Dizajn bytu – čo nás čaká v roku 2016

Móda nestojí na mieste. Všetky sféry nášho života podliehajú zmenám a spôsoby zdobenia domov nie sú výnimkou. S novou sezónou existujú aj moderné spôsoby vytvárania praktických, pohodlných, pohodlných a estetických priestorov. Aktuálna farebná paleta, novinky v dizajne nábytku, spôsoby usporiadania funkčných oblastí v priestore, veľa možností dekorácie – to všetko a oveľa viac v rozsiahlom výbere najrelevantnejších projektov bytového dizajnu.

Moderný interiérový dizajn

Eklektický dizajn obývačky

Bez ohľadu na to, ako veľmi sa zmení móda pre dizajn obytných priestorov, bez ohľadu na to, aké nové nápady na dizajn ponúkajú výrobcovia stavebných a dokončovacích materiálov, nábytku, domácich spotrebičov a dekoratívnych prvkov interiéru, ale majitelia bytov vždy očakávajú od ich domovy:

  • pohodlie;
  • vonkajšia príťažlivosť;
  • funkčnosť;
  • ergonómia;
  • jednoduchosť starostlivosti;
  • súlad s modernými trendmi v interiérovom dizajne.

Interiér detskej izby

Biely a čierny dizajn obývačky

Otvorený plán – efektívna kombinácia funkčných oblastí

Spojenie kuchyne, jedálne a obývacieho priestoru v jednej priestrannej miestnosti je častou technikou navrhovania moderných bytov. Stáva sa, že priestory, v ktorých bude umiestnená taká rozmanitá spoločnosť funkčných segmentov, sa nemôžu pochváliť veľkým počtom metrov štvorcových. Najlepší «asistenti» v tomto prípade dôjde k ľahkému dokončeniu stropu a stien v kombinácii s tmavou podlahou, vstavanými skladovacími systémami, ľahkými modelmi nábytku na organizovanie jedálenskej skupiny a používaním hlavne dekorácií na stenu.

Snehovo biela kuchyňa-jedáleň-obývacia izba

Eklektická zmes funkčných oblastí

Pri vytváraní miestnosti s niekoľkými zónami sa spravidla používajú všeobecné riešenia konečnej úpravy. Najjednoduchšou a najuniverzálnejšou metódou dokončovania by bolo použitie snehobielej farby na steny a ľahkých laminátových podláh. Súčasne by bolo logické použiť keramické dlaždice v kuchynskej časti na dokončenie kuchynskej zástery. Rovnaký typ obkladu, ale pomocou porcelánovej kameniny, je možné ho použiť na obkladanie podláh v oblasti pracovných plôch kuchynského segmentu.

Priestranný otvorený priestor

Kuchyňa-jedáleň-obývačka v bielom prevedení

Tu je príklad dizajnového projektu pre byt, v ktorom je obývacia izba kombinovaná s eklektickou kuchyňou a jedálňou. Kuchynský segment sa stal prízvukom a ústredným centrom miestnosti, napriek použitiu farebných dekorov v iných funkčných oblastiach. Rozmanité keramické dlaždice sú vhodné na dokončenie kuchynského priestoru oveľa viac ako dekorácia prijatá v hlavnej miestnosti, ale zároveň dizajn pracovného priestoru nevyzerá cudzo, oddelene a harmonicky tkaný do celkového plátna interiéru..

Kontrastný dizajn kombinovanej miestnosti

Eklektický interiér modernej obývačky, kuchyne a jedálne

Kombinácia niekoľkých funkčných segmentov je možná nielen v obývacej izbe. Napríklad v spálni môžete umiestniť mini kanceláriu alebo šatňu. Pracovnú stanicu z domácej kancelárie je možné použiť aj ako toaletný stolík. Niektorí majitelia bytov uprednostňujú vybavenie kúpeľne priamo v spálni, oddelenie segmentu priesvitnými priečkami alebo dokonca použitie otvoreného plánu.

Kombinácia spálne a kancelárie

Paleta farieb – súčasné uctievanie tradícií

V farebnej palete projektov moderného dizajnu je možné jasne rozlíšiť troch vodcov – bielu, čiernu a sivú. Je logické, že ako hlavná farba pozadia je zvolená snehovo biela povrchová úprava a v kombinácii s ňou tmavé interiérové ​​položky často pôsobia ako kontrastné kombinácie. Šedá farba sa stále častejšie objavuje v rôznych odtieňoch ako hlavné a jediné farebné riešenie pre návrh miestnosti. Efektívny spôsob «riedenie» výsledná veľmi chladná paleta je predstavenie interiérových predmetov a povrchov vyrobených z dreva alebo jeho imitácie.

