Nasze wskazówki dotyczące czyszczenia: jak skrócić czas czyszczenia?

Dla wszystkich, którzy mimo prac domowych chcą zaoszczędzić trochę czasu, poświęciliśmy cały temat wszystkim poradom domowym, które skrócą czas na prace domowe..

Wskazówka gospodarstwa domowego, aby zaoszczędzić czas

Wybierz odpowiedni odkurzacz do nienagannego sprzątania. Czy wiesz, że istnieją szablony, które oszczędzają Twój czas? Zapomnij o miotle i mopie – teodkurzacz 2 w 1 uratuje Cię od nudy prac domowych. Dzięki temu bardzo praktycznemu i dwufunkcyjnemu urządzeniu designerskiemu w krótszym czasie wykonasz pranie i odkurzanie. Nie czekaj dłużej na bezprzewodowy odkurzacz, który jest bardzo poręczny i łatwy do przechowywania.

Zapomnij o miotle i mopie

wskazówka gospodarstwa domowego, aby skrócić czas czyszczenia

Babcine wskazówki dotyczące skutecznego sprzątania

Większość produktów dostępnych na rynku emituje substancje, które mogą być szkodliwe. Dlatego radzimy używać produktów domowej roboty, aby uniknąć ryzyka dla zdrowia. Oto lista wskazówek babci dotyczących skutecznego sprzątania:

 • Aby wyczyścić przypalone na dnie naczynia do pieczenia lub smażenia, nie wahaj się wypróbować najłatwiejszej na świecie metody! To pasta z sody oczyszczonej i nadtlenku wodoru. Wystarczy nałożyć pastę na przypalone naczynia i pozostawić na 2 godziny. Następnie opłucz naczynie i gotowe !
 • Stwierdzono również, że soda oczyszczona i pasta wodna są skuteczne w czyszczeniu piekarnika. Nałożyć pastę, pozostawić na kilka godzin i usunąć.
 • Soda oczyszczona usunie brud z kuchennych szafek. Wystarczy wymieszać 1 łyżeczkę sody oczyszczonej z olejem roślinnym. Nałóż miksturę, pozwól jej działać przez kilka sekund i usuń. Powtórzyć w razie potrzeby.
 • Zarówno biały ocet, jak i sok z cytryny są bardzo skuteczne w zwalczaniu kamienia. Nakładać bezpośrednio na powierzchnię pokrytą osadami wapiennymi. Pozostawić do działania i przetrzeć, aby usunąć pozostałości.
 • W ten sam sposób możesz wyczyścić zlew.

Pamiętaj, aby podczas czyszczenia chronić skórę dłoni

jak usunąć brud z produktu

Pomysł na przechowywanie produktów domowych

 • Idealnie, szafa zagra. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, nie wahaj się zainstalować szafki, w której możesz się schować, przepraszam, przechowywać wszystkie artykuły gospodarstwa domowego i akcesoria.
 • W przypadku braku miejsca zdecyduj się na optymalizację tego drugiego. Tak więc szafka pod zlewem lub pod schodami okazuje się idealnym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń. Należy pamiętać, że niektóre artykuły gospodarstwa domowego powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla dzieci. Więc pomyśl o tym bezpieczne szafki.
 • Półki i wieszaki na ubrania pozwalają również zoptymalizować przestrzeń i przechowywać domowe środki czystości. Dodatkowo można zakamuflować sprzęt AGD, instalowany na półkach z koszami i pudłami.

Porady gospodarstwa domowego dotyczące przechowywania sprzętu

pomysł na przechowywanie produktów gospodarstwa domowego

Wydajna i szybka metoda czyszczenia

Aby mieć nienaganny dom przez cały tydzień i nie spędzać 2 godzin na dokładnym sprzątaniu każdego zakamarka, zalecamy poświęcenie kilku minut dziennie na inne prace domowe. Musisz wybrać tylko jeden dzień tygodnia dla każdego zadania:

 • odłóż rzeczy, które leżą dookoła
 • usuń kurz z mebli
 • odkurz wszystkie pomieszczenia w domu
 • czyszczenie powierzchni w kuchni
 • Sprzątanie łazienki

Dzięki temu w weekend będziesz mógł oddać się swoim ulubionym zajęciom !

Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego, aby zaoszczędzić czas

sprzątanie końcówki babci w domu

Preferuj domowe produkty

babcia czyszczenie sztuczek

porady gospodarstwa domowego, którego produktu użyć

Oszczędzaj czas wybierając odpowiednie akcesoria i sprzęt AGD

wydajny domowy sposób na zaoszczędzenie czasu