Dizajn trojizbového bytu – kreativita bez hraníc

Kto nemá vlastný byt, nevie, aké je šťastie byť jeho majiteľom. Ale tí, ktorí už vlastnia, vedia, že na úplné šťastie potrebujete úspešný dizajn tohto bytu. To platí rovnako pre jednoizbový aj pre trojizbový byt. Jediným rozdielom je, že navrhnúť trojizbový byt je na jednej strane ťažšie a na druhej strane jednoduchšie..

Je to náročnejšie, pretože všetky miestnosti musia byť harmonicky prepojené. V každej miestnosti dodržujte zvolený štýl interiéru. To predstavuje určitú ťažkosť aj pre profesionálneho dizajnéra..

Všetky miestnosti by mali byť harmonicky prepojené

Je to jednoduchšie, pretože keď navrhujete trojizbový byt, neobmedzuje vás nedostatok miesta. To vám dáva úplnú voľnosť pre vašu predstavivosť. Zvlášť ak je byt modernej konštrukcie. Ale aj tak, rešpekt k metrom štvorcovým nezaškodí.

Moderné

Kde začneme?

V prvom rade sa musíte zamerať na funkčnosť dizajnu. Nezabudnite na racionálne využitie plochy vášho bytu. Definujeme svoje potreby, záujmy, ktoré s ňou súvisia. Návrh bytu, najmä trojizbového, by mal brať do úvahy počet a vek rodinných príslušníkov, ich koníčky. Pretože sú moderné byty postavené vo forme jedného priestoru, dizajn sa projektuje na základe vyššie uvedených podmienok..

Vykonávame zónovanie miestností podľa ich plánovanej funkčnosti

Moderný dizajn uprednostňuje zvýraznenie konkrétnej oblasti nábytkom, rôznymi kontrastnými farbami stien, podlahy alebo stropu. Najpopulárnejšou možnosťou je zónovanie nábytku. Je to výhodné v tom, že vám to umožňuje zmeniť hranice konkrétnej zóny celkom jednoducho a bez nákladov..

Zónovanie nábytku Zónovanie nábytku

Len niekedy sú za určitých okolností dodatočne inštalované steny oddeľujúce jednu z miestností. Najčastejšie to platí pre spálňu..

Stena - hranica zóny

K tragédii by nemalo dochádzať, ak nie je priestor na niektoré vaše potreby. V tomto prípade by sa malo pamätať na to, že neexistujú žiadne beznádejné situácie. Predpokladajme, že by ste chceli pre svoje dieťa peknú priestrannú izbu, ako je tá, ktorá je zobrazená v detskej izbe na fotografii nižšie..

Detská izba

Ale … realita vám takú príležitosť nedala. Fantázia, ktorá prišla na pomoc, vám umožní vyriešiť tento problém pomerne originálnym spôsobom. Mimochodom, naši predkovia sa uchýlili k tejto možnosti a postavili kachle na ruskom sporáku. Niet divu, že hovoria, že nový je dobre zabudnutý starý. Je pravda, že teraz sa tomu hovorí medziposchodie. Môžete si byť istí, že vaše dieťa ocení vašu predstavivosť a túto možnosť rád prijme..

Mezanínová spálňa

Pri navrhovaní dizajnu sa často prehliada otázka uloženia mnohých vecí rodinných príslušníkov. Na tieto účely slúži zóna tzv «chodba». Leví podiel na týchto veciach môže byť «skryť sa» v ňom. Preto je lepšie neponáhľať sa, premýšľať starostlivo a plánovať, kde sa budú nachádzať všetky druhy umývadiel, vedier, domácich spotrebičov, celoročného oblečenia a oveľa viac. Je nepravdepodobné, že by sa vám a vašim hosťom páčila vstupná hala, v ktorej je všetko na dohľad. Ako bolo uvedené vyššie, pri návrhu miestnosti by mala byť na prvom mieste funkčnosť a až potom krása..

Chodbová miestnosť

Vaši hostia budú príjemne prekvapení dizajnom vašej chodby, kde nie sú ani stopy po prítomnosti žiadnych vecí. Perfektne vybavené šatníky nezaberajú miesto. Nič extra.

Chodbová miestnosť Chodbová miestnosť

Vynikajúcou možnosťou môže byť veľký šatník, pomocou ktorého sa vyrieši niekoľko problémov naraz. Jeho správna inštalácia vám umožní zvýrazniť oblasti chodby, spálne a jedálne. Zároveň bude slúžiť ako úložisko vašich vecí..