Čiernobiele prevedenie

Interiér kuchyne

Biela s čiernou – «zväz», relevantné za každých okolností

Použitie bielej farby na pozadie a čiernej na akcenty je jedným z najobľúbenejších spôsobov riešenia farebnej dilemy. Snehovo biela povrchová úprava nikdy nevyjde z módy vďaka svojej univerzálnosti – svetlé povrchy vizuálne rozšíria priestor a budú sa hodiť k akýmkoľvek odtieňom nábytku a dekoru. Biela farba nielenže dokonale maskuje nedostatky vo výzdobe a dokonca aj v dizajnových prvkoch miestnosti, ale tiež vytvára ľahký a čistý obraz priestoru. Ale bolo by nemožné žiť v úplne bielom byte – naše oči potrebujú jasné čiary a tvary, farebné akcenty. Na tieto účely sa používajú tmavé, kontrastné odtiene..

Snehovo biela povrchová úprava s čiernymi akcentmi

Originálne biele a čierne prevedenie

Kombinácia bielej a čiernej miestnosti

Obzvlášť výrazný a štýlový vyzerá čierny nábytok na bielom pozadí. V kuchyni a jedálni bude samozrejme zanechanie čiernych povrchov vyžadovať veľa úsilia, ale efekt vytvorený z takejto kontrastnej kombinácie stojí za to..

Čierny nábytok na bielom pozadí

Čierna jedálenská skupina

V obývacej izbe sú relevantné aj biele a čierne kombinácie. Vzhľadom na to, že väčšina rodinných izieb má video priestor s čiernou TV obrazovkou. Zostáva len vyzdvihnúť ho «podporujúce» prvky. Môžu to byť tmavé podlahy, nábytok vo farbe wenge alebo dizajnové svietidlá s čiernymi odtieňmi alebo podstavcami..

Čierna a biela obývačka

Kontrastné kombinácie

Biely interiér s čiernymi prvkami

Drevené povrchy a interiérové ​​prvky sú skvelé pre kombinatorické čiernobiele interiéry. Prirodzená farba a vzor vám umožňuje priniesť teplo do pomerne chladnej palety miestností. Dokonca aj umelé materiály, ktoré úspešne napodobňujú prírodné suroviny, sú schopné zvýšiť stupeň teploty farby moderného priestoru..

Čiernobiela paleta s drevenými prvkami

Biele, čierne a drevité

Moderný interiér jedálne

Čiernobiely interiér obývačky je možné efektívne zriediť jedným jasným prvkom – môže to byť farebné čalúnenie pohovky alebo kresla, svietidla alebo koberca. Žltá vyzerá štýlovo a moderne v spoločnosti dizajnu bielej a čiernej miestnosti.

Čiernobiely dizajn so žltou sedačkou

Šedá je najuniverzálnejšia a neutrálna farba

V závislosti od odtieňa môže šedá vytvoriť luxusný, elegantný alebo pokojne neutrálny dekor miestnosti. Univerzálnosť odtieňov šedej spočíva v tom, že je vhodný na zdobenie akejkoľvek miestnosti – od chodby po spálňu. Snáď len pre predstavenie detskej izby by ste sa nemali nechať unášať šedou farbou, ale aj v tomto prípade môžete použiť jasné akcenty, farebný dekor s témou vašich obľúbených kreslených postavičiek alebo rozprávok..

Obývacia izba v sivých tónoch

Šedá je hlavným prúdom našej doby

Sivý nábytok je hlavným prúdom našej doby. Na pozadí snehobielych stien vyzerajú nielen úložné systémy, ale aj čalúnený nábytok s čalúnením v jednom z odtieňov šedej. Táto univerzálna farebná schéma osloví domácnosti aj hostí bytu. Šedá pomáha vytvárať pokojnú a relaxačnú atmosféru, ktorá sa dokáže prispôsobiť každému z akéhokoľvek temperamentu.

