Biele podlahy ako majstrovské dielo dizajnérskeho umenia

Pre znalcov sofistikovaných interiérov je biela podlaha príležitosťou premeniť svoj domov na splnený sen..

Snehobiela spálňa s panoramatickým oknom

Snehobiela obývacia izba so svetlým nábytkom

Biela podlaha je ďalším úspechom v priemysle stavebných materiálov. Použitie takýchto metód dekorácie interiéru umožní ľahko dosiahnuť požadovanú eleganciu, vytvorí ľahkosť a vzdušnosť atmosféry a zdôrazní bezchybnosť dizajnu..

Biela podlaha a svetlé steny

Snehobiela kuchyňa s nábytkom Drevená podlaha v odtieňoch bielej

Človek berie všetky nápady na interiérový dizajn z prírody, pretože v ňom nájdete ideálne kombinácie. Biele podlahy sú poctou zasneženým poliam v drsných zimách.

Spálňa s bielym baldachýnom

Biela podlaha do kúpelne

V zime je kontrast medzi rôznymi farbami obzvlášť nápadný. Kontrast tmavej a bielej vyzerá dobre v interiéri priestorov. Biele pozadie podlahy dokonale koexistuje s tmavými soklovými doskami, rámami okien a dverí, zásuvkami, vypínačmi a ďalšími..

Biela podlaha s veľkou miestnosťou

Krémové odtiene v interiéri

Medzi materiálmi pre podlahy si môžete vybrať:

 • linoleum;
 • laminát;
 • drevo;
 • kameň (prírodný alebo umelý);
 • dlaždica;
 • Samonivelačné podlahy;
 • Korok.

Snehobiela kúpeľňa

Drevený nábytok na bielom pozadí

Lesklá alebo matná samonivelačná podlaha je vhodná do akejkoľvek miestnosti. Je vyrobený z dvojdielneho epoxidového materiálu, do ktorého môžete podľa potreby pridať ďalšie komponenty. Rôzne možnosti zloženia urobia podlahu perleťovou, postriebrenou, zrnitou.

Biela podlaha v obývačke

kombinácia bielej a citrónu v interiéri

Porcelánová kamenina bude skvele vyzerať v bielej farbe na podlahe obývačky. Tento povlak je veľmi praktický a ľahko sa čistí. So správnou kombináciou s nábytkom a stenami bude podlaha pôsobiť draho a šik..

Svetlé body v interiéri na bielom pozadí

Biely nábytok na bielej podlahe

Porcelánová kamenina na podlahy môže byť pololeštená a štruktúrovaná. Druhá možnosť napodobňuje rôzne materiály, od dreva po kožu. Táto funkcia dáva návrhárovi široký priestor pre let fantázie..

Biely laminát v obývačke

Biela podlaha v kuchyni

Výhody porcelánového kameniny z neho robia obľúbený podlahový materiál:

 • šetrnosť k životnému prostrediu;
 • odolnosť proti vlhkosti;
 • odolnosť voči teplotným zmenám;
 • požiarna odolnosť;
 • neschopnosť vyhorieť;
 • chemická odolnosť.

Snehovo biely interiér jedálne

snehovo biely blok potravín

Laminát, ktorý je v našej dobe rozšírený, sa môže stať možnosťou rozpočtu pre biele podlahy. Vysoko kvalitný materiál zároveň účinne napodobňuje prírodné drevo. Môžete vytvoriť vzor, ​​ktorý presne opakuje parketovú dosku.

Biela podlaha v kúpeľni

Kombinácia bielych povrchov v kuchyni

Najlacnejší spôsob, ako získať biele podlahy, je použiť linoleum. Je ľahké ho položiť vlastnými rukami a ušetriť na práci. Aby takýto povlak nevyzeral lacno, môže byť kombinovaný s tmavými prvkami..

Biela podlaha a modré steny v kúpeľni

Snehovo biela podlaha do kúpeľne

Korkové podlahy sa používajú zriedka. Dizajnéri sú zároveň presvedčení, že ide o vzácne materiály, ktoré môžu miestnosti dodať najoriginálnejší interiér. Korková podlaha priťahuje zákazníkov aj svojou schopnosťou udržať teplo, antistatickou odolnosťou, odolnosťou proti vlhkosti a ďalšími výhodami..

biela podlaha a tmavý nábytok v obývacej izbe

Snehovo biele povrchy v kúpeľni

Aby podlaha z prírodného dreva získala bielu farbu, materiál, ktorým je pokrytý, je ošetrený špeciálnou zmesou. Potom vlákna zmenia svoj pôvodný odtieň a zosvetlia niekoľko tónov..

Tmavý koberec na bielej podlahe

Kuchyňa s bielymi dlaždicami na poschodí

Po takom spracovaní materiál vyžaduje vrchný náter. Obvykle ide o špeciálny lak alebo olej na drevo. Výsledkom je dokonalá podlaha svetlých farieb..

Biely laminát do obývačky

Biely laminát do spálne

Najpopulárnejšie druhy dreva na vytvorenie takejto podlahy sú:

 • dub;
 • popol;
 • Javor európsky a iné.

Svetlá podlaha v miestnosti

Biela kuchynská podlaha

Táto povrchová úprava nie je ako len lakované drevo. Dekoratívny efekt je ohromujúci: matná glazúra s odtieňom popola. V modernom interiéri tento materiál vykonáva mnoho dekoratívnych úloh. Izba získava sofistikovanosť, eleganciu a zvýraznenú presnosť dekorácie.

