Ako vyzdobiť svoj domov? 100 úžasných nápadov na zábavnú kreativitu

Každá žena v domácnosti, ktorej nie je ľahostajné usporiadanie domova, chce vždy priniesť do svojho domu niečo nové, zaujímavé a neobvyklé. Ale v obchodoch nie je vždy možné nájsť niečo, čo je skutočne originálne, skutočne sa mu to páči alebo sa ideálne hodí do domáceho interiéru. Možno v našom výbere nápadných príkladov a neobvyklých nápadov nájdete niečo exkluzívne, individuálne a príjemné pre oči..

rukodeliya_dlya_doma_054

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_13

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_54

Maľované kamene pre sukulenty

rukodeliya_dlya_doma_076-650x799

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_08-650x975 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_14kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_29-650x975 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_39 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_40 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_62

Pri dekorácii interiéru zohrávajú dôležitú úlohu všetky druhy príslušenstva: figúrky, vázy, ozdobné vankúše, svietniky, obrazy a ďalšie zaujímavé detaily. Aby harmonicky zapadli do celkového obrazu interiéru a nezmenili sa na “zberače prachu”, O pomoc nemusíte požiadať dizajnéra. Ak si prajete, môžete si v dome vytvoriť skutočnú krásu sami. Hlavnou vecou je udržať všetky položky dekorácie v jednom štylistickom smere, ktorý bude v súlade s celkovým interiérom miestnosti a celého domu..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_36

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_01-650x974 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_09kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_21

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_12

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_48 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_63 rukodeliya_dlya_doma_062-650x3345

Každá izba navyše vyžaduje individuálny prístup. Napríklad v obývacej izbe a hale nebudú také dekorácie ako prútené koše, ovocie a maľované jedlá irelevantné. Tieto veci sú vhodnejšie na dekoráciu kuchyne..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_53 rukodeliya_dlya_doma_080-650x1516

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_02

Dekoračné vankúše do obývačky

Asi najfunkčnejšími dekoráciami do obývačky sú milé malé vankúšiky. Môžu byť buď kontrastné, alebo zodpovedať základnému tónu interiéru. Dekoračné vankúše je ľahké ušiť vlastnými rukami. Táto úloha je v moci dokonca aj začínajúcich ihličiek..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_51 rukodeliya_dlya_doma_059-650x975 rukodeliya_dlya_doma_051-650x975

Takéto vankúše môžu byť vyrobené z takmer akéhokoľvek materiálu, ktorý sa vám páči, ale musí spĺňať nasledujúce kritériá:

  • byť absolútne hypoalergénny;
  • udržať sa v dobrej forme;
  • byť odolný voči praniu.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_04-650x650

Ďalšou úlohou je vybrať ten správny materiál na plnenie vankúša. Najlepšou možnosťou by bol silikón a penová guma. Tiež tkanina na obliečku na vankúš by mala byť hustá, ľahká a pevná. Tu je lepšie uprednostniť bavlnu. 

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_47

V tvare môžu byť podložky štvorcové, okrúhle, obdĺžnikové. Toto sú najbežnejšie typy. Na tematickú výzdobu miestnosti alebo v detských izbách vyzerajú vankúše v tvare kvetu, srdca alebo nejakého zvieraťa veľmi neobvykle.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_27

Keď sme sa rozhodli pre dizajn a tvar, pokračujeme k šitiu. Najúspešnejší šev na šitie obliečok na vankúše a poťahov je ľan. Spojíme detaily a zošijeme ich prednými stranami. Žehlíme a potom zošijeme. Drobiace sa okraje materiálu skončia vo vnútri švu..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_49

Výzdoba súkromného domu

Súkromný dom ponúka ešte viac príležitostí na implementáciu zaujímavých nápadov na výzdobu. Na veľkej ploche luxusnej chaty je skutočne priestor na túlanie sa tvorivej predstavivosti. Ďalšie pole na realizáciu predstavivosti – exteriér domu: dvor, strecha, plot, vchodové dvere, veranda atď.. 

dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_16 dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_26-650x991 dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_57-650x963 dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_76-650x937 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_18-650x882

Pomocou fasádnych a chodníkových dlaždíc môžete prísť na rôzne možnosti dekorácie. Veľmi obľúbené sú aj betónové dekorácie. Ich čiastočné zlaté zafarbenie často používajú škandinávski dizajnéri..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_24

Krásna narodeninová dekorácia

Narodeniny sú skvelou príležitosťou, ako maximálne ukázať svoju predstavivosť a kreativitu. Počas slávnostnej výzdoby nie je skutočne potrebné dodržiavať pravidlá súladu s interiérom, pretože po udalosti sa dekorácie spravidla odstraňujú.. 

