Efektívne usporiadanie malého mobilného domu

Počas letnej chaty a dovoleniek, výletov a rekreácií v prírode stále väčší počet našich krajanov premýšľa o možnosti kúpy prenosných mini príbytkov. V Európe a Amerike sú malé mobilné domy uznávané a vysoko oceňované milovníkmi cestovania, ako sa hovorí «divochov».

Táborník

Malý mobilný dom so všetkým, čo potrebujete pre pohodlný pobyt za každého počasia, môže počas vašej dovolenky slúžiť ako letné sídlo. V takom prípade sa o svoju letnú chatu v zime nemusíte báť, pretože mobilný dom bude stáť v garáži alebo na stráženom parkovisku..

Prenosný vidiecky dom

Môžete si urobiť výlet, «chytiť» s vami pohodlné bývanie pre malú rodinu, ktoré má segmenty potrebné na pohodlný spánok a relaxáciu, varenie a schopnosť vykonávať všetky potrebné hygienické a hygienické postupy, a to na cestách aj na parkovisku.

Solárne panely

Elektrická energia na prevádzku domácich a digitálnych zariadení pre vidiecky dom pochádza zo solárnych panelov. Preto je použitie takého modelu života na osobnom pozemku alebo mimo mesta vhodné v teplom období, keď sú denné hodiny dlhé a slnko nám robí radosť častejšie.

Vonku

Interiér prenosného domu

Pozrime sa podrobnejšie na to, ako je vybavený interiér vidieckeho domu na kolesách – ako sa dizajnérom podarilo umiestniť niekoľko životne dôležitých segmentov na niekoľko metrov štvorcových, integrovať domáce spotrebiče a digitálnu technológiu, nezabúdať na úložné systémy a pohodlné miesta na spanie.

Interiér domu

Takmer všetky povrchy a vstavaný nábytok mobilného domu sú vyrobené zo svetlého dreva. Len podlahová krytina je vyrobená v tmavšej farbe pre vizuálny efekt rozšírenia priestoru. Takáto celková prítomnosť dreva vytvára neuveriteľne teplú a domácu atmosféru, v ktorej sa aj mimo domova môžete cítiť pohodlne, bezpečne a spoľahlivo..

Drevené povrchy

Napriek zhromažďovaniu zón v jednej malej miestnosti, ktoré sa zvyčajne nachádzajú vo viacerých miestnostiach obyčajného obydlia, dom nepôsobí preťažene kúskami nábytku, spotrebičov ani detailmi interiéru. Tu sa dokonca môžete porozprávať o nejakom priestore, ktorý je veľmi dôležitý z psychologického hľadiska pohodlného pobytu viacerých ľudí na malom priestore..

Dvojúrovňový priestor

Na malom priestore majú zóny veľmi podmienené hranice. Obývacia izba, ktorá je zároveň chodbou, plynule prechádza do pracovne, stretáva sa s kuchyňou a jedálňou. Môžeme povedať, že sa tu nachádza aj spálňa, len na vyššej úrovni..

Pohľad zhora

Úložné systémy sú umiestnené kdekoľvek je to možné, aby nezasahovali do pohybu prenosného domu. Sedadlá v obývacej izbe na chodbe, ktoré je možné v prípade potreby premeniť na miesto na spanie, slúžia ako úložný systém pre veci potrebné na cestu. Malé košíky sú umiestnené nad chladničku originálnym spôsobom. Výsledkom je, že užitočný priestor sa využíva s výhodou a miesto pre všetky druhy drobností v zóne rýchleho prístupu.

Sedacia hruď

Kabinet

Ďalší, možno, hlavný úložný systém je umiestnený pod hornou vrstvou, čo je miesto na spanie. Aj do takej malej skrine môžete umiestniť všetko potrebné oblečenie a obuv na pobyt v krajine alebo na cestách..

Skriňa

Kuchyňa je pomerne izolovaná miestnosť – malá úzka priehradka. Napriek svojej skromnej veľkosti bolo možné umiestniť všetky potrebné pracovné priestory, domáce spotrebiče a dokonca aj umývadlo na umývanie riadu. Nie každá kuchyňa umiestnená v mestskom byte má schopnosť umývať riad pri pohľade na nádhernú krajinu za oknom. Celý malý priestor kuchyne je využitý na maximum, dokonca sú tu aj otvorené police na potraviny a všetky druhy korenia. Pre Rusov sa však zdá veľmi problematické prepravovať karavan, vo vnútri ktorého sú otvorené police a na nich stoja banky. Naše cesty zatiaľ nebudú schopné zaručiť bezpečnosť tovaru.

Kuchyňa

Len pol kroku naľavo od kuchynskej časti a za závesom sa ocitneme v kúpeľni a sprche, ktoré sa nachádzajú v jednom malom segmente mobilného domu..

Umývanie pri okne

Sprchovacia miestnosť «búdka» predstavuje samotnú sprchu, umiestnenú nad drevenou vaňou, ktorej priestor je obmedzený závesom. Toto samozrejme nie sú kúpele doma, ale sprchovací kút plní svoje hlavné funkcie – vodné procedúry môžete vykonávať bez opustenia prenosného domu.

Sprcha vo vani Sprchovacia miestnosť

Vybaviť technickú miestnosť dostatočným počtom skladovacích systémov bez jej preplnenia nie je jednoduché. Väčšinu priestoru však zaberá vodovod. Na šetrenie miesta sa preto používajú rôzne zariadenia..

Toaleta, WC

Použitie rôznych úložných systémov vyrobených ručne (alebo rukami iných remeselníčok), prinášajúcich kus domáceho pohodlia a tepla, pomáha zjemniť atmosféru prenosného domu, priblížiť ho k hlavnému bydlisku majitelia vidieckeho domu.

Úložné systémy v kúpeľni