Expresívny dizajn súkromného domu v eklektickom štýle

Eklekticizmus ako zmes a zjednotenie odlišných názorov, myšlienok a štýlov je uplatniteľný v umení, filozofii, móde a architektúre. Pokiaľ ide o interiérový dizajn, eklektický priestor je spravidla nejakým mixom európskych a orientálnych, moderných a starých, kontrastných a neutrálnych, uzavretých vo všeobecnom rámci vízie pohodlia a pohodlia dizajnérom. alebo majiteľ domu. Neobvyklý a dokonca exotický interiér sa vytvára pomocou kúskov nábytku a dekorácií, textilu alebo suvenírov privezených z výletov do iných krajín. Keď sa na plátno moderného interiéru vpletú prvky iných kultúr a dokonca aj časových období, získa sa originálny, neopísateľný obraz miestnosti s jej úplne originálnym šarmom. Niektorým sa eklektický dizajn miestnosti zdá príliš domýšľavý, preplnený a dokonca výstredný. Pre ostatných je eklekticizmus vždy prítomný v ich vlastnom dome – na starom vyrezávanom stole zdedenom po babičke je ultramoderný prenosný počítač, suveníry privezené zo zahraničnej cesty pred desaťročím sú umiestnené na policiach, ktoré boli práve vyrobené na objednávku ..

Nástenná dekorácia

Interiérová výzdoba eklektickej domácnosti

Radi by sme na príklade návrhu jedného súkromného domu ukázali, aký útulný, pohodlný a zároveň funkčný eklekticizmus môže byť v modernom dizajne, aké harmonické môžu byť objekty s rôznou históriou pôvodu, prevádzky a štylistickej príslušnosti. Hneď ako sa dostaneme do priestorov tohto eklektického domu, vidíme, aký zaujímavý a farebný môže byť mix rôznych kultúr, štýlov a časových období nášho života..

V hale

Našu excentrickú prehliadku začneme s najpriestrannejšou miestnosťou v dome – obývacou izbou prepojenou s otvorenou kuchyňou. Prvá vec, ktorá vám v tejto svetlej miestnosti padne do oka, je originálny dizajn okenných otvorov. Do oka padnú nielen svetlé prvky vitráží, ale aj netriviálny prístup k okennému priestoru. «Vydržať» podobný jas, ako aj veľa dekorácií na stenu, je možné dosiahnuť iba snehovo bielou, hladkou výzdobou stien miestnosti, ktorá neodvádza pozornosť a slúži ako vynikajúce neutrálne pozadie.

Veľká obývačka

Niekomu sa môže zdať, že miestnosť je príliš preplnená nábytkom, dekorom, všetkými druhmi drobností, ktoré sa zdajú byť usporiadané chaoticky. Ale pre majiteľov domov je tento spôsob organizácie priestoru najpohodlnejší, najpohodlnejší a najpríjemnejší..

Priestranná izba

Mäkkú časť obývačky tvorí veľká snehobiela pohovka s mnohými svetlými dekoratívnymi vankúšmi a dvoma pohodlnými kreslami s koženým čalúnením. Obraz tohto funkčného segmentu dotvára malý starožitný stolný stojan pôvodného modelu.

Mäkká zóna

V obývacej izbe je pracovisko pre dvoch, ktoré predstavuje žiarivo modrý písací stôl a kovové kreslá rovnakého tónu so snehobielymi mäkkými podkladmi. V tejto oblasti práce a tvorivosti je všetko jasné a rozmanité – od svietidiel po písacie potreby..

Pracovisko

Ďalšie miesto na štúdium, kreativitu a prácu sa nachádza v opačnom rohu miestnosti. Blízkosť veľkého okna umožňuje, aby tento funkčný segment zostal väčšinu času dobre osvetlený. Na temné dni je k dispozícii stolová lampa s originálnym prevedením podstavca, ktorá na pozadí jasných a pestrofarebných dekoratívnych predmetov v tejto oblasti nie je bezprostredná..

Zóna tvorivosti

Dekoratívne prvky, ako kaleidoskop s viacfarebným sklom rôznych tvarov a veľkostí, vyplňujú miestnosť, ale zároveň zachovávajú jeden obraz priestoru na relaxáciu a komunikáciu, prijímanie hostí a kreativitu..