Chodbová miestnosť

Zvláštne, ale aj v obývacej izbe nájdete miesto na uloženie niektorých predmetov, nie na úkor využiteľnej plochy. Pomocou sklopných políc, dokonca aj nočných stolíkov, skladacích stolov, môžete vyriešiť mnoho problémov týkajúcich sa priestoru v miestnosti.

Nástenné otvorené police v obývacej izbe

Skvelým miestom na uloženie všetkých druhov vecí môže byť medziposchodie. Ako ste už pochopili, medziposchodie je celkom zaujímavým a praktickým prvkom interiéru bytu, dokonca aj trojizbového..

Mezanín (vľavo) je skvelým miestom na ukladanie vecí

Zdobíme dizajn horizontálnych a vertikálnych povrchov bytu

Po dokončení práce na definovaní hraníc funkčných zón pristúpime k návrhu dizajnu stien, podlahy, stropu. Pretože váš moderný trojizbový byt je podľa definície rozsiahly a má veľké roviny, môžete na návrh steny použiť benátsku omietku. Bola známa v starovekom Ríme a je populárna dodnes. Omietka je odolná voči nečistotám a poškodeniu. Je to zmes kamenného prachu (mramor, malachit, kremeň), vápna a farbiva. V dôsledku špeciálnej techniky nanášania omietky sa vytvára efekt objemovej hĺbky priestoru steny. Ale táto krása je dosť drahá kvôli zložitosti jej vykonávania..

Steny s benátskou omietkou Steny s benátskou omietkou

Pretože obklady stien benátskou omietkou sú drahým potešením, najbežnejšími možnosťami konečnej úpravy sú farby, tapety, materiál alebo dekoratívne panely..

Dekorácia steny tapetami, materiálom vytvorí v miestnosti špeciálnu atmosféru tepla a pohodlia.

Nástenná dekorácia s tapetou Materiál na dekoráciu stien

Ak chcete do dizajnu bytu pridať prvky kreativity, môžete použiť dekoratívne panely, ktoré dodajú spestrenie farebnému pozadiu steny. S ich pomocou môžete implementovať zaujímavé dizajnérske projekty..

Ozdobné panely spestria farebné pozadie steny Ozdobné panely spestria farebné pozadie steny

Ak vám dekoratívne panely nestačia a sprcha bude vyžadovať ešte viac, môžete použiť lišty. Formovanie je volumetrický pás s plochým alebo vyrezávaným profilom. Materiál pre to môže byť drevo, sadra, mramor, polyuretán, plast. V historických slohoch sa najčastejšie používa drevo, sadra a mramor. Priaznivci moderných technológií a štýlov si vyberajú výlisky z polyuretánu a plastu. Mimochodom, posledné typy majú vynikajúcu vlastnosť – flexibilitu.

Lišty v bytovom dizajne

Lišty je možné použiť na výrobu vynikajúcich lemov dverí a okien. Inštaláciou doštičiek na okno tak, aby zodpovedali farbe rámu, môžete okenný otvor vizuálne zväčšiť, čo zlepší jeho estetiku..

Lišty v bytovom dizajne

Dizajn podlahy nie je obzvlášť zložitý a zložitý, s výnimkou kladenia parkiet. Tu je hlavný dôraz kladený na kvalitu podlahového materiálu. A v tomto prípade, mimochodom, príslovie «Nie je všetko zlato, čo sa blyští». Lacný povlak je veľmi často príjemnejší a ľahšie sa udržiava ako drahý, ktorého údržba je veľmi rozmarná. Preto by ste si mali dobre premyslieť, aký materiál by ste mali použiť. Stíhať cenu sa neoplatí, inak vám podlaha nebude slúžiť, ale vy budete slúžiť. Ak súhlasíte s týmito riadkami, zvážte niektoré typy podláh, najbežnejšie a najlacnejšie.

Linoleum. Táto podlaha sa používa v bytovom dizajne od polovice dvadsiateho storočia. Existujú dva druhy linolea – prírodné a PVC. Samotný názov hovorí o ich zložení, ekologickosti a nákladoch. Napriek relatívnej lacnosti má linoleum niekoľko výhod:

Napriek relatívnej lacnosti má linoleum množstvo výhod

Laminát. Moderný dizajn je bez tejto podlahovej krytiny prakticky nepostrádateľný. Navonok to najčastejšie pripomína kocky stromu, ale nie je v ňom žiadny skutočný strom. Veľmi odolný povlak, ktorý je obzvlášť cenný pre majiteľov psov. Na rozdiel od linolea je lepšie zveriť inštaláciu laminátu odborníkom. Laminátové podlahy vytvárajú príjemnú a teplú atmosféru. Jeho farba zruší všetky vaše negatívne emócie pracovného dňa..