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_37

Balóny sú možno najobľúbenejšou možnosťou dekorácie narodenín. Obyčajné loptičky už nie sú módne a irelevantné. Buďte originálni, naplňte ich héliom.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_16

K tomu budete potrebovať: kvetinovú penu vo forme guličiek, veľkú ihlu, farbu a špongiu na jej aplikáciu. Dĺžka ihly musí byť väčšia ako priemer najväčšieho penového balónika.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_15

dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_48 dekor-butylok-svoimi-rukami_35-650x2166 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_11-650x851

Útulné ručné práce na dekoráciu

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_42_1 rukodeliya_dlya_doma_020

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_23

rukodeliya_dlya_doma_060-650x1043

rukodeliya_dlya_doma_073-650x812 rukodeliya_dlya_doma_089-1-650x628 rukodeliya_dlya_doma_108-650x742

rukodeliya_dlya_doma_025

V dome vytvárame novoročnú rozprávku

Na novoročnú výzdobu potrebujete len minimum novoročných atribútov v podobe vianočného stromčeka, borovicových konárov, šišiek, girlandy, tematických hračiek a loptičiek. A samozrejme, nálada, inšpirácia a trochu kreatívnej originality na vytvorenie jedinečnej sviatočnej atmosféry..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_03 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_05 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_43 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_44

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_41

Papierové šperky

Ak chcete vytvoriť ohromujúcu vintage kompozíciu ako na nasledujúcej fotografii, pripravte si nasledujúce:

  • ozdobný papier;
  • čipka;
  • pásky;
  • Fotografia;
  • tkanina na dekoráciu papiera;
  • potrebný materiál po ruke. 

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_25

Pomocou týchto jednoduchých materiálov môžete ozdobiť akúkoľvek položku. V našom prípade ide o starý kufor. Takáto dekorácia sa stane vrcholom v interiéri spálne, obývačky alebo kuchyne. A čo viac, do vintage kufra sa dajú uložiť aj rôzne položky. Stačí ho opatrne prilepiť handrou a papierom. Môžete tiež prilepiť staré fotografie a okraje ozdobiť čipkou, stužkami alebo vrkočom.. 

Nemenej zaujímavou možnosťou je panel so želaniami, správami a poznámkami. Pripravte si peknú hrubú látku alebo tmavý farebný papier. Pripevnite ho na stenu a nalepte nálepky v zaujímavých tvaroch (napríklad kvety alebo listy). Zakaždým, keď sa stretnete s hosťami, pozvite ich, aby zanechali na nálepkách poznámku vo forme želaní, citátov, cieľov atď.. 

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_19-650x749

Ďalšou skvelou myšlienkou dekorácie domu je zábavné remeslo vo forme papierových pomp. Z materiálov, ktoré budete potrebovať: hodvábny farebný papier, nite, nožnice.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_57

Zložíme niekoľko listov papiera s harmonikou v niekoľkých vrstvách na seba. Upevnite stred listu niťou, bez utiahnutia. Konce nite nechajte dlhé, aby ste neskôr mohli pomlázky ľahko zavesiť. Okraje harmoniky odstrihnite do tvaru polkruhu alebo trojuholníka. Rozložte všetky listy harmoniky a potom roztiahnite a narovnajte každú vrstvu. V dôsledku toho by ste mali mať rovnaký očarujúci pompon ako na tejto fotografii..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_26-650x650

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_06-650x975 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_10

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_35-650x983

DIY kreatívne plafondy

plafony_dlya_liustr_ plafony_dlya_liustr_004-650x1151 plafony_dlya_liustr-650x813

Viac estetiky v detskej izbe

Elegantný interiér v detskej izbe je dobrý. Ale ak je vyrobený podľa obvyklých štandardov a chýba mu individualita, potom je potrebné niečo súrne urobiť. Zaujímavé roztomilé veci v detskej izbe nielenže vytvoria útulnosť, naplnia interiér špeciálnou náladou a hrejivou atmosférou, ale tiež rozvíjajú tvorivú predstavivosť u rastúceho dieťaťa, pocit jeho vlastného štýlu a vkusu. 

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_52 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_64 rukodeliya_dlya_doma_071-650x1939 rukodeliya_dlya_doma_097-1-650x833

dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_84

Ako vidíte, existuje veľa možností na zdobenie interiéru vášho domova. Vyberte si tie, ktoré sa vám páčia, z tých, ktoré ponúkame, a ak máte svoje vlastné originálne nápady, určite sa podeľte v komentároch.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_20 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_22 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_38 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_45

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_07

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_58

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_46 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_50