Funkčný jednoizbový štúdiový apartmán 25 m². m.

K projektu štúdiového bytu, ktorý má 25 metrov štvorcových. m. musíte zaobchádzať opatrne a premyslieť najmenšie detaily. Koniec koncov, hlavnou úlohou takej malej miestnosti je mať rovnaké funkcie ako analóg v plnej veľkosti..

A v prvom rade je potrebné naplánovať všetky dôležité funkčné oblasti. Zároveň by mal byť celý priestor čo najviac optimalizovaný a nemal by byť preplnený nepotrebnými vecami, nepotrebným nábytkom a podobne..

Štúdiový apartmán

Aby bola distribúcia priestoru správna, pohodlná a funkčná, musíte vypracovať technický plán. Pomôže to vyhnúť sa ďalším chybám a prepracovaniu..

Kompetentný plán je polovicou úspechu pri oprave

Technický plán štúdiového bytu

Zostavením plánu a pri zohľadnení technických vlastností miestnosti môžete okamžite vidieť, kam a ako umiestniť túto alebo túto oblasť a nábytok, ako aj všetky ostatné detaily. Vzhľadom na umiestnenie batérií, vetracej šachty, stúpačky, ktoré sú vyznačené na pláne, je jednoduchšie usporiadať všetky potrebné prvky.

Dekorácia štúdiového bytu

Potom, čo ste navrhli výkresy, môžete prejsť na všeobecný dizajn miestnosti. A môžete začať s farbou. Najčastejšie je najlepší svetelný dizajn takýchto bytov, možno dokonca aj s bielymi stenami a stropmi. Faktom je, že malé štúdiové apartmány majú spravidla iba jedno okno, respektíve do miestnosti vstupuje málo svetla. Ak zvolíte akékoľvek tmavé farby, miestnosť bude ponurá a vizuálne zmenšená. Jasné farby tiež skrývajú priestor. Ale ľahké, naopak, urobia miestnosť vizuálne väčšiu a priestrannejšiu. Samozrejme, ak chcete vo svojom byte vidieť jasné farby, nie je to zakázané, ale je lepšie, ak sú vo forme nejakého malého detailu alebo vzoru, napríklad na koberci..

Niekoľko jasných prvkov

Ďalším spôsobom, ako zvýšiť vizuálne vnímanie miestnosti, je použiť zrkadlo, ktoré je obrovské a pokrýva celú stenu a hneď oproti oknu. Svetlo z okna odrazené v zrkadle urobí miestnosť svetlou a vzdušnou. Navyše to nemusí byť len zrkadlo na stene, ale dvere posuvnej skrine so zrkadlovým povrchom..

Nech si niekto hovorí, čo chce, ale výhod zrkadiel je mnoho.

Výhoda zrkadiel

Ďalej sa obrátime na otázku územného zónovania, ktoré pomôže správne rozdeliť úlohy pre každú časť bytu..

Zónovanie

V tomto prípade zvažujeme projekt, kde by kuchyňa, toaleta a vaňa boli umiestnené oddelene. Zostáva nám teda vybaviť izbu do obývačky a spálne..

Oddychová zóna (alebo hosť)

Takže sme už určili, že jedna stena je obsadená oknom, druhá (oproti) – šatníkom. Ďalšia stena je obsadená, pretože má priechody do kúpeľne a do kuchyne. To znamená, že pre pohovku je iba jedna voľná stena. Toto je najvhodnejšia možnosť pre umiestnenie rekreačnej oblasti alebo oblasti pre hostí. Ale vzhľadom na to, že v miestnosti je málo miesta, pohovka by mala byť funkčná. To znamená, že v prvom rade to musí byť transformátor, aby pri skladaní nezabral veľa miesta; za druhé, mať zásuvku na uloženie posteľnej bielizne alebo iných predmetov, aby ste nepreplnili priestor zbytočnými skrinkami alebo odkladacími stolíkmi.

Pred pohovku je možné umiestniť televízor. Ak to financie umožňujú, kúpte si plazmu, ktorú je možné zavesiť na stenu, a tak nezaberá miesto.

Rozkladacia sedačka Plazma pred pohovkou

Spánková zóna

Spací priestor bude umiestnený tu, ale nie na tejto pohovke. To znamená, že môžete použiť takzvanú šatníkovú posteľ, ktorá po zostavení vyzerá ako súčasť steny..

Súčasná šatníková posteľ

Pracovná zóna

Vzhľadom na to, že je ho veľmi málo, nie je potrebné pre pracovný priestor vyčleniť samostatný priestor. Ďalším trikom je umiestnenie počítačového stola do šatníka. Je pohodlný, kompaktný a šetrí miesto..

Pracovná zóna

Mimochodom

Táto možnosť je tiež dobrá, pretože vás v skutočnosti obklopuje technológiou, keď spíte. Odborníci na feng šuej veria, že technika poškodzuje náš spánok.

Prijímanie hostí

Ak chcete prijať veľký počet hostí, môžete sa uchýliť aj k najrôznejším trikom. Koniec koncov, nie je kam uložiť veľký stôl. Preto bol vynájdený špeciálny stôl, ktorého bočné časti, keď sú zostavené, predstavujú niečo ako dekor.

Najprv dekor, potom stôl

Potom sa odpojia, položí sa na ne stolová doska a voilá – stôl je pripravený.

Zbierka slávnostného stola Stôl pre hostí v štúdiovom apartmáne

Kuchyňa

Prirodzene, kuchyňa je tiež malá. Preto je priestor využitý s maximálnou výhodou. Drez je možné umiestniť k oknu: umývate riad a obdivujete výhľady von z okna – romantika.

Miniatúrna kuchyňa v štúdiovom apartmáne

Kúpou panelovej dosky navyše môžete ušetriť miesto. To znamená, že kachle nebudú mať, ako obvykle, rúru, iba horný panel, a nižšie budú skrinky na riad a ďalšie veci. Táto izba by mala byť zariadená v rovnakých svetlých farbách, aby pôsobila priestrannejšie..

Kuchyňa v štúdiovom apartmáne

WC a kúpeľňa

Táto miestnosť často nemá dostatočný objem na umiestnenie vane, preto ju nahradíme sprchovým kútom. Toaleta je tiež kompaktná, dokonca aj umývadlo je úzke. Zdobíme vo svetlých, sivých farbách.

WC a kúpeľňa

Aby ušetrili miesto, niekedy sa uchýlia k najneuveriteľnejším trikom, hlavnou vecou je, že je to pohodlné.

Dizajn malej miestnosti

Garsónka s veľkosťou iba 25 metrov štvorcových. m. môže a malo by byť pohodlné, funkčné a estetické. Hlavnou vecou je dôkladne si všetko premyslieť, ostatné je vecou technológie.