Veranda súkromného domu

Veranda je neoddeliteľnou súčasťou fasády každého domu. Zvláštny význam v súkromnom dome má veranda: je to nielen praktické, ale slúži aj ako dodatočný dekoratívny prvok fasády a exteriéru domu. Pôvodne navrhnutý vchod do domu tvorí architektonickú jednotu s farebnou schémou a štýlom domu.

Krásny dizajn verandy Krásny dizajn verandy v dome

Na návrh verandy môžete použiť rovnaké materiály a farby, aké boli použité pri výzdobe fasády domu..

Niekedy sa pri návrhu verandy môžu niektoré prvky vonkajšieho dekorácie domu opakovať: ak sa pri návrhu fasády použilo drevo alebo kameň, potom sa na verande môžu použiť aj drevené alebo kamenné konštrukcie. Farebná schéma hlavného vchodu do domu často opakuje odtiene exteriéru celej budovy:

Návrh vidieckeho domu Návrh vidieckeho domu Návrh vidieckeho domu

Veranda nadácia

Veranda môže byť s vysokým alebo nízkym základom. Ak má dom vysoký základ, veranda je zvyčajne vyrobená vo forme schodov, obložených dlaždicami, porcelánovou kameninou, ošetreným drevom alebo prírodným kameňom:

Krásny moderný exteriér Krásny moderný exteriér

Základ nízkej verandy je postavený s nízkou suterénnou časťou domu. V tomto prípade stačia dva alebo tri kroky. Šírka a tvar schodov závisí od veľkosti fasády a plochy verandy:

Exteriér súkromného domu Stĺpce vo vnútri verandy

Veranda bez základu nie je pre domácnosť najspoľahlivejšou možnosťou a je vhodná iba pre budovy, ktoré stoja na pevných, pevných pôdach. V tomto prípade veranda plní iba dekoratívnu funkciu a na jej dekoráciu sa používajú betónové dosky alebo dlažobné dosky:

Domáci dizajn

Veranda-veranda

Na rozšírenie verandy je možné využiť malý pozemok pred domom. Veranda bude nielen chrániť verandu pred zrážkami, ale bude slúžiť aj ako miesto pre rekreáciu v prírode. Najlepšou možnosťou na usporiadanie verandy sú posuvné sklenené dvere, ktoré sa skryjú pred vetrom alebo dažďom:

Krásny vidiecky dom Krásny vidiecky dom

Veranda vo forme letnej vonkajšej terasy môže byť celkom priestranná, kde sa voľne zmestia nielen útulné hojdacie kreslá, ale aj hojdačka:

Veranda vidieckeho domu

Ak má priestor pred domom malú plochu, potom môže byť vchod do domu vybavený útulnou a pohodlnou terasou. Monochromatické a absencia jasných dekorácií zdôraznia kúzlo takejto terasy a vizuálne rozšíria priestor verandy

Veranda fotografie vidieckeho domu

Vchodove dvere

V prípade, že je vchod do domu zdobený skôr skromne: bez ozdobných volánov a v rovnakej farebnej schéme, neobvyklý dizajn vstupných dverí dodá exteriéru rozmanitosť. Dvere kontrastnej farby a pôvodnej konfigurácie sú jasným prízvukom na obyčajnom pozadí verandy.

Návrh súkromného domu Návrh súkromného domu

Veranda s markízou

Baldachýn, podobne ako samotná veranda, plní praktickú funkciu, ale s dizajnérskym prístupom sa strecha nad vchodom do domu môže stať farebným doplnkom alebo konečnou úpravou exteriéru domu:

Krásny pozemok v súkromnom dome

Ak vrchlík verandy dokončí excentrický dizajn strechy, potom taký baldachýn slúži viac ako dekoratívna funkcia než ako užitočná. Ochrana pred slnkom a dažďom bude minimálna:

Veranda domu

Baldachýn môže byť široký, priestorný a pevný tak, aby zaberal väčšinu miestnej oblasti a spoľahlivo chránil pred prírodnými javmi. Rodinné autá sa ľahko zmestia pod takú strechu:

Veranda domu

Osvetlenie verandy

V noci, pre pohodlie a bezpečnosť, by mala byť veranda a nádvorie súkromného domu dobre osvetlené. Výber osvetľovacích zariadení závisí od štýlu dizajnu domu..

Nad predné dvere je možné pripevniť závesné svietidlo a pozdĺž cesty vedúcej na verandu je možné nainštalovať pouličné LED svietidlá zodpovedajúce štýlu a konfigurácii:

Veranda domu Veranda domu

Niekoľko rovnakých svietnikov so svetelným tokom smerujúcim nadol dodá zvláštne kúzlo nielen vstupu do domu, ale aj časti dvora pred verandou..

Veranda domu

Cesta domov

Cesty vedúce k verande tvoria s domom jednotu štýlu a farieb. Betónové dosky sú vhodné pre svoj dizajn:

Veranda domu

V prípade, že sa dom trochu zdvihne nad miesto, je lepšie vytvoriť chodníky k verande vo forme schodov, ktoré výrazne uľahčia zostup a výstup do domu:

Veranda domu

Sklenené a kovové konštrukcie

Sklenené a kovové konštrukcie v dizajne fasády domu vyzerajú veľmi neobvykle. Na pozadí takejto fasády bude veranda so sklenenými a kovovými prvkami tiež vyzerať harmonicky a efektívne. Táto možnosť nie je úplne praktická a bezpečná, pretože na skle sú často viditeľné nečistoty, tento materiál nie je taký spoľahlivý ako kameň alebo betón.

Veranda domu Veranda domu

Ploty vo forme ľahkých kovových zábradlí dodávajú verande hotový vzhľad a vytvárajú pre obyvateľov pocit spoľahlivosti a bezpečnosti:

Veranda domu Veranda domu

Terénne úpravy pred domom

Pozemok pred vchodom do domu často zdobia rôzne zelené plochy. Územie súkromného domu neobmedzuje majiteľov pri výbere dizajnu krajiny na ich mieste. Kvety a kríky by však nemali porušovať štýl a farebnú paletu fasády..

Veranda, vyzdobená vo viacfarebnej schéme, naznačuje prítomnosť rovnakých jasných trávnikov a kvetinových záhonov pred vchodom do domu. Takáto veranda očaruje prírodným šarmom a hovorí o pohostinnosti majiteľov:

Veranda domu

Veranda súkromného domu sa stane originálnou a jedinečnou súčasťou domu, ak vezmete do úvahy také jednoduché odporúčania: