Marmurowy dywan: zmień beton na swój podjazd!

Jeśli chodzi o projektowanie zewnętrznej części domu, ważny jest wybór podłogi. Musi to rzeczywiście łączyć solidność i estetyczną finezję. Na przykład w przypadku podjazdów beton jest często używanym materiałem. Ale są inne możliwości. Zapraszamy do odkrycia alternatyw dla betonu dla zagospodarowania przestrzeni zewnętrznych, a w szczególności korytarzy garażowych.

Marmurowy chodnik dywanowy: praktyczne i estetyczne pokrycie

Marmurowy dywan to idealne rozwiązanie, aby skorzystać z a podjazd, jest to wykładzina podłogowa, która wymaga mniej zabiegów konserwacyjnych niż beton i jest bardzo trwała. W przypadku podjazdu, który jest często wykorzystywany przez pojazdy, należy postawić na trwałą powłokę, jaką jest żywica. Termin „nadający się do prowadzenia” jest używany do opisania wykładziny podłogowej, która została poddana testom wytrzymałości na ciągnięcie i tarcie opon. Dlatego wybór wykładziny podłogowej na ścieżkę, po której poruszają się maszyny, musi być dokonany na podstawie tej cechy. Gwarantuje to, że te ostatnie wytrzymają regularny ruch pojazdów, niezależnie od ich wielkości..

Zewnętrzne chodniki są również przystosowane do stabilności, jaką zapewniają podczas niepogody. Nie musisz się już martwić o błotnistą ziemię, czy kałuże na podjeździe. Znany ze swojej wytrzymałości beton jest materiałem szeroko stosowanym do wykonywania podjazdów do garaży. Z biegiem czasu beton niszczeje, kruszy się i staje się mniej estetyczny. Marmurowy dywan jest bardzo wytrzymały i występuje w kilku kolorach.

wykładzina podłogowa z marmuru do zmiany dywanu,

Jakie nawierzchnie nadają się na podjazd? ?

Wśród najczęściej używanych nawierzchni drogowych znajdziesz następujące materiały:

 • Beton

Jest to powłoka mineralna ceniona za aranżację podjazdów. Łatwy w instalacji i wymagający niewielkiej konserwacji, jest dobrym rozwiązaniem. Jest to jednak materiał, który szybko plami lub z czasem blaknie. Musi być następnie zabezpieczona odpowiednią farbą, która również nada jej bardziej estetycznego wykończenia..

 • Kostka blokująca

Są to kostki brukowe wykonane z betonu, które są bardzo łatwe w montażu, ponieważ pasują do siebie. Bardzo odporne na zmiany pogodowe, mają jednak tendencję do przesuwania się w czasie, co może prowadzić do powstawania nierówności. Nawet jeśli są trwałe, ich estetyczny wygląd ogranicza brak możliwości wyboru kolorów..

 • Mieszanka bitumiczna

Wzorcem pod względem podjazdów jest smoła otrzymywana z granulek otoczaków zmieszanych ze spoiwem powstałym w wyniku przerobu ropy naftowej. Bardzo solidny, jest materiałem wykorzystywanym przez służby drogowe do wykonywania ciągów pieszych oraz dróg dojazdowych do osiedli mieszkaniowych. Niedrogi i łatwy w montażu asfalt występuje w różnych formatach (mieszanka na gorąco, mieszanka na zimno itp.). Główną wadą smoły jest to, że uszczelnia podłogę i sprzyja gromadzeniu się ciepła, powodując efekt wyspy ciepła wokół domu..

Oprócz tych trzech rodzajów podłóg, istnieje również wykładzina kamienna, która ze względu na swoje właściwości stanowi element pierwszego wyboru, który warto polecić do zabudowy wjazdów do garaży..

Dlaczego warto wybrać marmurowy dywan? ?

Nazywany również „kamiennym dywanem” lub „powłoką żywiczną”, marmurowy dywan to materiał, który składa się z kruszyw marmurowych lub kwarcowych oraz żywicy poliuretanowej. Nadaje się do zabudowy podjazdów, a także konturów i pokładów basenów, a nawet tarasów, powłoka ta łączy w sobie przepuszczalność, trwałość i naturalne wykończenie, które jest bardzo estetyczne.

Zainteresowanie kamiennym dywanem na podjazd

Główną zaletą żywicy jest jej struktura. Jego skład sprawia, że ​​jest to element suchy, wytrzymały i drenujący, wytrzymujący częste przejazdy pojazdów. Ważnym punktem jest również przepuszczalność kamiennego dywanu. Umożliwia naturalny przepływ wody deszczowej (do 50 litrów wody na sekundę i na m2, niezależnie od pogody).

Jeśli chodzi o granulometrię użytych do jego produkcji minerałów kwarcu i marmuru, to jest podstawą gładkiego i starannego wykończenia uzyskanego po montażu. Żywica służy nie tylko do pokrycia podłogi. Jest to również materiał dekoracyjny, ponieważ zawarte w nim minerały (marmur czy kwarc) dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, które można łączyć w celu uzyskania lepszego efektu wizualnego..

Zalety żywicy

Wybór marmurowego dywanu na pokrycie podjazdu to opcja, która ma wiele zalet.

