Ako urobiť interiér bytu krásnym a jedinečným

Moderná móda je veľmi demokratická: neexistujú žiadne prísne a jasné pojmy, že konkrétny štýl alebo farba je v móde. Originalita a kreativita sú dnes v móde. Niektoré dizajnové techniky pomôžu zdôrazniť individualitu majiteľov domu a vytvoriť neprekonateľný interiér. Pri hľadaní riešenia pre mimoriadny dizajn vášho bytu musíte vziať do úvahy také nuansy, ako sú:

Biela rímska roleta

Je potrebné poznamenať, že každý človek definuje pojem krásy vlastným spôsobom. Hlavnou vecou, ​​ktorú by ste mali dosiahnuť pri realizácii projektu pôvodného návrhu domu, je pohodlie. Krásny a pohodlný interiér môžete vytvoriť súčasne pomocou rôznych metód..

Zónovanie priestoru je jedným z aktuálnych trendov v interiéri

V poslednej dobe sú veľmi obľúbené také projekty, kde je niekoľko miestností spojených do jedného celku. V dôsledku toho vzniká problém zónovania vesmíru, pretože je potrebné vymedziť jednu veľkú miestnosť na oddelené obytné oblasti. So šikovným kreatívnym prístupom to vyzerá veľmi atraktívne:

Jasný obraz vpravo na stene

Jedáleň, pracovňu, obývaciu izbu môžete označiť stĺpmi a stacionárnymi priečkami, ktoré slúžia ako knižnica:

Čierne kreslo

Viacúrovňové stropy

Jednou z neštandardných metód transformácie obytného priestoru môžu byť viacúrovňové stropy, ktoré pomôžu symbolicky vymedziť miestnosť: stúpanie alebo klesanie označuje podmienenú čiaru medzi konkrétnou zónou v byte. Na oddelenie kuchyne a obývačky sa najčastejšie používajú viacúrovňové stropy:

Čierna pohovka, pruhované vankúše

Súčasne je vhodné ozdobiť časť stropu, ktorá slúži ako hranica zóny, na iný účel v inej farbe, odlišnej od hlavnej farebnej palety miestnosti. To dodá miestnosti neobvyklú chuť:

Oválny stôl v strede

Viacúrovňové osvetlenie

Je vhodné porovnať osvetlenie interiéru bytu s divadelným umením: pomocou žiaroviek môžete vytvárať svetelné scény, vymedzovať obytný priestor do oddelených zón, so špeciálnym osvetlením, ktoré do interiéru umiestni potrebné akcenty. To sa dá dosiahnuť použitím rôznych svetelných zariadení a ich správnym umiestnením do miestnosti. Starostlivo premyslená inštalácia svetelných zdrojov zdôrazní štylistickú predstavu interiéru. Lampy môžete usporiadať do úrovní: vstavaný strop, lustre, svietniky, podlahové svietidlá. Každý z nich vytvára svoju vlastnú atmosféru a zdôrazňuje vlastnosti interiéru:

Dva oranžové pufy Vľavo dve sivé kreslá

Voľba jasných akcentov v interiéri

Ak je dizajn bytu vyrobený v čiernobielych alebo iných dvojfarebných farbách alebo v minimalistickom štýle, svetlé akcenty pomôžu zneškodniť atmosféru alebo vytvoriť dobrú náladu..

Farebné akcenty

Pre mnohých sú atraktívne jemné pastelové farby – krémová, svetlo béžová, karamelová, krémová, mliečna: neubližujú očiam a nedráždia, majú na človeka upokojujúci účinok. Aby takéto interiéry neboli nudné a monotónne, môžete ich zriediť jasnými farebnými akcentmi. Na tento účel sú vhodné textilné doplnky alebo malé kusy nábytku:

Zrkadlová priečka v spálni Dva žlté vankúše na bielej pohovke Oranžový stôl medzi stoličkami

Niektorí ľudia uprednostňujú monochromatické alebo dvojfarebné farebné schémy v miestnosti. Veľmi malé, ale jasné alebo neobvyklé detaily pomôžu vyhnúť sa monotónnosti v takom interiéri. Môžu to byť vankúše a prikrývky v kontrastných alebo sýtejších odtieňoch:

Šedá rohová sedačka Okrúhle tienidlo v spálni

Akcenty-príslušenstvo

Extravagantné lustre a svietidlá môžu tiež vytvoriť jedinečný vzhľad miestnosti. Zároveň je dôležité vziať do úvahy, že takéto žiarovky sa nedostanú mimo všeobecnú organizáciu interiéru a môžu zdôrazniť jeho dôstojnosť:

Vpravo žltý šatník Biela plastová stolička vľavo Okrúhly luster nad stôl

Na vytvorenie jasných akcentov sa odporúča použiť obrazy alebo nástenné panely. Príslušenstvo rovnakého typu môže byť umiestnené zvisle na seba:

Biela posteľ v spálni

Veľkoformátové plátna v rovnakej farebnej schéme veľmi harmonicky zapadnú do čiernobieleho interiéru. To vytvorí konzistenciu štýlu:

Uprostred čierny veľký stôl

Eklektické akcenty

Eklekticizmus v interiéri je umeleckou kombináciou rôznych štýlových predmetov, odtieňov, textúr a foriem. Vďaka tejto kombinácii bude dekorácia miestnosti skutočne mimoriadna:

Koberec s geometrickým vzorom

Kombinácia kusov nábytku a doplnkov úplne odlišných štýlov sa môže stať skutočne neštandardným riešením dizajnu obytného priestoru. Napríklad kreslo v empírovom štýle a mäkké splývavé záclony vyhladia chlad high-tech kovovej a sklenenej police a zároveň vytvoria auru neobvyklej krásy:

Kreslo v rohu

Použitím starožitných alebo jednoducho zostarnutých predmetov môžete vytvoriť vintage efekt, ktorý je dnes neuveriteľne populárny. Túto úlohu môžu hrať starožitné rámy, hrudník alebo hrubá, neošetrená doska. Tieto položky vo vidieckom štýle dodávajú interiéru vlastnú chuť:

Okrúhly stôl v strede so stoličkami Hrubá drevená doska na stole

Nemenej exoticky bude vyzerať tehlová stena alebo jej imitácia na pozadí hladkých maľovaných stien. Takýto interiér je schopný vytvoriť atmosféru staroveku, tepla a tajomstva a súčasne zdôrazniť luxus dizajnu:

Drevené pódiá sú dnes veľmi dôležité. Výrazne šetria životný priestor. Rozmanitosť ich prevedení a konfigurácií bude ozdobou vášho domova. Okrem toho sú praktické: schody pódiových schodov môžu slúžiť ako úložné boxy.

Drevený rebrík Drevené rolety

Krásny interiér bytu nie sú len dobre zvolené dekorácie a odtiene. Je dôležité vedieť kombinovať jednotlivé kusy nábytku, textúru a farbu dokončovacích materiálov, poznať pravidlá kombinovania rôznych tónov a odtieňov. Krásny interiér bytu nemusí byť elitný a drahý, hlavnou vecou je, že nesie náboj pozitívnej energie a je pohodlný na bývanie.