Sivý nábytok - trendové riešenie

Sivý nábytok do spálne

Jeden jasný dizajnový prvok vyzerá obzvlášť pôsobivo v interiéri s použitím iba rôznych odtieňov šedej. V spálni to môže byť prehoz na posteľ alebo závesy, kreslo alebo nočný stolík, stojan na stôl alebo banket v spodnej časti postele..

Svetlý akcent v šedej spálni

Jasné akcenty na bielom pozadí

Biela nikdy nevyjde z módy. Len na prvý pohľad je snehobiela dekorácia a zariadenie nepraktickou možnosťou z hľadiska starostlivosti o usporiadanie obytného priestoru. Okrem svojich vizuálnych vlastností sa väčšina dokončovacích materiálov v bielom prevedení najľahšie čistí. Biele zariadenie akejkoľvek miestnosti však vyžaduje farebné akcenty. Môžu to byť živé rastliny, domáce spotrebiče, čalúnenie nábytku, koberce a ďalšie textilné riešenia. Pomocou dekorácie na stenu môžete ľahko meniť zariadenie bytu, dokončené v bielej farbe.

V bielom

Biele a svetlé akcenty

Najjednoduchším a najľahšie vymeniteľným spôsobom, ako integrovať jasné akcenty do snehovo bielej dekorácie interiéru, je textilná dekorácia. Napríklad v spálni môžete použiť farebné tiene na zakrytie okien a postele – prikrývka, ozdobné vankúše a dokonca aj posteľná bielizeň môžu pôsobiť ako akcent, ohniskové centrum.

Biela spálňa so svetlým textilom

V interiéri obývačky môžete použiť textílie vankúšov na pohovky, výzdobu stien a svietidlá ako jasné akcenty snehobieleho dizajnu. Ak chcete zmeniť výzdobu rodinnej izby, stačí vymeniť obliečky na vankúše a kúpiť nový koberec..

Farebný dekor v bielej obývacej izbe

Moderný dizajn na bielom pozadí

Moderný nábytok – veľa nápadov pre pohodlný život

Aj v bytoch s vylepšeným dispozičným riešením je otázka šetrenia využiteľného priestoru veľmi akútna. Použitie vstavaného nábytku vám umožňuje umiestniť maximálny počet úložných systémov a pracovných plôch na minimálny počet metrov štvorcových. Napríklad v kuchyni vám umiestnenie vstavaných skríň od stropu k podlahe umožní vytvoriť priestranný úložný systém, ktorý bude prerušený iba integráciou domácich spotrebičov a pracovných plôch..

Biely a sivý interiér kuchyne

Myšlienku vstavaných úložných systémov je možné efektívne využiť aj v obývacej izbe. Okolo video zóny môžete úspešne vložiť veľkú skrinku pozostávajúcu zo samostatných modulov, v ktorej priestore budú úspešne ukryté nielen všetky drôty a časť zariadenia, ale aj mnoho užitočných vecí v domácnosti, ktoré majitelia bytov nerád by sa predvádzal.

Vstavané úložné systémy

Ak chcete naplánovať rekreačnú oblasť v obývacej izbe, nemôžete robiť bez čalúneného nábytku. V projektoch moderného dizajnu stále častejšie nájdete použitie iba jednej, ale veľkej sedačky. Ak je v priestore obývačky aj čalúnený nábytok, potom je spravidla zvolený v eklektickom štýle – rôzne modely s čalúnením z rôznych materiálov. Najväčší počet miest na sedenie môže poskytnúť rohová sedačka, ak je model posuvným mechanizmom, potom sa taká mäkká oblasť môže stať miestom na spanie pre hostí, ktorí zostanú cez noc.

Čalúnený nábytok do obývačky

Tmavá rohová sedačka do obývačky

Pôvodný model pohovky

Jednoduchosť a stručnosť je mottom moderného štýlu. Striktné formy a jednoduché konštruktívne riešenia sa uplatňujú aj pri zariaďovaní bytov. V svetlej a priestrannej miestnosti pôsobia striktné rady nábytku obzvlášť expresívne – nič nadbytočné, ale zároveň je miestnosť pohodlná, funkčná a vizuálne atraktívna..

Jednoduché a stručné riešenia

Originálne a praktické zariadenie obývačky

Nábytok zo skla a priehľadného plastu sa stáva efektívnym doplnkom moderného interiéru. Ľahké, takmer beztiažové štruktúry sa doslova rozpúšťajú na pozadí svetelnej dekorácie priestorov, ale zároveň dokonale plnia svoje hlavné funkcie, sú to trvanlivé a spoľahlivé položky doplnkového nábytku.

