Vonkajšia sprcha v krajine – zaujímavé nápady

Vonkajšia sprcha je jedným z nevyhnutných doplnkov prímestskej oblasti. Od slovného spojenia netrvalo dlho «Letná sprcha» spojená s nevzhľadnou štruktúrou postavenou zo šrotových materiálov. Dnes je však výber dizajnových riešení, stavebných materiálov a hotových stánkov taký veľký a cenovo dostupný, že sprchovací kút na ulici sa môže stať harmonickým a dokonca štýlovým prvkom v letnej chate. Konštrukcia takejto sprchovacej miestnosti vám umožní nielen osviežiť sa v horúcom letnom dni, ale prinesie aj estetické potešenie..

originálna stolička vedľa letnej sprchy exotická rastlina v letnej sprche

Výber miesta na letnú sprchu

Výber správneho miesta na inštaláciu letnej sprchy pomôže vyhnúť sa problémom v budúcnosti. Existuje niekoľko základných pravidiel pre umiestnenie sprchy na ulici:

  • Miesto by malo byť chránené pred vetrom, pretože aj pri vysokých teplotách vzduchu môže prievan vyvolať prechladnutie;
  • ak sa očakáva kontajner, miesto pre sprchu by malo byť na slnečnej strane pozemku;
  • na výstavbu sprchovacieho kúta je potrebné zabezpečiť dobrý odtok vody, preto je lepšie vybrať si miesto v najvyššom bode lokality;
  • pre sprchu bez nádoby je dôležitá blízkosť zdroja vody.

Vonkajšia sprcha za priečkou v dome Steny olivového domu Vonkajšia sprcha pri stene domu Police a háčiky v letnej sprche

Vonkajšie sprchy spravidla majú:

  • Pri stene domu. S týmto usporiadaním môže voda pochádzať z vodovodného potrubia v dome, čo má svoje výhody. Odtok môže byť aj jednoduchý. V opačnom prípade by ste mali starostlivo navrhnúť odtok vody, pretože absencia drenážneho systému povedie k poškodeniu základu. Stenu domu, ku ktorej susedí sprcha, bude potrebné chrániť pred vlhkosťou: napríklad rozložiť s dlaždicami.

DIY sprcha Obchod pri plote na mieste pri dome Dvere a okno v dome v rovnakom štýle

  • V záhrade. Toto usporiadanie sprchy umožňuje ukázať predstavivosť: napríklad môžete štruktúru obklopiť exotickými kvetmi, stromami a kríkmi (alebo ich umiestniť dovnútra). Sprchovať sa v takom stánku je úplné potešenie: cítite jednotu s prírodou; vodné postupy, čerstvý vzduch a estetika foriem vedú k harmónii a prispievajú k normalizácii psychologického stavu.

Letná sprcha pri kamennej stene Pôvodná nástenná a vonkajšia sprcha na mieste Letné sprchové bambusové steny Sprchový panel so smaltovanou povrchovou úpravou

  • Na terase pri bazéne. Takto je sprcha umiestnená na opláchnutie po plávaní v bazéne. V tomto prípade môže byť sprcha súčasťou jednej kompozície dizajnu miesta určeného na vodné procedúry..

Lehátka pri bazéne na mieste Bazén v priľahlom areáli

Voľba dizajnu

Existuje veľa možností dizajnu letnej sprchy. Ak boli pred časom obyčajné stánky obľúbené, teraz sa dizajnéri stále viac odkláňajú od klasických riešení. Jedným z trendov sa stala napríklad sprchovací kút v pavilónovom štýle, ktorý má často iba tri steny. Tento dizajn má dostatok priestoru a môžete do neho zavesiť police, háčiky, užitočné nástroje alebo dekoratívne prvky. Je ťažké nazvať takúto štruktúru kabínou, skôr je to sprchovací kút.

letné sprchové zrkadlo okrasné rastliny a strom v letnej sprche Dekoratívne korytnačky v sprche

Ďalším, nemenej populárnym typom dizajnu je sprchový panel. Môže byť umiestnený na akýchkoľvek zvislých plochách: napríklad na fasádach budov. Sprchový panel zdobený dekoratívnym kameňom spojený s vertikálnym záhradníctvom vyzerá veľmi harmonicky – táto kompozícia je spojená s voľne žijúcimi zvieratami, horskými riekami, vodopádmi. Klasický dizajn – keramická dlažba, podobná kúpeľni.

