Netriviálny prístup k zdobeniu rekreačnej oblasti na dvore

Každý vlastník súkromného domu s pozemkom skôr alebo neskôr príde s myšlienkou usporiadania vonkajšej rekreačnej oblasti. Aj na malom miestnom mieste môžete zorganizovať útulné nádvorie, urobiť kvetinové záhony a vybaviť vonkajší krb alebo priestor na grilovanie. Ak je k dispozícii dostatok priestoru, nemá zmysel obmedzovať sa v pohodlí, môžete zorganizovať skutočne luxusnú rekreačnú oblasť so všetkými sprievodnými atribútmi. Radi by sme vám ukázali taký príklad usporiadania segmentu voľného času na súkromnom nádvorí. Netriviálny prístup k tradičným prvkom krajinného dizajnu, priemyselné motívy pri výkone štruktúr a štruktúr, organická zmes stavebných a dokončovacích materiálov, veľa zelene a pohodlné miesta na rekreáciu – takto môžete v skratke popísať nasledujúce foto výber usporiadania jedného súkromného nádvoria.

Terénne úpravy súkromného dvora

Mäkké posedenie pod baldachýnom sa nachádza v nížine vo vzťahu k drevenej plošine, na ktorú nastupujú majitelia domu a nechávajú tak zadné vrátka domácnosti. Takmer celý priestor vybrania pozdĺž obvodu je vyplnený mäkkými pohovkami s odnímateľnými operadlami a sedadlami. Jedná sa o veľmi praktický prístup k organizácii mäkkej oblasti na ulici, pretože napriek prítomnosti strechy nad pohovkami sa ich čalúnenie znečistí intenzívnejšie ako podobné kusy nábytku v dome..

Drevená plošina s baldachýnom

Vysoký tehlový plot je na jednej strane plotom pre rekreačnú oblasť. Ďalšia časť plotu bola z betónových dosiek, skrýva v sebe komín vonkajšieho krbu a slúži ako zázemie pre projektor. Na týchto zvislých rovinách spočíva komplexná štruktúra vrchlíka, ktorý je čiastočne vyrobený z kovu, dreva a pokrytý priehľadným polykarbonátom.

Tehla, betón, kov a polykarbonát ako stavebný materiál

Vzhľadom na to, že kryt vrchlíka je takmer úplne priehľadný, vonkajšie posedenie je plné slnečného svetla a vo dne nepotrebuje osvetlenie, napriek vysokým múrom, ktoré obklopujú rekreačnú oblasť a v horúcich dňoch vytvárajú tieň..

Konštrukcia vrchlíka

Na večer a v noci je veľké patio vybavené svetelným systémom rôznych úprav. Na stropných nosníkoch prístrešku je upevnených niekoľko malých bodových svetiel, v ohnisku je vstavaný systém osvetlenia pre miestne osvetlenie..

Terasový svetelný systém

Bodové svetlá upevnené na kovovom kanáliku je možné otáčať v rôznych smeroch, v závislosti od umiestnenia svietidiel môžete vytvoriť požadovanú atmosféru pre rekreačnú oblasť, zvýrazniť drevenú hromadu alebo mäkký segment na relaxáciu..

Usporiadanie prístrešku

Celý svetelný systém je ovládaný spínačmi umiestnenými pri vchode do dvora. K dispozícii je tiež zásuvka na pripojenie projektora alebo akéhokoľvek iného zariadenia, domácich spotrebičov.

Ovládanie svetelného systému

Veľká obrazovka a projektor umožňujú zorganizovať vonkajšie domáce kino. V takej veľkej rekreačnej oblasti s mäkkými pohovkami môžete ubytovať veľkú rodinu a prijímať hostí.

Domáce kino na ulici

Vysoký konferenčný stolík zložený z troch stavebných paliet je možné použiť aj samostatne, v závislosti od počtu osôb relaxujúcich pod prístreškom a situácie – večierka alebo jednoduchá rodinná večera.

Konferenčný stolík z palety

Aby sa trochu zjemnil priemyselný duch usporiadania rekreačnej oblasti pod baldachýnom, sú v blízkosti tehlového plotu vysadené zelené rastliny rôznych odrôd a veľkostí. Medzi množstvom betónových, kovových a sklenených povrchov vyzerá zelený záhon ako oáza, závan sviežosti v «priemyselná púšť».

Priehľadná strieška

Zelený záhon pri stene

Do rekreačnej oblasti sa dostanete s mäkkými pohovkami a vonkajším krbom nielen z domu, ale aj po lezení po drevených schodoch na plošinu z dvora. Tu je vchod do suterénu, ktorý sa nachádza pod plošinou..

Drevené schody k podlahe

Pre bezpečnosť pohybu v noci v blízkosti domu je pod drevenou podlahou vstavaný osvetľovací systém, ktorý vytvára potrebnú úroveň osvetlenia trávnikovej cesty vedúcej do dvora z rekreačnej oblasti pod baldachýnom.

Systém úžitkového osvetlenia

Kľúčom k úspechu v záhradníctve na súkromnom dvore je použitie rastlín rôznych výšok, viacročných druhov a vždyzelených rastlín, ktoré vytvoria správnu atmosféru na záhrade kedykoľvek počas roka. Kombinácia zelene a kamenných nábreží pomôže nielen obohatiť obraz miestnej oblasti, ale tiež vytvorí harmonický a vyvážený dizajn krajiny súkromného nádvoria..

Dekoratívne osvetlenie