Burgundská spálňa: odvážna voľba v dekorácii interiéru

Vedci už dávno dokázali, že rôzne farby a ich odtiene majú skutočne priamy vplyv na náladu a stav duše človeka. A v psychológii existuje dokonca taká metóda korekcie – farebná terapia, ktorá pomocou vplyvu na človeka rôznych farieb zlepšuje jeho psycho -emocionálny stav. V prípade klasickej a pevnej vínovej môžeme potešiť aj milovníkov tohto sýteho odtieňa, pričom v tejto farbe urobíme svetlé akcenty v celom aristokratickom interiéri spálne..

Interiér spálne v bordovej farbe

Pre takú bohatú a hlbokú farbu v interiéri spálne, ako je vínová, je dôležité vybrať úspešnú kombináciu s inou rovnako sebestačnou farbou. Nasledujúce farebné duety možno bezpečne nazvať najúspešnejšími a najúčinnejšími, ale zároveň nie honosnými, ale rafinovanými: bordová a jemne žltá, bordová a svetlo ružová, zelená a bordová.

Vínová tapeta v spálni

Luxusná vínová tapeta vytvára špeciálnu sofistikovanú a elegantnú atmosféru. Dnes je sortiment tapiet dostatočne veľký a líši sa cenou, kvalitou, materiálom, výrobcom. Vínové tapety sú však pripravené predviesť všetky svoje výhodné stránky, ak vezmete do úvahy niektoré nuansy.

Vínová tapeta je vhodná iba do pomerne priestrannej spálne a tiež potrebuje slušné osvetlenie alebo svetlú miestnosť na slnečnej strane. Môžete tiež použiť tekuté tapety, ktoré si získali zaslúženú popularitu vďaka svojim nesporným výhodám: zvuková izolácia, elasticita, bezproblémovosť, šetrnosť k životnému prostrediu, jednoduché použitie..

Vínové závesy v spálni

Ak ste pripravení na jasný a funkčný prízvuk v interiéri spálne, potom sú vašou voľbou vínové záclony. Záclony tejto bohatej farby na okne nastavujú náladu pre celý dizajn a interiér spálne. Preto musíte byť opatrní pri plánovaní a zdobení zvyšku interiérových a dekoratívnych prvkov, pokúste sa vybrať kombináciu, ktorá je pre vás a vašu izbu vhodná, s inou farbou alebo niekoľkými farbami..

Nepochybným plusom záclon vínovej farby je, že veľmi zle prepúšťajú slnečné lúče a dobre chránia pred denným svetlom. Za oponou takýchto závesov si v príjemnom prostredí môžete zdriemnuť po namáhavej nočnej pracovnej smene alebo uprostred horúceho letného dňa..

Vínový strečový strop v spálni

Pri výbere bordového strečového stropu do spálne je nevyhnutné vziať do úvahy niektoré vlastnosti a nuansy: táto pomerne vzácna a neštandardná farebná verzia stropu si vyžaduje osobitnú pozornosť. Je lepšie zvoliť lesklú povrchovú úpravu, ktorá vizuálne zväčšuje priestor, ktorý môže mierne absorbovať vínovú farbu. Je dôležité, aby ste zvyšok interiéru spálne nenasýtili vínovou farbou, je lepšie kombinovať takýto strop so svetlými farbami a jasnými akcentmi: dekoratívne prvky a doplnky. Burgundský strop – základ pre realizáciu mnohých interiérových štýlov od klasického po orientálny.

Spálňa biela s bordovou

V interiéri spálne sa vám bude určite páčiť vynikajúca, harmonická a príjemná kombinácia bielej a bordovej. Biela je celkom univerzálna, môžete si ľahko vyzdvihnúť napríklad bielu spálňovú zostavu, bordové záclony, tapety s bielymi a vínovými farbami, bordový pléd a pohovku. Alebo biela dekorácia spálne, biely tylový a bordový nábytok, ako aj nenahraditeľné doplnky a dekoračné prvky v bordových odtieňoch. Akákoľvek kombinácia bielej a vínovej je nádhernou a obojstranne výhodnou možnosťou zdobenia spálne.

Burgundsko šedá spálňa

Šedá je veľmi obľúbená, všestranná, všestranná a niekedy aj neutrálna farba. Preto sa hodí takmer k akejkoľvek inej farbe a odtieňu, dokonca aj k tým najjasnejším a najsýtenejším. Kombinácia vínovej a šedej v dizajne spálne je špeciálna elegancia a elegancia, túto veľkolepú kombináciu možno bezpečne nazvať ideálnou, sofistikovanou, bohatou a aristokratickou. Detaily a doplnky striebornej farby, moderné viacúrovňové osvetlenie dokonale zapadnú do bordovo-sivého interiéru.

Béžová a vínová spálňa

Túto kombináciu možno bezpečne nazvať najušľachtilejšou a najspoľahlivejšou zo všetkých farebných kombinácií s bordovou, ktorá bude vyhovovať vyváženým a pokojným ľuďom akéhokoľvek veku. Béžovú a vínovú v interiéri je možné hrať v rôznych štýloch: klasický, minimalizmus, etnický. Béžový nábytok a podlahy budú vyzerať prirodzene a vhodne a hrubé bordové záclony alebo lesklý strečový strop dodajú miestnosti osobitú náročnosť. Tu môžete bezpečne experimentovať so skutočnosťou, že zo súčastí interiéru «farba» v béžovej farbe a čo si vybrať v bordovej farbe.

Zeleno-bordová spálňa

Zaujímavá a dosť neobvyklá kombinácia takých sýtych farieb, ktoré v spálni určite vytvoria útulnú a radostnú atmosféru. Účinnou možnosťou by bola kvetinová (vínová) alebo rastlinná (zelená) potlač alebo vzor v interiéri spálne.

Kaštanová spálňa

Spálňa v gaštanovej farebnej schéme je predovšetkým neuveriteľne štýlovou atmosférou. Niet divu, že kombinácia hnedej + vínovej, čiernej + vínovej sa často používa v interiérových štýloch ako country, orientálne, barokové, klasické, art deco. Originálny a jedinečný dizajn spálne v gaštanových kombináciách je voľbou odvážnych, silných a sebavedomých ľudí. Pri takejto neobvyklej a bohatej kombinácii je lepšie uchýliť sa k pomoci skúseného profesionálneho dizajnéra, aby tak neurobil «preťaženie» interiér azda najdôležitejšej miestnosti v každom dome – spálňa.

Bordová spálňa je veľmi krásne a prepracované dizajnové riešenie, ktoré vášmu životu dodá trochu pokoja, istoty a stability. Nechajte zvyšok vo vašej špeciálnej spálni upokojiť a doplniť aktívny život a nové úspechy.