Vonkajšia sprcha kombinovaná s vertikálnym záhradníctvom Stolička pod oknom pri dome Čierna stena v letnej sprche Rastliny v kvetináčoch na mieste

Ďalším typom dizajnu je sprchový stojan. Jedná sa o jednoduchú zvislú tyč vyrobenú z kovu, menej často z plastu. Toto je najjednoduchšia a zároveň praktická možnosť: lakonické formy a jednoduchá inštalácia vám umožňujú umiestniť stojan takmer kdekoľvek na mieste. Dokonale sa bude hodiť k akémukoľvek dizajnu a dekorácii letnej sprchy.

Sprchový pult v priľahlej oblasti

Vonkajšia sprcha ako dizajnový prvok

Vzhľad sprchovacieho kúta hrá rovnakú úlohu ako akýkoľvek objekt krajinného dizajnu. Tvar, materiál a farba by nemali byť v rozpore so všeobecným zložením miestnej oblasti.

Drevená vonkajšia sprcha je skvelou voľbou pre letnú chatu. Strom v krajinnom dizajne vždy vyzerá harmonicky. Navyše, ak je exteriér domu vyrobený z dreva alebo ho napodobňuje, takáto vonkajšia sprcha dokonale zapadne do dizajnu územia. Veľmi efektne vyzerá napríklad sprchovací kút vyrobený z dreva s minimálnym ošetrením vo vidieckom štýle..

vonkajšia sprcha vo vidieckom štýle

Sprchovací kút vyrobený z upraveného dreva vyzerá štýlovo a vznešene. Táto možnosť bude vyzerať skvele na pozemku zdobenom v pravidelnom alebo zmiešanom štýle..

Nočný stolík v letnej sprche Dve sprchy v jednej kabíne

Univerzálnou možnosťou je ozdoba sprchového panelu kamennou stenou. V kombinácii s rastlinami a prírodnými kamienkovými podlahami vyzerá takáto štruktúra veľmi exoticky a je spojená s kúpeľnou dovolenkou. Takýto dizajn vytvorí svetelnú atmosféru pokoja, harmónie a relaxácie..

Sklenená stena v dome modré uteráky v sprche Vonkajšia sprcha ukončená veľkým dekoratívnym kameňom

Neobvyklým riešením je kovová povrchová úprava sprchovacieho kúta. Tento dizajn je ideálny pre high-tech štýl. Posilní provokatívny efekt vytvorený týmto štýlom, ktorý dodá pôvodnej podobe.

Kovová sprchová kabína

Niekoľko ďalších trikov na zdobenie letnej sprchy:

  • Sprchovací kút vždy vyzerá výhodne, čo je pokračovaním stavby domu, alebo sa v akejkoľvek jeho časti ozýva farba alebo materiál..

vonkajšia rohová sprcha pri dome vonkajšia sprcha v blízkosti predných dverí modré dvere do letnej sprchy

  • Tí, ktorí sa radi odkláňajú od štandardných štandardných riešení, sa im určite budú páčiť sprchy bez obvyklých potrubí. Alternatívnym riešením by bol zdroj v podobe vodopádu alebo sprchy, pripomínajúci lejak.

sprcha vo forme vodopádu Drevené stĺpy pri dome

  • Vynikajúcou oblasťou pre experimenty s dizajnom je letná sprcha. Ak je to žiaduce, môžete ho skryť, potom bude viac priestoru na zdobenie steny. Sprcha tohto druhu vyzerá veľmi úhľadne. Ďalšou možnosťou je pôsobiť opačne a hlavný dôraz klásť na vodovodné potrubia. Efektné rúrky, sprchové hlavice, lesklý kov-to všetko sú skvelé nástroje na vytváranie pútavých vzorov..

Modré steny domu Stoličky blízko predných dverí domu Veľká sprchová rúra Lavička vedľa letnej sprchy sprchová hlavica neobvyklého tvaru