Fotografické tapety v interiéri obývačky: módne trendy 2021

Napriek tomu, že modernému kupujúcemu sa dnes ponúka veľmi pôsobivý výber materiálov na zdobenie stien v obývacej izbe, tapeta zostáva jednou z najobľúbenejších a najdostupnejších možností. A dnes navrhujeme venovať pozornosť fotopapieru, ktorý je napriek svojej dlhej dĺžke «skúsenosti» vo svete dizajnu naďalej rozširujte svoju fanúšikovskú základňu a zostaňte obľúbení. Aplikované vo všetkých interiérových riešeniach zhruba pred dvadsiatimi rokmi sa fotomurálky triumfálne vrátili na módne mólo a podľa návrhárov sú považované za vynikajúce riešenie na rýchlu premenu priestoru v obývačke. O tom, aké typy fotografických tapiet sú, ako si vybrať správne výrobky na základe špecifík rozloženia a štýlu interiéru, vám povieme neskôr v materiáli..

Módna tapeta do obývačky 2021 – vlastnosti a vlastnosti

Pretože akýkoľvek dokončovací materiál má svoje vlastné vlastnosti a charakter a fotopapier, ako ste pochopili, nie je výnimkou, rozhodli sme sa začať náš článok práve od týchto chvíľ. V dnešnej dobe sú fotografické tapety vyrábané na modernom zariadení, berúc do úvahy najnovšie technológie, ktoré vám umožňujú dosiahnuť najpresnejšie kresby, efekt reality obrázkov a jas farieb. Takéto výrobky sa vyznačujú bohatým výberom tém, takže ich použitie nielenže premení miestnosť, ale tiež vytvorí správnu náladu..

Plátna s obrázkami sa líšia veľkosťou, čo je veľmi výhodné pre usporiadanie obývačky s neštandardnými veľkosťami stien a výšok stropu.

Tiež by ste si mali uvedomiť, že fototapety sú perfektne kombinované s inými druhmi povrchových úprav a v prípade potreby sa dajú ľahko rozobrať..

A nakoniec stojí za zmienku, že nie všetci výrobcovia vyrábajú kvalitné výrobky, v dôsledku ktorých obrázky na stenách vyblednú a vyblednú. Preto je dôležitejšie rozhodnúť sa v prospech výrobkov, ktoré sa úspešne osvedčili na trhu..

A najdôležitejšou vecou je potreba predbežnej prípravy povrchu steny. Aj tie najmenšie chyby na prvý pohľad môžu viesť k nezrovnalostiam v obrazoch a skresleniu celého obrazu..

Odrody fotografických tapiet pre interiér obývačky

Prvá vec, ktorú by ste mali hľadať pri výbere fototapety do obývačky, je ich kvalita, pretože typy materiálov použitých na výrobu nástenných malieb priamo ovplyvňujú vizuálnu príťažlivosť obrazu..

Papierové tapety

Tento typ tapiet má nepochybne nižšiu cenu ako všetky ostatné príklady a považuje sa za najlacnejšiu možnosť. Ako však ukazuje prax, v tomto prípade spolu s nízkou cenou tiež chromá je kvalita. Maximálna životnosť takýchto výrobkov je asi 5 rokov, pretože plátna strácajú svoju pôvodnú príťažlivosť pod vplyvom slnečného svetla a drobných škôd, z ktorých nie je zaistená žiadna miestnosť..

Vinylová tapeta

Výrobky tohto druhu sa vyznačujú väčšou pevnosťou a trvanlivosťou. Nebojí sa vlhkosti a mechanického poškodenia, dokonale odolávajú účinkom čistiacich prostriedkov a nádherne skrývajú chyby na povrchu stien.

Vliesová tapeta

Takéto plátna umožňujú voľný prechod vzduchu a nebojí sa vlhkosti. Na to, aby im poskytla pôvodný vzhľad, bude každá hostiteľka stačiť na to, aby stenu prelepili netkanou tapetou vlhkou špongiou.

Textúra tapety

S rozvojom technológie sa na trhu objavilo veľa textúrovaných fototapiet, ktorých použitie umožňuje v prípade potreby napodobniť akýkoľvek povrch. Môžu to byť plátna s miernou drsnosťou. «pod sadrou», matné plátna pozostávajúce z malých zrniek charakteristických pre piesok, tapiet, ktoré sa líšia povrchom od obrazov, s výraznými ťahmi štetcom alebo výrobkami, ktoré štruktúrou pripomínajú ľanový povrch.

