Remonty zwiększające wartość nieruchomości

Zakup nieruchomości to duża inwestycja, która może być motywowana dumą i szczęściem z posiadania własnego „domu” lub potencjalną wartością dodaną, którą może przywrócić w momencie odsprzedaży. O ile nie kupiłeś nowej nieruchomości, zwykle konieczne są prace remontowe, aby upiększyć, poprawić komfort wnętrza lub dodać wartość nieruchomości. Bądź jednak ostrożny, nie wszystkie renowacje dodadzą wartości Twojemu domowi. Niektórzy mogą nic nie dodawać. Oto kilka pomysłów na remont domu, które zwiększą wartość Twojej nieruchomości.

jak-obliczyc-koszty-remontu-domu

Remontuj z logicznym budżetem

Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest późniejsza sprzedaż domu, czy też poprawa Twojego samopoczucia, eksperci powiedzą Ci: Twój budżet na renowację powinien odpowiadać rzeczywistości. Trzeba przyznać, że remont może być kosztowny. Jednak podejmowanie nadmiernej pracy może prowadzić do strat. Ryzykujesz, że nigdy nie odzyskasz swojej inwestycji.

Aby zmniejszyć to ryzyko, rozważ ocenę zakresu prac do wykonania na podstawie wartości Twojej nieruchomości i jej ceny rynkowej. Za to, dokładne oszacowanie Twojego domu jest najważniejsza. Oszacuj wartość rynkową swojej nieruchomości, a także koszt pracy, którą należy wykonać.

Na przykład, jeśli koszt twojego domu wynosi 300 000 euro, remont kuchni lub dodanie drugiej łazienki za łączny koszt 60 000 euro nie jest atrakcyjny, ponieważ żaden nabywca nie będzie skłonny zapłacić więcej za ten luksus. Nie należy zapominać, że szacunkowy koszt domu wskazuje już na profil nabywcy, który może być nim zainteresowany. Klasa średnia nie będzie szukała luksusowych udogodnień. Będą szukać przede wszystkim praktyczności i wygody.

Ogólnie rzecz biorąc, koszt przebudowy kuchni powinien wynosić około 10% ceny sprzedaży domu, a koszt przebudowy łazienki około 5%. Nie daj się więc ponieść kaprysom lub najnowszym trendom w dekoracji, a tym samym znacznie przekroczyć realistyczny budżet remontowy..

remont salonu, mężczyzna i dziewczyna malują ściany w kolorze jasnoszarym

Różne renowacje zwiększające wartość nieruchomości

Czy chcesz zwiększyć wartość rynkową swojego domu? Oto 4 najlepsze renowacje, które będą miały pozytywny wpływ na wartość Twojej nieruchomości..

Remont kuchni

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń przy wycenie nieruchomości. Rzeczywiście, może to mieć ogromny wpływ na jego wartość. Nowoczesna i odświeżona kuchnia może wnieść tylko znaczną wartość dodaną do Twojego domu.

Pierwszym krokiem w renowacji kuchni jest identyfikacja negatywów i pozytywów. Wymień wszystko, czego z jednej strony brakuje lub wymaga remontu, a z drugiej tego, czego nie trzeba poprawiać. W zależności od przypadku może zajść potrzeba całkowitego remontu kuchni lub częściowej renowacji.

Zakup nowej kuchni jest wskazany, jeśli zestaw jest przestarzały i wymaga modernizacji oraz jeśli pozwala na to budżet. Pamiętaj, że wymiana kuchni może kosztować średnio 15 000 €. Może jednak przynieść Ci zysk kapitałowy od 40 do 50%. Bądź ostrożny, kupujący nie są przygotowani do wydawania dużej sumy na jedzenie, które im się nie podoba. Musisz więc wybrać styl, który im się podoba.

Jeśli Twój budżet nie pozwala na całkowity remont kuchni, możesz wymienić szafki, blat, oprawy oświetleniowe, uchwyty i ewentualnie sprzęt AGD. To znacznie podniesie wartość Twojej nieruchomości na rynku.

Jeśli Twoja kuchnia jest już dobrze rozplanowana i nowoczesna, możesz po prostu skupić się na pracach dekoratorskich. Możesz np. pomalować meble i panele, wymienić ceramikę lub wymienić blat.

ściany w kolorze antracytowym, wyspa kuchenna z białego i szarego marmuru

Remont łazienki

Łazienka jest drugim najważniejszym pomieszczeniem przy wycenie nieruchomości. Łazienka, która nie jest bardzo czysta, zniszczona i zaniedbana, może tylko obniżyć wartość Twojego domu. Jeśli uważasz, że konieczna jest całkowita renowacja, zaplanuj średni budżet 10 000 euro na nową i nowoczesną łazienkę.

Jeśli Twoja obecna łazienka spełnia Twoje oczekiwania, możesz dodać kilka elementów komfortu, nowoczesności i wystroju. W dzisiejszych czasach szczególnie popularne są wolnostojący prysznic i wolnostojąca wanna. Te dodatki wpłyną pozytywnie na wartość Twojego domu..

Jeśli masz napięty budżet i nie możesz całkowicie wyremontować łazienki, rozważ drobne prace, które ją odświeżą, takie jak malowanie ścian, wymiana kranów, opraw oświetleniowych lub uchwytów..

Renowacja obrazów

Wśród elementów domu, które na pierwszy rzut oka zwracają uwagę, jest stan elewacji wewnętrznej i zewnętrznej. Aby podnieść wartość nieruchomości, warto pomyśleć o naprawie i przemalowaniu ścian. Pomyśl o kolorach, które spodobają się jak największej liczbie osób. Neutralne, jasne i miękkie odcienie są idealne, szczególnie w sypialniach i pod prysznicem. Do salonu i pokoju dziennego polecane są natomiast cieplejsze odcienie..

Nie zapomnij również przemalować przestrzeni dostępu do domu, takich jak schody, okiennice, ogrodzenie i drzwi wejściowe, a także patio i balkonu, jeśli Twój dom je posiada..

remont-domu-drewnianego-jak-poprawnie-policzyć-koszty-remontu

Renowacja podłóg

Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż widok zniszczonych i różnych podłóg na całym świecie. Dlatego powłoki powinny być odnawiane. Są to prace, które nie tylko zmienią wygląd Twojego domu, ale także dodadzą mu wartości. Obecnie dostępny jest szeroki wybór wykładzin podłogowych: płytki ceramiczne i podłogi drewniane to popularne rozwiązania, odpowiednio do łazienki i innych pomieszczeń. Do piwnicy idealne są deski winylowe.