Biele a čierne kúpeľňové podlahy

Snehovo biela podlaha v obytnej budove

Praktickú hodnotu bielej drevenej podlahy možno len ťažko preceňovať. Vybrané drevené dosky majú dobrú pevnosť a trvanlivosť. Prach na takom povrchu jednoducho nie je viditeľný. To je veľmi cenné, keď nie je možné miestnosť pravidelne čistiť..

Rozšírenie priestoru o bielu podlahu

Biela podlaha v zónovej kuchyni

Dobre pripravený materiál nepodlieha oderu mnoho rokov. Preto výber takejto podlahy možno považovať za dobrú investíciu..

Biela podlaha v jedálni

Krásna podlaha do kúpelne

Ako materiál s takýmito vlastnosťami si môžete vybrať:

 • doska z bieleného dreva;
 • masívna doska;
 • parketová doska.

Moderní výrobcovia ponúkajú širokú škálu možných odrôd takéhoto materiálu..

Snehobiela podlaha v detskej izbe

Biela dlažba v kúpeľni Biela lesklá podlaha do pôvodnej miestnosti

Medzi súčasné trendy v oblasti podláh patrí používanie lesklých podlahových krytín. Módni návrhári čoraz častejšie používajú túto metódu na vytváranie originálnych interiérov..

Kontrast na podlahe kúpeľne

Kombinácia kontrastných dlaždíc na podlahe

Pri výbere bielej lesklej podlahy musíte byť opatrní, pretože nie každý z dostupných štýlov a ich kombinácií vydrží takúto kombináciu. Klasický nábytok nemožno kombinovať s pretečením svetla na bielom povrchu..

Snehobiela dekorácia do kúpeľne

Biele povrchy v obývačke

Najlepším spojencom pre tieto podlahy sú moderné štýly:

 • moderný;
 • pokrokový;
 • fúzia.

Snehovo biely interiér v kúpeľni

Kontrast tmy a svetla v kúpeľni

Pri výbere nábytku stojí za to zastaviť vašu pozornosť na leštených drevených povrchoch, chrómových častiach a kovových výrobkoch. Takéto kusy nábytku umožnia, aby sa lúče svetla trblietali a odrážali od podlahy..

Elegantná obývacia izba s bielou podlahou

Malé biele dlaždice na podlahe v kúpeľni

Navyše jasný lesk môže dodať slávnostnú náladu aj miestnosti so skromnou výzdobou. Podľa všetkých kritérií je takáto podlahová krytina navrhnutá tak, aby vytvorila elegantnú atmosféru..

Kúpeľňa v bielom

Sivé steny a biela podlaha v kúpeľni

Ak bol pri nákupe zvolený vysokokvalitný materiál, bude takáto podlaha po mechanickom namáhaní odolná voči poškriabaniu, škvrnám a rôznym úpravám. Takýto povlak vydrží chôdzu v podpätkoch, krátkodobý kontakt s vypadnutou cigaretou alebo sviečkami alebo pád ťažkého predmetu..

Biela podlaha do spálne

Kombinácia bielej a drevenej podlahy

To všetko sa dá dosiahnuť vďaka melamínovým živiciam, ktoré impregnujú dokončovaciu vrstvu podlahy. Neprítomnosť trhlín a škrabancov na povrchu ho ochráni pred postupným výskytom sieťoviny z odolných nečistôt.

Svetlá podlaha do spálne

Biela podlaha vo veľkej kuchyni

Svedomití výrobcovia tiež zvyčajne do hornej vrstvy pridávajú korund vo forme prášku. Tento kryštalický oxid hlinitý niekoľkokrát zvyšuje pevnosť povlaku, pretože korund je z hľadiska pevnosti na druhom mieste za diamantom..

Snehobiela kúpeľňa s oknom

Snehobiela spálňa s komodou

Ako antibakteriálne činidlo sa do zmesi na spracovanie materiálu pridávajú ióny striebra, ktoré zaisťujú vysoký stupeň ekologickosti podláh..

Biela podlaha v kuchyni

Zónovanie v kuchyni s bielou podlahou

Vlastnosti bielych podláh v interiéri

Hlavnou výhodou bielej podlahy bude vizuálne rozšírenie priestoru. Túto vlastnosť je možné obzvlášť jasne preukázať kombináciou s bielymi stenami. V tomto prípade bude biela soklová lišta veľmi dôležitá..

Kontrastný dizajn kuchyne

Svetlý nábytok na bielej kuchynskej podlahe

Túžbu dodať miestnosti ľahkosť a eleganciu je možné ľahko realizovať pomocou bielej podlahy. Interiér je možné doplniť rôznymi kombináciami príbuzných farieb a odtieňov, aby sa dosiahla najväčšia harmónia..

Snehovo biele dlaždice na podlahe v kúpeľni

Bez ohľadu na zvolený materiál môžete v miestnostiach domu pomocou rôznych dekoratívnych predmetov a vhodného nábytku vytvoriť magickú snehobielu rozprávku alebo elegantnú štýlovú atmosféru. Každá z týchto možností je schopná zdôrazniť vkus dizajnéra a majiteľa priestorov..