3D tapeta do interiéru obývačky

Použitie 3D plátna v interiéri miestnosti pre obývaciu izbu znamená zdobenie celej miestnosti po obvode alebo len jednej zo stien. Samolepiace možnosti umožňujú steny «dýchať» a sú považované za ekologické. Na ich výrobu sa používa špeciálna celulóza a netkaný materiál..

Panoramatické 3D tapety kombinujú papier a vinyl, skrývajú nedostatky na stenách a sú klasifikované ako odolné.

Laminované nástenné maľby sú vyrobené z hladkého, ťažkého papiera, ktorý je potiahnutý tenkou vrstvou latexu. Takéto výrobky sú odolné voči vyblednutiu a keď sú prilepené k povrchu, nedovoľujú, aby lepidlo prešlo.

Návrh fototapety do obývačky – hlavné trendy roku 2021

Jednou z hlavných výhod moderných fototapiet je ich vizuálna príťažlivosť a rozmanitosť prevedení vám umožňuje iba zdôrazniť túto funkciu..

Zoznam hlavných trendov v roku 2021 obsahuje plátna s volumetrickými geometrickými tvarmi, pruhmi a šekmi, ako aj všetky druhy kvetinových ozdôb a mikrofotografiu s kvetmi.

Neobvyklé abstraktné obrázky a etnický ornament možno nazvať nemenej originálnou možnosťou. Takéto ponuky vyzerajú sviežo, štýlovo a veľmi atraktívne..

Milovníci klasických možností môžu venovať pozornosť všetkým druhom fresiek, obrázkom s krbom, nádherným výhľadom na hrady a inú krajinu.

Ak máte radi modernejšie nápady, vždy môžete dať prednosť veľmi módnej možnosti s portrétmi celebrít, vlastným portrétom, obrázkami zvierat alebo výhľadom na nočné mesto..

Fotografická tapeta v obývacej izbe – spôsoby lepenia stien

Výber zdieľanej tapety do obývačky je len polovica úspechu. Na vytvorenie krásneho a útulného interiéru v obývacej izbe musia byť zakúpené materiály schopné správne umiestniť na steny. A v tomto prípade sa nezaobídete bez rady odborníka..

Fotografická tapeta ako akcent

Takýto návrh by bol dokonalým doplnkom interiéru, ktorému chýbajú expresívne detaily. Veľké obrázky a svetlé fragmenty na plátnach zdôrazňujú sofistikovanosť miestnosti a robia miestnosť živšou.

Vytváranie celkového tónu

Takéto riešenie zahŕňa použitie fotografických tapiet na jednej zo stien ako hlavného motívu pre vytvorenie interiéru. Inými slovami, tapeta je východiskovým bodom pri výbere nastavenia obývačky. Práve pre nich sú vyberané textílie, nábytok a ďalšie komponenty.

Optická zmena veľkosti miestnosti

Vďaka šikovne odvedenej práci a kvalite moderných fototapiet bude ich použitie v dizajne obývačky nádherným riešením na korekciu priestoru. Niektoré typy tapiet sú schopné vizuálne rozšíriť miestnosť, zvýšiť výšku stropu alebo naopak predĺžiť miestnosť.

Defekty maskovania na stenách

Niekedy jednoducho nie je možné rýchlo opraviť nepravidelnosti na stenách a v tomto prípade sa nástenné maľby s touto úlohou dokonale vyrovnajú. Na tieto účely sú plátna, ktoré napodobňujú rôzne textúry, jednoducho ideálne. Súčasne je dôležité používať výrobky s pestrými kombináciami odtieňov..

Rozdelenie miestnosti na zóny

Ďalším originálnym spôsobom prilepenia stien v obývacej izbe je rozdelenie miestnosti pomocou farby, textúry a tlače výrobkov na zóny. Takéto riešenie umožní vytvoriť charakter miestnosti a zdôrazniť jej všestrannosť..

Nižšie ponúkame našim čitateľom výber hotových interiérových riešení pre obývaciu izbu, v ktorých boli na dekoráciu stien použité rôzne druhy fototapiet. Takáto vizuálna pomôcka umožní najrealistickejšie posúdenie výhod použitia takéhoto dokončovacieho materiálu..