 • ochrona przed promieniowaniem UV

Żywica poliuretanowa stosowana jako spoiwo do kruszyw mineralnych posiada właściwości ochronne przed promieniami ultrafioletowymi. Dzięki tej funkcji nie musisz się martwić, że kolor Twojej wykładziny zmatowieje w wyniku ciągłej ekspozycji na słońce..

 • Antypoślizgowe

Drenujący i przepuszczalny charakter żywicy pomaga zapobiegać stagnacji wody, a także tworzeniu się mchów roślinnych, które powodują poślizgi lub poślizgi i powodują upadki. Żywica jest stabilniejszym podłożem niż inne materiały.

 • Łatwość konserwacji

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów konserwacji, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, to miotła i strumień wody, aby usunąć brud. Nic nie utknie na posadzce z żywicy.

marmurowy dywan zmieni beton na podjeździe

Jak układać posadzkę żywiczną ?

Montaż marmurowej wykładziny na podjeździe powinien być wykonany przez profesjonalistę z doświadczeniem w realizacji tego typu projektów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że każdy krok jest doskonale opanowany i wykonany, a ostateczny rendering będzie tam. Jednym z istotnych punktów żywicy jest to, że można ją nakładać na różne podłoża, w tym:

 • kamień naturalny
 • żwir
 • płyta betonowa itp..

Możliwe jest również ułożenie wykładziny marmurowej na kafelkach, ale ta aplikacja nie jest zalecana w przypadku podjazdów..

Prace przygotowawcze dla lepszej odporności

W celu zapewnienia doskonałej stabilności powłoki z żywicy ważne jest odpowiednie przygotowanie posadzki lub podłoża, które ją otrzyma. Zazwyczaj należy najpierw nałożyć pierwszą warstwę zwaną „podkładem wiążącym”.

Jeśli zdecydujesz się na aplikację na przykład na żwirze, podłoże musi być wcześniej ubite, aby było zwarte i stabilne. Pomaga to później zapobiegać pęknięciom i niedoskonałościom. W przypadku montażu na płycie betonowej konieczne jest wykonanie niwelacji (operacja naprawy ewentualnych pęknięć). W ten sposób płyta będzie gładka i jednorodna, aby pomieścić ostateczną powłokę z żywicy.

Grubość powłoki zależy od zastosowania, w jakim zostanie zastosowana. Na przykład, grubość żywicy nałożonej na nieobrobiony żwir (GNT) będzie wynosić około 30 mm i około 15 mm na płycie betonowej jako część przejazdu pojazdu lekkiego. Jeśli podjazd musi być regularnie używany przez ciężkie pojazdy, rozważ ułożenie co najmniej 30 mm, niezależnie od podparcia.

Układanie wykładziny podłogowej

Mieszanie żywicy i kruszywa musi odbywać się na miejscu i w trakcie podróży, ponieważ należy do niego dodać substancję zwaną utwardzaczem. Zmusza to pracowników do nieprzerwanej ewolucji, tak aby przyczepność do podłoża odbywała się w sposób jednorodny. Konieczne będzie upewnienie się, że kruszywo marmurowe lub kwarcowe jest czyste i suche podczas mieszania, a żywica jest wygładzona na instalacji. Jeśli obszar do pokrycia jest na tyle duży, że wymaga kilku dni pracy, nie ma potrzeby martwić się o widoczną obecność punktów połączeń. Kamienny dywan to jeden z niewielu materiałów, który pozwala na niewidoczne przeróbki.

Profesjonalne doradztwo przyda się w dostosowaniu grubości powłoki do podłoża. Będzie również w stanie zapewnić niezawodne i skuteczne rozwiązania w przypadku pojawienia się innych problemów związanych z podłogą lub montażem marmurowego dywanu. Zalecamy zapoznanie się z raportami z badań nadwozi dla rodzaju żywicy proponowanej do projektu podjazdu, aby wybrać możliwie najmocniejszy.

zmiana dywanu marmurowy garaż na podjeździe

Koszt wykonania podjazdu z marmurowego dywanu

Trudno wskazać dokładny koszt realizacji takiego projektu. Ceny tego typu instalacji różnią się w zależności od kilku czynników, takich jak:

 • cena powłoki
 • cena przygotowania podpory (która zależy od pracy do wykonania)
 • koszty instalacji, powierzchnia do pokrycia itp..

Tylko profesjonaliści upoważnieni do wykonywania tego rodzaju prac będą w stanie zaoferować uczciwą cenę. Zalecamy przeprowadzenie badań i poproszenie o kilka wycen przed powierzeniem komukolwiek realizacji swojej witryny..

Jeśli chodzi o fazę praktycznej realizacji, jej czas trwania zależy od wielkości terenu (wielkości obszaru do pokrycia). Wylewanie żywicy jest łatwe i mało czasochłonne. Jeśli podłoże jest wstępnie kondycjonowane, dobry zespół przyzwyczajony do tego ćwiczenia może z łatwością pokryć setki metrów kwadratowych w ciągu dnia. Im większe zasoby i wdrożony zespół, tym szybciej praca zostanie zakończona. Twój podjazd jest gotowy do użytku około 24 do 48 godzin po zakryciu.

zmienić podłogę garażu