Laminátové podlahy poskytujú príjemnú a teplú atmosféru Moderný dizajn sa prakticky nezaobíde bez laminátu Laminát je vysoko odolný

Organizujeme osvetlenie bytu, základné pravidlá pre jeho dizajn

Dôležitú úlohu v jeho dizajne zohráva osvetlenie bytu. Všetky druhy lustrov, žiaroviek sú zdrojom nielen svetla, ale aj zodpovedajúcej nálady a atmosféry v miestnosti. V niektorých oblastiach nie je kvôli klimatickým vlastnostiam dostatok prirodzeného svetla, čo má vplyv na ľudské zdravie. A nestojí za to žartovať so zdravím – je to pre vás drahšie. Preto budeme analyzovať, ako správne organizovať osvetlenie v obývacej izbe, spálni a ďalších miestnostiach..

Obývačka

V priestrannej miestnosti je celkom možné urobiť s bodovými zdrojmi svetla. V tomto prípade je počet zdrojov určený na základe toho, že vzdialenosť medzi nimi nie je väčšia ako jeden meter..

V priestrannej miestnosti je celkom možné urobiť s bodovými zdrojmi svetla. V priestrannej miestnosti je celkom možné urobiť s bodovými zdrojmi svetla.

Stojacie lampy všetkých druhov sú vynikajúcim zdrojom svetla v modernej obývačke. Naplnia miestnosť jemným, tlmeným svetlom a dodajú vám správne suity na správne miesto. Obvykle sa nachádzajú vedľa pohoviek, kresiel.

Stojacie lampy sú vynikajúcim zdrojom svetla v modernej obývačke. Stojacie lampy sú vynikajúcim zdrojom svetla v modernej obývačke.

Spálňa

Spálňa sa vyznačuje viacúrovňovým osvetlením. Rovnako ako pri všetkom, čo sa týka dizajnu bytov, svetlo by malo byť predovšetkým funkčné. Zdroje svetla by mali poskytnúť osobe v spálni praktickú stránku. Prvú úroveň osvetlenia zabezpečujú žiarovky na nočných stolíkoch. Druhá úroveň by mala zabezpečiť osvetlenie celého priestoru na spanie. Myslím, že účel každej z úrovní je každému jasný..

Spálňa sa vyznačuje viacúrovňovým osvetlením. Spálňa sa vyznačuje viacúrovňovým osvetlením.

Prinášame krásu. Zdobenie bytu

Ako si pamätáte, dizajn trojizbového bytu začal s jeho funkčnou súčasťou. Je kompletný. Je čas «priniesť krásu».

Môžeme povedať, že konečnou fázou interiéru bytu je jeho výzdoba. S pomocou dekoratívnych prvkov sa byt stáva pohodlnejším. Aké sú najbežnejšie prvky? Začnime v poradí ich dizajnu..

Vlysy a hranice

Vlysy a okraje sú vodorovný pás so vzormi alebo reliéfom, niekedy plochý. Moderný dizajn sa bez nich málokedy zaobíde. Pomocou vlysov a obrubníkov sú zvýraznené zóny stien, stropu a podlahy. Šírka týchto zón sa pohybuje od pätnásť do tridsať centimetrov. Materiál pre nich môže byť tapeta, mozaika, polyuretán. Je však lepšie tieto prvky zarovnať, pretože reliéf alebo rôznorodosť vzorov na nich spôsobí u človeka nadmerný vizuálny stres. A prach, pavučiny sú pri použití týchto typov vlysov a okrajov veľmi nápadné. Pri takom dekore je rozpaky hostesky pred hosťami veľmi pravdepodobné..

Moderný dizajn sa len málokedy zaobíde bez vlysu a okraja. Moderný dizajn sa len málokedy zaobíde bez vlysu a okraja. Moderný dizajn sa len málokedy zaobíde bez vlysu a okraja.

Zdobenie horných častí nábytku vlysmi môže byť zaujímavým riešením dizajnu kuchynskej miestnosti. Ale taký dizajn bude v poriadku, ak je medzi hornou časťou nábytku a stropom menej ako tridsať centimetrov. V tomto prípade krásne spojením rovín stien so stropom dosiahnete celistvosť priestoru..

