Prírodná krása v krajinnom dizajne vidieckeho domu

Pozývame vás, aby ste sa zoznámili s usporiadaním miestnej oblasti jedného zo súkromných apartmánov nachádzajúcich sa mimo mesta. Veľký a priestranný dom má rovnako pôsobivé územie, ktorého dizajn je rovnako dôležitý ako organizácia interiéru vo vnútri domácnosti. Najľahší spôsob, ako vyjadriť lásku k vidieckemu životu, prírode a čerstvému ​​vzduchu, nie je bojovať s touto prírodou, ale riadiť sa jej zvláštnosťami a vykonávať iba malé úpravy..

Hojnosť zelene

Použitím viacročných rastlín – kríkov, stromov a novo vysadených záhonov a kvetinových záhonov, prírodného materiálu na zdobenie priestoru a zónovanie miesta, môžete vytvoriť skutočne harmonický dizajn krajiny pre súkromné ​​nádvorie. Dúfame, že budete môcť získať inšpiráciu a zaujímavé nápady na výzdobu vlastných záhrad, súkromných dvorov alebo dokonca malých záhrad mestských domov..

Vo vidieckom dome

Pre vlastníctvo domu, zariadené vo vidieckom štýle, s fasádou ukončenou prírodným kameňom, nie je nič lepšie ako materiál na dláždenie záhradných chodníkov ako prírodné suroviny – kamene rôznych plemien. Dlažba a chodníky pomocou prírodného dláždeného kameňa je náročná a veľmi namáhavá úloha, a to z hľadiska časových nákladov, ako aj z hľadiska požadovanej profesionality. Nakoniec však môžete získať bezpečný a spoľahlivý povrch, ktorý vydrží nielen desaťročia, ale stane sa majetkom niekoľkých rodinných generácií..

Dláždená dlažba

Aby usporiadanie dlažby nebolo ľahké v rade alebo podľa princípu muriva, ale napríklad v kruhu, musíte mať materiál rôznych veľkostí a určitú zručnosť pri inštalácii záhradných chodníkov a plošín.

Okrúhly Kruhová dlažba

Prírodný kameň je univerzálna surovina na zakladanie záhradných chodníkov – heterogenita tvarov, farieb a textúr umožňuje, aby povrchy nepôsobili nudne, odolnosť voči mechanickému namáhaniu a trvanlivosť robí z prírodného materiálu lídra v sortimente surovín pre krajinný dizajn. A to nehovoríme o skutočnosti, že kameň nie je citlivý na náhle zmeny teploty, množstvo vlhkosti a jeho textúra nie je zničená rôznymi chemickými reakciami.

Kamenné cesty

Zdá sa, že toto súkromné ​​nádvorie používa všetky druhy kamenných dlažieb, od jednoduchého kopca malých kamienkov alebo štrku po dlažbu z dlažobného kameňa. Prírodný dlažobný kameň je možno najobľúbenejšou možnosťou na dláždenie chodníkov a detských ihrísk v rámci domácich úprav. Materiál vďačí za svoju popularitu nielen svojej bohatej farebnej palete (od svetlošedej po svetlo vínovú), ale aj svojej sile a existujúcej flexibilite pri práci s brúskou..

Dizajn krajiny

Dostupnosť je jednou z dôležitých výhod vápenca na obkladanie chodníkov, schodov a pristátí na súkromnom nádvorí. Materiál si môžete kúpiť v každom železiarstve, ktoré predáva stavebné a dokončovacie suroviny.

Doska na cesty

Spevnené záhradné chodníky slúžia nielen ako bezpečné povrchy pre pohyb po dvore alebo pozemku za každého počasia, ale slúžia aj ako zónová funkcia pre miestnu oblasť. Pomocou chodníkov a priľahlých záhonov, záhonov je možné zvýrazniť významné segmenty a označiť rekreačné oblasti, varenie na ohni alebo miesta samoty.

Kamene a rastliny

Aby bol pohyb po záhradných cestách súkromného nádvoria pohodlný a bezpečný kedykoľvek počas dňa, je potrebné postarať sa o organizáciu systému osvetlenia územia. V poslednej dobe sú najpopulárnejšie na osvetlenie obrysov ciest žiarovky napájané batériami na skladovanie slnečnej energie. Prevádzka takýchto záhradných osvetľovacích zariadení vás nebude nič stáť, svetlo, ktoré z nich vychádza, sa nedá nazvať jasným, ale celkom postačuje na označenie hraníc chodníkov a osvetlenie povrchu, po ktorom budú domácnosti tme kráčať..

Blízko plotu

Prístup k multifunkčnému športovisku, vybavenému nielen na hranie basketbalu, je taktiež robený z prírodného kameňa, ale už ako pevné kusy s najmenším množstvom spracovania. Pokiaľ ide o zdobenie územia v blízkosti športovísk alebo predmetov, je veľmi ťažké zaobísť sa bez trávnika (prírodného alebo umelého). Je to práve perfektne upravená tráva, ktorá svojou nemennou zeleňou zvyšuje športového ducha, udržuje nás v dobrej kondícii a vytvára pozitívnu, ba až sviatočnú náladu..

Detské ihrisko