Dekor

Z obývačky je neobmedzený vstup do kuchynského priestoru; veľký otvorený otvor nebráni premávke medzi miestnosťami. Kuchynský priestor je zariadený s nemenej láskou k kombinácii starého a nového, európskeho a východného v rámci jednej funkčnej oblasti.

Východ do kuchyne

Napriek zdanlivej nejednotnosti interiérov existujú v rôznych funkčných segmentoch vlastníctva domov spoločné dizajnové riešenia, paleta farieb a metódy konečnej úpravy, ktoré kombinujú rôzne nápady a štýly pod všeobecným konceptom bytového zariadenia. Snehovo biele povrchové úpravy, použitie dreva na ozdobu okenných a dverových otvorov, podlahových lišt a výroby nábytkových prvkov, používanie svietidiel podobných modelov, prítomnosť živých rastlín – hmotnosť týchto dizajnových riešení pomáha zjednotiť miestnosti obydlia do jedného svetlého, pestrého, ale tak jedinečného prostredia.

Kuchynský kút

Ďalšie malé posedenie je umiestnené vedľa veľkej obývačky. Tu vidíme opakovanie v spôsobe zdobenia miestnosti, zdobení okien podlahovej krytiny, spájajúcich všetky priestory eklektického domu so spoločným konceptom. Mini obývacia izba má však svoje vlastné jedinečné kúzlo. Čo je ako mozaika zložené z rôznych prvkov s rôznymi štylistickými predstavami do jedného spoločného, ​​harmonického plátna s krásnym vzorom.

Mini obývačka

Pohodlné rohové sedacie súpravy s mnohými dekoratívnymi vankúšmi poskytujú pohodlné sedenie v relaxačnej zóne, pri konverzácii a na recepcii.

Rohová sedačka

Na prvý pohľad sa môže zdať, že všetky dekoratívne prvky, stoly, stojany a osvetľovacie zariadenia sú vyrobené z rôznych materiálov, konštruktívnych a štylistických myšlienok. Celkový obrys prevedenia dekoratívnych prvkov, textilu vo všetkých miestnostiach odráža tému spojenia európskych a východných myšlienok pod jednou strechou eklekticky zdobeného domu..

Pôvodný výkon

Pozrime sa na súkromný apartmán – spálňu. Tu sú na pozadí pastelových farieb dekorácie vystavené jedinečné kusy nábytku a exkluzívne prvky dekorácie. Neobvyklá komoda s originálnym dekorom sa stala centrom príťažlivosti pre všetky oči, napriek tomu, že v spálni je takýmto centrálnym ohniskom spravidla posteľ..

Spálňa

Elegantný nočný stolík, neobvyklá stolná lampa a prítomnosť starožitného rotačného telefónu – všetko v tejto eklektickej spálni funguje tak, že vytvára osobitý, ale zároveň vizuálne príťažlivý interiér. Napriek mnohým dekoratívnym detailom a netriviálnym spôsobom zdobenia miestnosti celá spálňa vyzerá ľahko, jej paleta v pastelových farbách prispieva k relaxácii, pokojnému odpočinku a zdravému spánku..

Blízko postele

Registrácia priľahlého územia súkromného domu

Na dvore súkromného domu vidíme rovnako eklektické prostredie vo vonkajšej rekreačnej oblasti. Drevené ležadlá s kovovými rámami, pohodlné kreslá s prútenými prvkami, originálny stojan na stôl – spolu vytvorili veľmi harmonickú alianciu na usporiadanie segmentu rekreácie a opaľovania..

Na záhrade

Nezvyčajné žiarovky v orientálnom štýle sú v dokonalej harmónii s rozmanitou vegetáciou rastúcou na otvorenom priestranstve aj vo všetkých druhoch hrncov a vaní. Farebná potlač hrubých vankúšov dodáva scénickému posedeniu farbu.

Oddychová zóna

Pre eklektický štýl nie je nič zvláštne používať nábytok z rôznych materiálov v jednej kompozícii. Ratanové prútené stoličky sa napríklad hodia k drevenému vonkajšiemu nábytku, keramickým alebo hlineným podložkám a dekorom. Pomocou centrálneho prvku – stola a vonkajšej podlahy – sú všetky kusy nábytku a dekorácie spojené do jedného funkčného sektora, vyváženého vegetáciou a svietidlami vyrobenými v rovnakom štýle..

záhradný nábytok