High-tech obývacia izba: nové návrhy pre high-tech interiéry

Vysoké technológie sú dnes v popredí takmer vo všetkých oblastiach ľudského života. Byt, zariadený v high-tech štýle, osloví predovšetkým mladých ľudí, ktorí milujú technické inovácie. Aké vlastnosti by mal mať high-tech interiér obývačky v high-tech štýle??

High-tech obývacia izba: základné vlastnosti

Snívate o tom, že budete mať domov, ktorý vyzerá ako vesmírna loď? Chcete žiť v interiéroch budúcnosti? Už to nemôže byť jednoduchšie. Dnes je štýl high-tech populárnejší než kedykoľvek predtým, takže nákup moderných interiérových predmetov nie je problém..

Recept na high-tech interiér je:

  • kov;
  • sklo;
  • plast;
  • závažnosť;
  • jednoduchosť.

Tabuľky s obdĺžnikovými alebo okrúhlymi sklenenými doskami. Stoličky s kovovými nohami a operadlami, stoly na kolieskach. Jednoduché skrinky so sklenenými policami. To všetko v priestranných izbách rozdelených priečkami na funkčné oblasti. Pocta najnovšej móde – dvere v hliníkovom ráme z rozbitého skla s LED diódami. To nie je všetko. Pre milovníkov luxusných detailov ponúkajú výrobcovia dvere z vrstveného skla, ktoré po otvorení vydávajú príjemnú vôňu vďaka fľaškám s olejom umiestneným medzi vrstvami. Príchute je možné dopĺňať a meniť v závislosti od osobných preferencií a nálady.

High-tech interiér obývačky: výber čalúneného nábytku

High-tech interiér je ideálny pre čalúnený nábytok. Majitelia týchto surových interiérov zvyčajne vyberajú pohovky, ktoré sú zložené z niekoľkých modulov, ktoré je možné navzájom voľne kombinovať. Táto pohovka je často jediným takzvaným svetelným bodom v miestnosti. Pri jeho výbere by ste mali zabudnúť na pestré farby. Oplatí sa investovať do monochromatického čalúnenia, napríklad modrého alebo červeného, ​​ktoré veľmi dobre kontrastuje s kovovými prvkami interiérového dizajnu. Investorov s neobmedzeným rozpočtom láka nábytok, ktorý po dotyku zmení farbu.

Futuristický nábytok a doplnky dokonale zapadnú do high-tech interiérov. Ak chcete sci-fi atmosféru, kúpte si atraktívnu futuristickú sedačku. Vyberte si do svojej obývačky dizajnové kreslo so strieborným alebo oceľovým čalúnením. Zabudnúť nemôžete ani na pôvodné doplnky. Môže to byť napríklad moderný organizátor fotografií alebo hodiny..

High-tech osvetlenie

Kľúčom k high-tech interiéru je výber osvetlenia. Na klasické lustre, krištáľové prívesky, kvetinové motívy a jemné papierové lampáše by ste mali okamžite zabudnúť. V moderných interiéroch zaujíma svoje miesto množstvo vstavaných svetelných systémov kombinovaných s kaskádou halogénových žiaroviek. Vhodná hra svetla vám umožní rozdeliť priestor na zóny a vytvoriť hranice medzi kuchyňou a jedálňou alebo obývacou izbou a spálňou.

Svetlo v high-tech interiéroch je zvyčajne halogénové stropné bodové svetlo, ale nie je to tak iba. Používa sa na osvetlenie miestností, ako aj na vytváranie priestoru a hru s farbami. Môžete si vybrať jednu červenú a druhú modrú, aby ste vytvorili originálnu atmosféru sci-fi. K tomu dôjde, pretože svetlo sa začne odrážať od sklenených alebo kovových prvkov. Moderná kancelárska lampa by nemala chýbať v technologicky vyspelej obývačke alebo kancelárii. Vyberte si do svojej obývačky dizajnovú stojacu alebo závesnú lampu.

High-tech závesy do obývačky

Osvetlenie by mali zabezpečiť aj veľké okná vybavené zvislými alebo vodorovnými žalúziami. Aby dom nevyzeral ako kancelária, okno by malo byť oživené závesmi. Dobrý nápad kúpiť taftové závesy.

High-tech tapeta v obývacej izbe

Svetlé high-tech interiéry sú svetlé steny v odtieňoch šedej a béžovej, oživené iba veľkými čiernobielymi fotografiami na ľahkej kovovej štruktúre alebo abstraktnými obrázkami.

V moderných interiéroch dominujú odvážne farebné kombinácie. Najčastejšie sú čiernobiele, niekedy s prídavkom šedej alebo tmavo modrej, kontrastne zložené vo veľkých rovinách. Štýl hi-tech potrebuje priestor, takže sa vôbec nehodí do malých bytov. Ostatné prvky interiérového dizajnu vyrobené z materiálov, ako je oceľ, sklo, chróm alebo hliník, vyzerajú na pozadí vyššie uvedených farieb skvele..

High-tech dekorácia obývačky so zaujímavými detailmi

Charakteristickým rysom hi-tech štýlu je zobrazenie káblov, potrubí a potrubí, ktoré sú spravidla skryté v klasických miestnostiach. Hi-tech je založená na jednoduchých geometrických tvaroch. Polkruhová sedačka, štvorcový koberec a lampa v tvare kužeľa. A tu si však dajte pozor, aby ste to neprehnali. V opačnom prípade môže váš domov vyzerať ako hodina matematiky. Najlepšou ozdobou a doplnkom interiéru bude veľké akvárium s exotickými rybami.

Stena obývačky v high -tech štýle – prísnosť, sterilita, funkčnosť

Zariadenie a štruktúry sa vyznačujú prísnosťou. Sú súčasťou najnovších technologických riešení. Hi-tech štýl funguje obzvlášť dobre v moderných prevedeniach stien obývačky. Najlepšie je nájsť inšpiráciu v najnovšej vede a technológii. Nesmieme zabúdať, že za špičkovými technológiami nasleduje taká dôležitá úloha, ako je funkčnosť..

Moderné high-tech obývačky

Moderné high-tech interiéry sú vybavené nábytkom, ktorého tvary sú založené na geometrických tvaroch, ako sú kocka, ovál, kosoštvorec a valec. Povrchy nábytku sú kovové a lesklé. Ako už bolo uvedené, interiérové ​​položky sú vyrobené z ocele alebo skla. Ak chcete izolovať aj mierne chladnú miestnosť, môžete si vybrať niekoľko drevených prvkov. Namiesto skleneného stolu sa rozhodnite pre drevený nábytok, pričom majte na pamäti moderný vzhľad a geometrický tvar. Ak však nemáte radi drevené doplnky, potom je plastový nábytok dobrou voľbou. Vzhľadom na to, že obývačky zariadené v tomto štýle sú dosť veľké, môžete na jednu zo stien alebo na súpravu na počúvanie hudby jednoducho umiestniť veľkú plazmovú televíziu..

High-tech high-tech štýl je ideálny pre moderných ľudí, ktorí držia krok s technologickým pokrokom. Hľadaj inšpiráciu, pozri si predstavenú fotogalériu.