Po co prosić eksperta o wycenę nieruchomości?

Nie zawsze łatwo jest być całkowicie świadomym przy ustalaniu ceny domu lub mieszkania przed sprzedażą. Dziedziczenie, zmiana domu, rozwód, sprzedaż domu za odpowiednią cenę, są pewne kryteria, które należy spełnić, aby nie popełniać błędów. Wskazane jest również wezwanie eksperta, aby nie przecenić swojej własności..

Szacowanie ceny nieruchomości – dość skomplikowany proces

poprosić eksperta o oszacowanie ceny nieruchomości

Znajomość lokalnego rynku

Rynek nieruchomości nieustannie się zmienia. Zmienia się każdego dnia i może naprawdę doświadczyć dużych różnic. TEN’ekspert ds. nieruchomości jest świadomy tych zmian, ponieważ jest w stałym kontakcie z lokalnym rynkiem i ocenia inne nieruchomości, które konkurują z Twoim typem nieruchomości. Zna cenę za m², a także bierze pod uwagę otoczenie, w którym znajduje się Twój dom lub rezydencja.

Znajomość nieruchomości wymaga prawdziwego know-how. Często osoby, które tak naprawdę nie znają tego obszaru, ustalają cenę swojej nieruchomości według ceny, którą chcą uzyskać. Niestety sprzedaż nieruchomości nie działa w ten sposób. Niezbędne jest dokładne przeanalizowanie każdego przypadku.

Zwierz się ekspertowi, aby uniknąć pomyłek

ustal cenę nieruchomości z pomocą rzeczoznawcy majątkowego

Różne diagnozy i ich standardy

Wycena Twojej nieruchomości jest również powiązana z różnymi diagnostykami przeprowadzanymi w celu oszacowania instalacji Twojej nieruchomości:

  • Diagnoza wydajności (DPE): jest to obowiązkowe w przypadku sprzedaży Twojej nieruchomości. Wskazuje charakterystykę energetyczną Twojego domu lub mieszkania, pozwala ocenić zużycie energii w Twoim domu, ale także wpływ na środowisko poprzez oszacowanie jego produkcji gazów cieplarnianych.
  • Diagnostyka azbestu : obowiązkowe jest również przed sprzedażą starego mieszkania, aby określić go potencjalnym lub przyszłym nabywcom. Azbest jest poszukiwany w ścianach, podłogach, ale także w rurach. Ekspert ds. nieruchomości pomoże Ci zrozumieć diagnozy i rozwiązać problemy związane z azbestem przed sprzedażą.
  • Diagnoza naturalnego ryzyka : ten dokument jest również niezbędny do sprzedaży Twojej nieruchomości, jeśli znajdujesz się w dotkniętym obszarze. Ważne jest, aby potencjalni klienci znali te zagrożenia, aby podjąć właściwą decyzję, mając pod ręką wszystkie ważne dane..

Dogłębna diagnoza, aby dokonać najlepszego wyboru

skorzystaj z pomocy eksperta, aby poznać cenę swojej nieruchomości, jak to

Dlaczego warto zaufać ekspertowi od nieruchomości ?

Rzeczoznawca ds. nieruchomości to profesjonalista, który posiada bardzo dogłębną wiedzę o środowisku. Dostosowuje się również do wszystkich sytuacji, niezależnie od tego, czy jesteś w trakcie separacji, czy musisz sprzedać nieruchomość odziedziczoną po krewnym, czy po prostu chcesz oszacować rynkową wartość swojej nieruchomości. Przed ustaleniem ceny nieruchomości poproś eksperta o dokładną analizę: przedstawi obiektywny punkt widzenia na jej mocne i słabe strony. Pomoże ci również wyobrazić sobie pewne rozwiązania, które mogą ulepszyć twoją nieruchomość, aby lepiej ją sprzedać..

Wiedza o nieruchomościach może być również bardzo przydatna w przypadku:

  • sprawiedliwy podział przy ubieganiu się o rozwód lub separację pary
  • podział nierozerwalnie związany z sukcesją
  • deklaracja podatkowa
  • uzyskać kredyt pomostowy, aby móc kupić kolejną nieruchomość.

Niezależnie od konkretnej sytuacji wiedza fachowa w zakresie nieruchomości może być tylko atutem

oszacowanie ceny nieruchomości, pomysły, według jakich kroków należy przejść, aby oszacować cenę nieruchomości