Geografické mapy v interiéri

Geografické mapy dlhodobo priťahujú zvýšenú pozornosť ľudí. Karty sú úžasný vynález ľudstva. Toto nie je len neoddeliteľnou súčasťou vedy o geografii, ale aj magickým predmetom, vďaka ktorému sa mentálne prenesiete do exotických krajín, plávate cez moria a oceány, leziete na strmé vrcholy hôr alebo jednoducho cestujete, aby ste sa dozvedeli o svete okolo vás. . Každý človek má cestovateľa, ktorý sníva o neuveriteľných dobrodružstvách, ktoré rozvíjajú emócie, rozširujú si obzory a objavujú nové jasné farby. Nikto si však nemôže dovoliť cestovať nepretržite. Mapy kontinentov, krajín alebo miest vám však pomôžu presťahovať sa na iné miesta a spoznať kultúru a tradície rôznych národov. Geografické obrazy v interiéri majú preto veľký význam pre ľudí, ktorí sa snažia nájsť a dozvedieť sa o tajomstvách vesmíru. Mapy v interiérovej výzdobe miestností sú skvelým doplnkom pre akýkoľvek štýl:

Prútené kreslo pri okne oproti mape na stenách

Každý z nás, ktorý získal školské znalosti, študoval fyzické, politické alebo ekonomické mapy sveta. Rôzne dizajnové riešenia môžu kombinovať všetky tieto druhy obrazov zemského povrchu: sú to tapety, obrazy, potlačené textilné doplnky a výšivky. Keď takto vstúpia do nášho života, budú sa môcť stať našimi priateľmi a pomocníkmi, najmä pre deti a mládež..

Výzdoba škôlky pomocou geografických máp

Fotografická tapeta s obrázkami rôznych krajín v detskej izbe nie je len ozdobou miestnosti, ale aj farebnou učebnicou, ktorá pomáha pri učení, rozvoji predstavivosti a predstavivosti.

Tapetu s obrázkami zemského povrchu je možné nalepiť na celú stenu od podlahy po strop. Aby táto možnosť nebola príliš prísna a nepripomína kanceláriu školskej geografie, je dôležité premyslieť si položky dekorácie a farby v celej miestnosti. Ak sa napríklad rozhodnete použiť fotografickú tapetu s politickou alebo fyzickou mapou sveta v sýtych farbách, musíte si do škôlky vybrať svetlé doplnky: nábytok, koberec na podlahe, obrazy alebo výtlačky na stenách:

Koberec so svetlými pruhmi na podlahe Drevené truhlice v blízkosti postelí v detskej izbe

Geografické mapy sú jasným a sebestačným prvkom interiéru. Preto je veľmi dôležité navrhnúť vnútornú výzdobu škôlky, aby nedošlo k preťaženiu množstvom ďalších dekoratívnych prvkov. To vám umožní zamerať sa na mapu. Je lepšie umiestniť obraz kontinentov a oceánov na jednu stenu a zvyšok namaľovať v neutrálnych tónoch: biela, krémová, vanilková:

Modrá karta na stene v detskej izbe Prútené tienidlo v škôlke s mapou na stene Prehoz NBA na posteľ pred mapou sveta

V herni pre malé deti budú namiesto fotopapiera vyzerať veľmi originálne obrázky kontinentov a krajín aplikované pomocou šablón. Jasné farby pritiahnu pozornosť budúcich cestovateľov a vytvoria všeobecnú predstavu o geografickej štruktúre sveta:

Dve oranžové stoličky v herni s mapou na stene Zelené boxy pod posteľ v detskej izbe

Prípady použitia pre mapy

Zvyčajná karta prilepená na stenu sa nestane originálnou ozdobou a nevytvorí požadovaný efekt. Existuje mnoho spôsobov, ako použiť geografické obrázky v interiéri..

Mapy ako kompozície štýlov

V malej miestnosti je najlepšie použiť dvojfarebnú mapu jemných pastelových odtieňov. To vizuálne rozšíri priestor a harmonicky zapadne do interiéru klasického minimalizmu akejkoľvek miestnosti: obývačky, spálne, chodby, haly. Karty navyše môžu byť nielen fyzické alebo politické. Plány miest, metra alebo jednotlivých štátov vyzerajú nemenej originálne:

Panoramatické okno v miestnosti s mapou na stene Mapa s obrysovými stavmi a sivým gaučom Karta s béžovými kontinentmi na chodbe

V high-tech štýle a v miestnostiach pre aktívnych mladých ľudí budú neštandardné dvojfarebné karty, ktoré neporušia jednotu štýlu, vynikajúcou ozdobou:

Sivá a biela high-tech karta postele

Štýl mládeže sa dnes vyznačuje kreativitou, jednoduchosťou a funkčnosťou dizajnu priestorov, takže mapa s kontúrami kontinentov je najvhodnejšia pre extravagantný interiér:

Na modrom pozadí kontúry kontinentov

V spálni zariadenej v štýle obydlia asketického cestovateľa bude stará mapa, ležérne pripevnená k hlave postele, klásť dôraz na exotickú zdržanlivosť a nenáročnosť všetkých doplnkov:

Stará mapa pri čele na tmavosivom pozadí

Dekoratívne prvky z obrazov Zeme

Okrem tradičnej nástennej dekorácie s kartami môžete predviesť svoju predstavivosť a použiť geografické obrázky ako extravagantné dekoratívne prvky. Akýsi triptych zostavený z mapy sveta sa stane nenapodobiteľným prízvukom v obývacej izbe:

Stará mapa pri čele na tmavosivom pozadí

Geografické mapy je možné použiť aj v kuchyni alebo jedálni. Originalita dizajnu roliet s tlačeným vzorom vo forme kontinentu sa zdôrazňuje:

Roleta s mapou v kuchyni

Fragment mapy možno použiť na ozdobenie konvexnej stropnej rozety. Na jeho ozdobenie musíte použiť rovnaké dokončovacie materiály, aké boli použité v hlavnom interiéri. Tým sa zachová kompozičná jednota napríklad v miestnosti v koloniálnom štýle:

Stropná rozeta s geografickou mapou

Priečky pre zónovanie priestoru je možné prelepiť aj schematickými obrázkami našej planéty. Najlepšie je vybrať farby, ktoré zodpovedajú nábytku alebo inému príslušenstvu:

Priečka s mapou v miestnosti

Kabinet s atlasom sveta

Jedným z najbežnejších a najvhodnejších spôsobov použitia geografických máp ako dekoratívneho prvku je nepochybne študijný alebo študijný priestor. Z rôznych rozptýlených prvkov atlasu sveta môžete nad písacím stolom vytvoriť veľmi neobvyklý panel. Na to stačí usporiadať obdĺžnikové listy rôznej veľkosti a tvaru s vytlačenými mapami a pripevniť ich na stenu v ľubovoľnom poradí:

Panel zo geografických máp nad písacou tabuľkou

V oblasti mentálnych štúdií je vhodné stenu s policami alebo policami ozdobiť geografickými tapetami. To dodá miestnosti špeciálne intelektuálne posolstvo:

Organicky zapadajúce do dizajnu interiéru, karty sa stanú nielen krásnym doplnkom alebo prízvukom, ale prinesú do nášho života ducha romantizmu a dobrodružstva. Toto je pripomienka krásy našej planéty a globálnych environmentálnych problémov. Pre deti a mladistvých takýto dekoratívny predmet prispieva k rozvoju kognitívnych a vzdelávacích schopností..