Wynajmując nowy dom, co zrobić z umowami energetycznymi?

Wyjeżdżasz do nowego mieszkania, które zamierzasz wynająć? Zastanawiasz się, co zrobić ze swoimi kontraktami energetycznymi? Oto wszystkie wskazówki, jak postępować właściwie i nie ryzykować braku prądu lub gazu. !

Jeśli się przeprowadzasz, nie zapomnij zaktualizować swoich kontraktów energetycznych

Kilka wskazówek dotyczących zarządzania umowami energetycznymi w przypadku przeprowadzki

Czy możesz przekazać swoją umowę nowemu najemcy? ?

W przypadku przeprowadzki i powrotu do domu niemożliwe jest dotrzymanie umów energetycznych z dostawcą i przekształcenie ich dla nowego najemcy. Ważne jest, aby zamknąć umowy, a następnie poinformować firma EDF za zmianę najemcy, lub jakikolwiek inny dostawca energii elektrycznej. Możesz mieć duży problem z nowym najemcą, który pozwoli ci zapłacić własne rachunki. Dlatego ważne jest, aby ogłosić datę przeprowadzki i przeczytać wszystkie liczniki przed opuszczeniem mieszkania..

Powiadom dostawcę energii o swojej przeprowadzce, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek

Konieczne jest poinformowanie dostawcy energii o wyjeździe, aby uniknąć nieopłaconego fakturowania.

Czy zerwanie umowy musi koniecznie skutkować zamknięciem licznika? ?

Zupełnie nie ! Od rozwiązania umowy do wyłączenia licznika zawsze upływa pewien okres czasu. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać procedury bardzo szybko, aby zapobiec dezaktywacji licznika. Należy zauważyć, że ponowne otwarcie licznika generuje dodatkowe koszty. Tak więc, gdy tylko wejdziesz lub opuścisz wynajmowane mieszkanie, powiadom swoich usługodawców tak szybko, jak to możliwe..

Usługi są bardzo dostępne przez Internet lub telefon: w ciągu kilku minut zadeklarowałeś opuszczenie mieszkania lub przejęcie nowego mieszkania. Możliwe jest również podjęcie kroków w górę na tydzień lub dwa wcześniej. W ten sposób dostawca odnotował datę wejścia do miejsca zakwaterowania..

Jeśli licznik musi zostać ponownie zasilony, należy zapewnić interwencję technika. Lepiej zrobić to wcześniej !

Wystarczy jeden telefon lub kilka kliknięć, aby powiadomić dostawcę energii o zmianie adresu

powiadom dostawcę energii o wyjeździe i przybyciu do nowego miejsca zakwaterowania, aby uniknąć awarii licznika

Jakie informacje podać w przypadku przeprowadzki ?

Kiedy idziesz do kontaktu z dostawcami energii, wskazane jest podanie pewnych informacji, takich jak:

  • w przypadku energii elektrycznej numer PDM (Delivery Point): jest unikalny i odpowiada tylko jednemu lokalowi mieszkalnemu. Więc nie ma ryzyka popełnienia błędu. Procedury też będą szybsze.
  • RIB: w przypadku polecenia zapłaty dostawca poprosi Cię o przekazanie mu RIB. Następnie wyśle ​​Ci autoryzację polecenia zapłaty, którą musisz wypełnić i dostarczyć do swojego banku, aby polecenia zapłaty nie były blokowane, gdy dostawca o to poprosi..
  • Twój nowy adres, aby ostatnia faktura dotarła do Ciebie na najlepszych warunkach.
  • data Twojego zamieszkania lub wyprowadzki
  • imię i nazwisko byłego lokatora: ta informacja nie jest wcale obowiązkowa, ale ma również ułatwić procedury przy wejściu do mieszkania. Rzeczywiście, stare informacje są pobierane ponownie w celu sprawdzenia, czy to rzeczywiście ten sam licznik i czy odczyty są zgodne po obu stronach.
  • zdjęcie licznika: jeśli sam wykonujesz odczyt przed wyjściem, pamiętaj o zrobieniu zdjęcia na dowód. Na niektórych stronach dostawców możliwe jest powiązanie zdjęcia z oświadczeniem, aby mieć dowód w przypadku sporu z nowym lokatorem lokalu.

Łatwo jest zawrzeć umowę o dostawę energii po przybyciu do nowego domu

Do zawarcia umowy energetycznej dostawca będzie potrzebował m.in. RIB, PDM i odczytu liczników