Biela spálňa: 100 fotografií najlepších nápadov pre interiérový dizajn

Pri rekonštrukcii domu je spálni vždy venovaná veľká pozornosť. V tejto miestnosti ľudia trávia veľa času, spánku a odpočinku. Preto je dôležité vybrať správnu farebnú paletu do spálne, nemala by nadmerne vzrušovať nervový systém ani dráždiť a túto miestnosť musíte tiež správne vybaviť. Práve svetlé odtiene a biela farba vám umožnia poriadne si oddýchnuť po náročnom pracovnom dni a vychutnať si estetické kvality interiéru..

Zdobenie v spálni

Dekorácia v bielej miestnosti je zvyčajne monochromatická a pokojná. Stena je najčastejšie natretá bielou farbou alebo je prilepená monochromatická tapeta. Prijateľné sú aj neobvyklé vzory a maľovanie. Materiál na dekoráciu stien môže byť veľmi odlišný: vinyl, papier, tkanina alebo netkaný textil. V poslednej dobe je tiež obľúbená dekorácia steny z bielych tehál, najčastejšie je to jedna prízvuková stena na čele postele, táto možnosť je vhodná pre izby v štýle podkrovia. Pokiaľ ide o podlahu, treba poznamenať, že drevená podlaha alebo akákoľvek iná podlaha imitujúca drevo sa do takýchto interiérov dokonale hodí. Farba podlahy môže byť úplne ľubovoľná, ale odporúčame vám zvoliť prirodzenejšie odtiene..

Posteľ v bielej spálni

Biela posteľ je skvelým riešením pre každú spálňu. Nebude to vyzerať objemne ani nevhodne, prinesie to miestnosti pocit sviežosti a pohodlia a tiež premení miestnosť a stane sa ústredným prvkom interiéru. Modely postelí môžu byť veľmi odlišné, hlavnou vecou je uistiť sa, že sa nedostane zo všeobecného štýlu interiéru. V malej spálni bude rohová posteľ vyzerať vhodne a krásne, postele na nohách sa perfektne zmestia do elegantných a priestranných izieb a v modernejších interiéroch sa zakorenia postele s efektom vysokých a nízkych postelí..

Spálňová skriňa

Pri zariaďovaní spálne by sa mala šatníku venovať osobitná pozornosť. Biela skriňa bude vyzerať štýlovo a zaujímavo a tiež vizuálne rozšíri miestnosť. Najbežnejšími modelmi sú mobilné, rohové a vstavané konštrukcie. Mobilný šatník je mobilný a ľahko sa prenáša, ale jeho hlavnou nevýhodou je nepraktické využitie priestoru v spálni. Rohová skrinka pomáha šetriť miesto a vyzerá zaujímavo a neštandardne. Vstavaný dizajn je najpohodlnejší a najpraktickejší, pretože maximálne šetrí priestor v miestnosti..

Nočné stolíky

Nočné stolíky sú ďalšou súčasťou nábytkovej zostavy. Sú to stojany na stolné lampy a interiérové ​​doplnky, organizéry na veci, miniatúrne komody a mnoho ďalších, ktoré v jednoduchom prevedení obsahujú mnoho funkcií. Modely môžu byť veľmi odlišné: otvorené aj zatvorené, závesné i stojace, vstavané aj klasické. Pri výbere skriniek pamätajte na to, že by mali zapadnúť do interiéru, vyhovovať vám kapacitou, kvalitou a veľkosťou.

Dekor v bielej spálni

Aby spálňa nebola spojená s nemocničnou izbou a nebola nudná a monotónna, odporúčame ju zriediť dekorom. Môžu to byť ako prízvuk jasných detailov, tak pokojné doplnky interiéru. Namaľujte steny všetkými možnými vzormi a vzormi alebo ich ozdobte krásnymi obrazmi a nezabudnuteľnými fotografiami. Pridajte do interiéru rastliny: umelé alebo živé, dajte na podlahu koberec a do súpravy posteľnej bielizne pridajte jemnú deku a zaujímavé vankúše..

Závesy v bielej spálni

Záclony v bielej spálni môžu tiež pôsobiť ako akcentový detail alebo zodpovedať hlavnej farebnej schéme. Odvážnym rozhodnutím sú biele záclony, ak ich však v interiéri správne porazíte, budú pôsobiť luxusne a štýlovo. Aby biele záclony nepripomínali nemocničnú izbu, zrieďte ich pokojnými alebo tmavými odtieňmi so závesmi. Pokiaľ ide o tlač, stojí za zváženie – možno sa z nej stane jasný a zaujímavý prízvuk v miestnosti..

Biela spálňa v modernom štýle

Moderná spálňa je o štýle a jednoduchosti. Farebná schéma v týchto miestnostiach zahŕňa priamo biele, ako aj béžové, čierne a sivé odtiene. V podlahe sa najčastejšie používa laminát a pri obkladaní stien sa na maľovanie uprednostňujú tapety s nenápadným vzorom pred hladkými stenami. Ako osvetlenie v miestnosti sú nainštalované dekoratívne svetlá alebo miestne žiarovky, ktoré nahrádzajú masívne lustre. Šatníky v tomto štýle sú najčastejšie jednoduché, majú sklopné dvere a posteľ sa vyberá s mäkkým čelom..

Biela a sivá spálňa

Sivá farba ladí a vyzerá harmonicky so všetkými farbami. Hlavnou úlohou interiérového dizajnéra pri usporiadaní šedo-bielej spálne je usporiadanie nábytku. Je to spôsobené tým, že ani sivé, ani biele farby nepreberajú pozornosť a nie sú prízvukom, veľká pozornosť sa venuje nábytkovej zostave a dekoru. Nezabudnite však, že takáto kombinácia farieb v interiéri spálne znamená sviežosť a harmóniu, preto vám odporúčame vyhnúť sa objemnému nábytku a rozhodnúť sa pre minimalistickejšie možnosti..

Čierna a biela spálňa

Čiernobiele spálne pôsobia naozaj luxusne. Spočiatku by ste mali premýšľať o výbere dominantnej farby v miestnosti: odporúčame vám vybrať si bielu, pretože prináša do miestnosti pocit harmónie a čistoty. Čierna bude vyzerať skvele ako akcentová farba. Nepreťažujte miestnosť tmavými odtieňmi, napríklad ak ste vybrali čiernu podlahu, potom urobte strop bielym. Využite kontrast textúr kombináciou lesklých a matných povrchov v miestnosti. Čím viac svetlých odtieňov je v miestnosti prítomných, tým bude pôsobiť stručnejšie a pokojnejšie.

Biela spálňa je vždy štýlová a všestranná. Vždy ho môžete nechať monotónny a pokojný, alebo interiér zriediť jasnými akcentovými detailmi. Všetko závisí len od vás a vašej predstavivosti!