Strešná terasa alebo čo znamená skutočná sloboda?

Terasa, ktorá je otvorenou podlahou na predtým pripravenom základe, plní množstvo funkcií, ktorých hlavným cieľom je poskytnúť relaxáciu a vytvoriť estetický efekt. Dnes si povieme niečo o úprave terás na strechách budov. Toto riešenie je samozrejme praktické a výnimočné zároveň. Každý návštevník takejto terasy bude môcť oceniť účinok takejto štruktúry..

Tarrasa - nezabudnuteľný zážitok

Terasy sú tradične vyrobené z dreva, aj keď v zásade je možné použiť akékoľvek materiály, vrátane kombinácie rovnakého dreva s modernou technológiou.

Terasové materiály - drevo kombinované s dlažbou Štýlový interiér strešnej terasy

Terasa musí mať podlahu, základňu a plot, pretože hovoríme o streche. Palubovka môže byť vyrobená z palubovky a položená na nosnú podlahu, táto možnosť je možná len pre strešné terasy. Ďalšími prvkami, ktorých inštalácia sa vykonáva súčasne so zariadením terás na dosiahnutie holistického a úplného účinku, sú zábradlia, ľahké steny, trvalá alebo odnímateľná strecha, všetky druhy nadstavieb (hojdačky, grily, krby atď.) , bazény, postele a kuchynský nábytok.

Ďalšie prvky na terase

Kuchynský nábytok na terase

Jacuzzi na terase

Ochranná markíza na terase

Priestor na spanie na terase

Strešná terasa a krajina

Terasa je samozrejme spôsob, ako spojiť obytný priestor s okolitou krajinou, vďaka tejto štruktúre môžete opustiť múry, užívať si prírodu, svet okolo seba a necítiť nepohodlie. Na terase si môžete vytvoriť známe, domáce prostredie, ktoré vám umožní používať ho neustále.

Terasa a krajina Útulná a štýlová terasa

Materiály a údržba strešných terás

Ako bolo uvedené vyššie, drevo zostáva hlavným materiálom na stavbu terás. Rovnako ako všetky ostatné materiály používané v stavebníctve sa musí vyznačovať zvýšenou odolnosťou voči atmosférickým a biologickým vplyvom..

Predtým sa ako hlavný materiál častejšie používal teak, dnes sa dáva prednosť iným, nemenej známym druhom tropického dreva: ipé, iroko, tala, kempas, poduk atď. Môžu sa použiť aj v miernom podnebí – neboja sa snehu a mrazu. Z drevín mierneho pásma sa pri stavbe terás častejšie používa smrekovec a dub. Smrek a borovica si však po krátkej životnosti vyžadujú ďalšiu starostlivosť..

Je dôležité, aby sa vôl na terase nehromadil – potom vás terasa pri správnej starostlivosti bude tešiť mnoho rokov a bude potrebovať starostlivosť nie viac ako raz za sezónu..

Drevo je hlavným materiálom na úpravu terás

Špeciálne druhy dreva ako hlavný dizajnový prvok pre strešné terasy

Drevená terasa

Strešná terasa je jedinečný spôsob, ako zvýšiť úžitkovú plochu a zároveň rešpektovať štandardy pohodlia a pohodlia. Je položený spravidla aj počas stavebného postupu, pretože terasy potrebujú plochú strechu so špeciálnym rampovým systémom na vodu, ktorý bude chrániť vnútorné štruktúry domu..

Útulná a pohodlná terasa

Správne usporiadaná strecha ľahko odolá ťažkým nákladom, a preto môže byť terasa bez strachu doplnená masívnym nábytkom, okrasnými rastlinami, bazénom a ďalšou strechou..

Bazén na terase Bazén na terase Veľké množstvo nábytku nie je prekážkou

Vlastnosti dizajnu strešnej terasy

Strešná terasa je plnohodnotnou oblasťou, ktorú je možné použiť na úplne iné účely: zariadenie miestností, plaveckých centier, športovísk, grilovanie atď..

Luxusná strešná terasa

Využívanie terasy

Panely, podlahy alebo dosky slúžia ako nosný základ pre tieto konštrukcie; sú pokryté vrstvou pary a hydroizolácie, izolácie a vystuženého vyrovnávacieho poteru. V procese usporiadania terás sa nezaobíde bez drenážnych systémov, ktoré môžu byť skryté vo vnútri stien.

Dôležitým prvkom strešnej terasy je parapet alebo zábradlie, pretože od nich závisí stupeň bezpečnosti ľudí. V závislosti od schopností zákazníka a profesionality dizajnéra môžete použiť všetky druhy riešení: luxusné kované prvky, drevené podlahy, ploty z prírodného kameňa atď..

Ploty na terase

Výstup z domu na terasu vyžaduje správnu organizáciu – to umožní dosiahnuť jednotu v interiéri a zaistiť ochranu priestorov vo vnútri domu pred účinkami atmosférických javov..

Priestor spájajúci dom s terasou

Strecha takýchto terás môže chýbať alebo to môže byť odnímateľná markíza, ktorá v prípade potreby zvládne hlavné funkcie a po zvyšok času nezaškodí vychutnať si dostatok čerstvého vzduchu..

Terasy sa vyrábajú aj vo forme úplne uzavretých verand alebo uzavretej miestnosti. V každom prípade zariadenie terasy nie je jednoduché, vyžaduje si určité znalosti a zručnosti, preto musíte proces zveriť odborníkom. Potom bude zaistená bezpečnosť a počas prevádzky nevzniknú problémy..

Strešný terasový nábytok

Terasa spravidla dopĺňa elegantné interiéry domov, je prejavom bohatstva a vkusu. Preto by sa s výberom nábytku malo zaobchádzať opatrne. Najvhodnejšou možnosťou pre nábytok na strešnú terasu budú položky vyrobené z prírodných materiálov, prútené kreslá a stoličky.

Terasový nábytok

Nábytkové položky striktných geometrických tvarov, malé veľkosti, sa ideálne zmestia do interiéru terasy.

Štýlový nábytok - najlepšie riešenie pre strešnú terasu

Čalúnený nábytok vám umožní vychutnať si vonku maximum, ako sa dá.

Čalúnený nábytok na terase

Ak sa strešná terasa dlho nevyužíva, je vhodné použiť ľahký nábytok, ktorý je možné kedykoľvek premiestniť..

Ľahký prenosný nábytok na málo používané terasy Nábytok na terasy Terasy, ktoré sa používajú len zriedka

Živé izbové rastliny, stromy vysadené zo štýlových kvetináčov pomôžu dosiahnuť maximálny komfort a harmóniu v interiéri terasy..

Ideálna strešná terasa Jednoduchý, ale elegantný terasový nábytok Stromy na terase

Pri dodržaní všetkých pravidiel pre navrhovanie terás môžete získať najlepšiu voľbu pre odpočinok, kde pohodlie, pohodlie, štýl a praktickosť zostanú neoddeliteľnými prvkami..