Sklenený nábytok v bielej miestnosti

Zrkadlový konferenčný stolík

Moderný nábytok do obývačky a jedálne

Ľahký nábytok do moderného interiéru

Biely nábytok bude vždy relevantný. Okrem toho, že aj tie naj monumentálnejšie biele štruktúry budú menej objemné, biela farba vytvára neuveriteľne čistý a ľahký obraz celej miestnosti. Úložné systémy pre obývaciu izbu a spálňu, kuchynskú súpravu a dokonca aj usporiadanie pracoviska v kancelárii – biela farba je relevantná vždy a všade.

Snehobiely nábytok

Biely skriňový nábytok

Vybavenie v bielej farbe

Vstavané biele úložné systémy

Aktuálne nápady na dizajn pre malé byty

V mestských bytoch s konvenčným usporiadaním nie je neobvyklé, že sa majitelia domov musia zbaviť vnútorných stien, aby dosiahli pocit priestrannosti. Ale v tomto prípade majitelia čelia otázke umiestnenia niekoľkých funkčných segmentov v jednej miestnosti. Často je dokonca časť na spanie súčasťou spoločného priestoru. Ale najčastejšie kuchyňa, jedáleň, obývačka, pracovisko, knižnica a niekedy aj chodba podliehajú zjednoteniu..

Konsolidácia funkčných segmentov

Spálňa-obývačka-pracovňa-kuchyňa

Tu je príklad spojenia obývačky, kuchyne a jedálne v jeden malý priestor. Vďaka snehobielej úprave a prevedeniu väčšiny nábytku, ako aj správnemu umiestneniu farebných akcentov sa zdá, že priestor je väčší, ako v skutočnosti je, pri zachovaní funkčnosti, pohodlia a estetickej príťažlivosti..

Snehovo biele nastavenie s jasnými akcentmi

Ak musíte kombinovať obývaciu izbu a spálňu, snehobiely povrch sa stane tromfom malých priestorov. Šikovne umiestnené farebné akcenty sa vyhýbajú asociáciám so sterilnými operačnými sálami, čím vytvárajú útulnú a príjemnú atmosféru.

Kombinácia spálne a obývačky

Tu je ďalší príklad malého štúdiového bytu, kde sú v jednej miestnosti oddychové a spánkové priestory, pracovisko, obývačka, kuchyňa a vstupná hala. Izolovaný je iba priestor kúpeľne.

Štúdiový apartmán

Okrem použitia svetlých povrchových úprav je možné na vizuálne zväčšenie priestoru použiť aj sklenené, zrkadlové a lesklé povrchy. Na zvýšenie výšky miestností je možné použiť napríklad lesklé napínacie stropy. Na vizuálne rozšírenie priestorov spální a obývacích izieb je efektívne použiť celé zrkadlové segmenty od stropu po podlahu.

Veľké zrkadlá v spálni

Zrkadlové povrchy do obývačky

Ďalším spôsobom, ako ušetriť miesto, je použiť poschodové štruktúry. Napríklad podkrovná posteľ vám umožňuje vytvoriť miesto na spanie na hornej úrovni a pod ním môže byť pracovná stanica, pohovka na sedenie alebo priestranné úložné systémy..

Poschodová posteľ pre úsporu miesta

V malých štandardných bytoch sa počíta každý meter štvorcový. A priestor pri okne sa len zriedka používa racionálne. Tu je príklad, ako môžete využiť úžitkovú plochu miestnosti, ktorá kombinuje obývačku, kuchyňu a jedáleň. Pohodlné a útulné posedenie s úložnými systémami nie je len praktickým dizajnovým nápadom, ale je tiež ozdobou interiéru malého bytu..

Racionálne využitie metrov štvorcových

Jedným zo spôsobov umiestnenia lôžka v štúdiovom apartmáne je zónovanie funkčného segmentu pomocou vnútorných priečok alebo len záclon. S týmto prístupom je narušený koncept otvoreného plánu, miestnosť stráca časť svojho voľného priestoru. Ale pre mnohých majiteľov malých bytov je izolácia postele nepostrádateľnou podmienkou..

Zónovanie lôžka pomocou závesov