Zdobenie vlysmi horných častí nábytku

Záclony

Závesy sú veľmi silným dekoratívnym prvkom. Útulnosť a teplo v byte do značnej miery závisia od toho. Je pravda, že v niektorých dizajnových projektoch chýbajú a sú nahradené žalúziami. Ale žalúzie sú dobré v pomocných miestnostiach (kuchyňa, kúpeľňa, WC). Našťastie závesy nezmizli z interiérového dizajnu bytu a stále v ňom zaujímajú svoje právoplatné miesto. Je však na vás, aby ste sa rozhodli, čo je lepšie, v najlepšom prípade prázdne okenné otvory, so žalúziami, alebo okná ozdobené závesmi..

je na vás, čo je lepšie, v najlepšom prípade prázdne okenné otvory, so žalúziami, alebo okná ozdobené závesmi je na vás, čo je lepšie, v najlepšom prípade prázdne okenné otvory, so žalúziami, alebo okná ozdobené závesmi

Nepochybne, fanúšikovia tmy v tme budú milovať originálne závesy s kontrastnou podšívkou. Toto dizajnové riešenie je atraktívne nielen svojou originalitou, ale aj praktickosťou. Vy sami máte možnosť vybrať si látky, ktoré sa vám na závesy páčia. A módne zatemňovacie textílie vám napriek bohatému sortimentu nebudú môcť poskytnúť také potešenie.

Originálne závesy s kontrastnou podšívkou

Rovné záclony sú možno najuniverzálnejším a najsprávnejším spôsobom ich zavesenia. Ich symetrické usporiadanie vzhľadom na okno vytvára rovnováhu detailov miestnosti. Jedinou ťažkosťou v tomto prípade je výber farby záclon, ktorá by bola v súlade s dizajnom celej miestnosti..

Rovné záclony sú najuniverzálnejším a najsprávnejším spôsobom zavesenia

Alternatívne je možné použiť háčiky na záclony. Je to dobré pre tie miestnosti, kde nie je potrebné úplné zatienenie okien. Túto možnosť však môžete použiť podľa vlastného uváženia v iných miestnostiach..

Závesy s háčikmi

Môže sa stať, že sa vám zrazu prestane páčiť záclonová tyč na pripevnenie závesov. Budete chcieť niečo zmeniť na dizajne okien. Optimálnym riešením je nainštalovať lambrequin na rímsu. Lambrequin je druh zdobeného krytu rímsy, ktorý sa vám nepáči. Hlavná vec je, že by mala byť v súlade so závesmi a tvoriť s nimi jeden celok..

Lambrequin je skvelým dekorom na záclony Lambrequin je skvelým dekorom na záclony

Výzdoba obrazovky

Ak ste predtým žili v jednoizbovom byte, potom ste veľmi dobre oboznámení s používaním deliacich obrazoviek. Ale tam hrali viac funkčnú úlohu ako dekoráciu. V trojizbovom byte s dostatkom priestoru hrajú obrazovky skôr dekoratívnu úlohu. Takmer všetko, od dreva po papier, môže slúžiť ako materiál na ich výrobu. Obrazovka musí mať samozrejme originálny umelecký vzhľad. Je nepravdepodobné, že miestnosť bude zdobiť obrazovka vo forme okenného rámu. Tu je potrebný let fantázie a tvorivého myslenia..

V byte s dostatkom priestoru zohrávajú obrazovky väčšiu úlohu dekorácie

V modernom dizajne sa obrazovka často používa ako dekorácia na stenu. Súhlaste s tým, že stena, na ktorej je umiestnená farebná obrazovka, je oveľa atraktívnejšia ako čistá.

V modernom dizajne sa obrazovka používa ako dekorácia na stenu

Grafická tlač

Za zaujímavé konštrukčné riešenie možno považovať použitie grafických výtlačkov. Grafická tlač je kresba aplikovaná na určitý materiál (tkanina, papier, koža atď.).

Môže to byť výtlačok, ktorý ste vytvorili osobne, vyjadrujúci váš určitý postoj k miestnosti, v ktorej bude umiestnený. Exkluzívny dizajn tejto miestnosti je zaručený. Len tu to nesmiete preháňať, aby ste medzi svojimi hosťami nespôsobili určitý šok a zmätok..

Zaujímavým dizajnovým riešením je použitie grafických výtlačkov. Zaujímavým dizajnovým riešením je použitie grafických výtlačkov.

Grafické výtlačky zo série «Ilúzie» prinesie do dizajnu miestnosti určité tajomstvo. Tieto výtlačky môžu byť veľmi rozmanité, ale nemali by vás a vašich hostí nechať ľahostajnými..

Iluzívna grafika Iluzívna grafika

Konečne

Nezabudnite, že ste vlastníkom svojho bytu a rozhodujete sa, aký bude jeho dizajn. Iba vy viete, čo chcete dosiahnuť. Samozrejme by ste nemali ignorovať zákony o dizajne, rady odborníkov. A tento článok, samozrejme, nie je v prvom rade pravdou. Pravda spočíva vo vás a tento článok vám má pomôcť. Experiment a šťastie vás budú sprevádzať pri návrhu bytu!