Citrónová kuchyňa: výhody a nevýhody, štýly dizajnu, kombinácie s inými odtieňmi

Vizuálne vnímanie interiéru do značnej miery závisí od zvolenej farebnej schémy. Svetlé, neutrálne odtiene sú každým rokom stále dôležitejšie. To však vôbec neznamená, že už nie je priestor na jasné akcenty. Napríklad citrónová farba je v kuchynskom dizajne azda najobľúbenejšia. Je to preto, že je svetlý a väčšinou vyvoláva iba pozitívne emócie..

Citrónová farba v interiéri kuchyne: výhody a nevýhody

Jasné farby v interiéri musia byť nepochybne správne rozdelené. Vďaka tomu bude v miestnosti príjemne a citrónová farba časom neomrzí. Odborníci poznamenávajú, že ide o jeden z najjasnejších a najveselších odtieňov, ktorý vždy rozveseľuje. Má priaznivý vplyv na nervový systém, povzbudzuje komunikáciu a prebúdza chuť do jedla. Stručne povedané, je jednoducho vytvorený na ozdobenie interiéru kuchyne. Okrem toho poznamenávame, že citrónová farba je ideálna pre miestnosti, kde je málo prirodzeného svetla..

Napriek takémuto množstvu výhod nie je citrónová farba vhodná pre každého. V niektorých prípadoch je to dráždivé. Preto by ho mali vyberať iba optimisti, ľudia tvorivých profesií. Pre tých, ktorí majú pochybnosti o tejto farebnej schéme, odporúčame ju použiť v dávkach ako akcenty. V takom prípade sa dá vždy bez väčších ťažkostí zmeniť..

Citrónová kuchyňa: aký štýl si vybrať?

Dojem z kuchyne je nepochybne vytvorený nielen na základe farebnej schémy, ale aj na celkovom štýle interiéru. Preto je dôležité vybrať ho správne, aby sa páčil každému členovi rodiny. Dizajnéri poukazujú na to, že najlepšie možnosti budú tie, ktoré obsahujú minimum podrobností..

Minimalizmus

Jeden z najvhodnejších interiérových štýlov pre kuchyňu je minimalizmus. Predpokladá voľný priestor bez veľkého počtu predmetov a dekorácií. Navyše by malo byť všetko funkčné a pohodlné pre celú rodinu. Je zaujímavé, že minimalizmus sa vyznačuje predovšetkým neutrálnymi odtieňmi v dizajne. Ale zároveň jasná citrónová farba dodá kuchyni originalitu, ktorej chýba jas..

Podkrovie

V dizajne kuchynského priestoru nie je štýl podkrovia v klasickej podobe veľmi bežný. Každý rok sa stále viac prispôsobuje moderným trendom a často sa kombinuje s inými riešeniami. V prípade citrónovej kuchynskej súpravy budú tehlové a starožitné detaily vhodnejšie ako kedykoľvek predtým. Nezabudnite však, že v takejto miestnosti by mal byť vždy poriadok, aby interiér vyzeral štýlovo..

Pokrokový

Tento štýl je v mnohých ohľadoch podobný minimalizmu. Vyznačuje sa tiež minimálnym množstvom dekoru, ako aj použitím praktických detailov a vysoko kvalitnej technológie. Ale na rozdiel od predchádzajúcej verzie sa v ňom častejšie používajú lesklé fasády náhlavných súprav. Citrónová farba bude preto vhodnejšia ako kedykoľvek predtým, dokonca aj v jednoduchom, lakonickom interiéri kuchyne..

Konštruktivizmus

Rovné geometrické čiary, vstavané spotrebiče, minimálny počet položiek – to všetko charakterizuje štýl konštruktivizmu. V tomto prípade by všetko malo vytvárať dojem jedného celku. Takýto interiér vždy priťahuje pozornosť a vyzerá celkom neobvykle. Citrónová farba jej zároveň dodáva nádych tepla a pohodlia..

Bez ohľadu na štýl interiéru, ktorý si vyberiete pre kuchyňu, hlavnou vecou je, aby nebol preplnený. Pamätajte si, že minimálne množstvo detailov na pracovnej ploche bude klásť dôraz na krásu a eleganciu dizajnu..

Citrónová kuchyňa: kombinácia s inými odtieňmi

Výber farebnej schémy kuchyne v citrónovom odtieni môže byť zložitý. Na zjednodušenie úlohy odporúčame zvoliť prirodzené kombinácie, ktoré pôsobia prirodzenejšie..

Kombinácia citrónu a bielej je jednou z najjednoduchších a najvýstižnejších. V interiéri kuchynského priestoru tieto odtiene vytvárajú pocit tepla, pohodlia a rodinnej pohody. Táto možnosť dizajnu sa právom považuje za univerzálnu. Pretože je vhodný do miestností všetkých veľkostí, ako aj do kuchýň s malým prirodzeným svetlom. Alternatívou by bol svetlo šedý odtieň. Je to o niečo výraznejšie, elegantnejšie. Preto perfektne dopĺňa svetlý interiér miestnosti. Najčastejšie si ho vyberajú milovníci podkrovného alebo vidieckeho štýlu. To isté sa dá povedať o rôznych odtieňoch béžovej. Vyzerá to skvele ako pozadie pre svetlú kuchynskú súpravu..

Jas citrónového odtieňa môžete zriediť klasickou čiernou. Táto kombinácia nie je vhodná pre každého, pretože je kontrastná a dosť prísna. Ale napriek tomu odporúčame, aby ste venovali pozornosť majiteľom priestranných izieb. Ďalšou z najharmonickejších prírodných kombinácií je citrón a hnedá. Odtiene v tomto prípade môžu byť navyše úplne odlišné. Hlavná vec je, že navzájom vyzerajú dobre..

V interiéri kuchyne často môžete vidieť kombináciu citrónu a zelene. Je ale veľmi dôležité, aby bol dominantný iba jeden z nich. V opačnom prípade bude dizajn príliš jasný a nasýtený. Preto je najlepšie ich použiť v dávkovaní a na neutrálnom pozadí. Môže byť biela, béžová alebo mliečna..

Milovníci jasných, odvážnych riešení budú určite milovať citrónovo modrú kuchyňu. Táto možnosť dizajnu nikdy nezostane bez pozornosti. Interiér si však zároveň vyžaduje starostlivé preštudovanie. Koniec koncov, je veľmi dôležité vytvoriť priestor, ktorý nezahltí svojim jasom a je vhodný pre každodenný život každého člena rodiny..

Citrónová farba samozrejme ozdobí každý interiér. Nemali by ste však používať príliš veľa. Takéto rozhodnutie môže byť rýchlo nudné a spôsobiť negatívne emócie. Oveľa lepšie je použiť ho v dávkovaní ako akcenty..