Budowa domu: 5 wskazówek dotyczących przygotowania projektu

Zastanawiasz się nad remontem swojego domu? A może planujesz go zbudować? Jest wiele szczegółów do sprecyzowania, wyborów do dokonania na dobre zbuduj jego dom… Wyobrażenie sobie elementów zbiorczych nie jest takie trudne, ale jedno to sobie wyobrazić, a drugie to ocena wykonalności projektów i osiągnięcie ich ostatecznego sukcesu. Przedstawiamy kilka istotnych punktów, które należy wziąć pod uwagę, rozpoczynając tę ​​ekscytującą misję..

1. Wybierz materiały, które są ekonomiczne i trwałe z upływem czasu

Nie daj się zwieść materiałom, które są teraz modne. Chodzi o to, aby dobrze poznać jakość i wytrzymałość materiałów, które wybierzesz do swojego domu. Wspaniała klasyka to zawsze dobry wybór: bloczki i cegły cementowe udowodniły swoją wartość. Wskazówka: zawsze miej na uwadze warunki klimatyczne miejsca, w którym zamierzasz zbudować swój dom. Jedynym minusem cementu jest to, że przepuszcza zimno i ciepło do domu. Ale jego cena jest ekonomiczna. Tak więc, jeśli wybierzesz ten materiał, zarezerwuj pewną kwotę na izolację termiczną budynku. Jeśli chodzi o cegły, są nie tylko opcją ekonomiczną, ale także zapewniają dobrą izolację. Ten estetyczny materiał jest niezwykle odporny na warunki atmosferyczne. Każda przestrzeń wymaga innych materiałów. Tak więc, aby stworzyć schronienie dla swojego samochodu, używając ekonomicznego materiału, odpowiednią opcją może być bambus i/lub prosta konstrukcja drewniana.

Zbuduj swój dom z odpowiednich materiałów – oszacuj swoje przestrzenie i ich przeznaczenie

budownictwo wiejskie, budowa domu, loft, wysoki sufit, otwarta przestrzeń, kuchnia i pokój dzienny, budownictwo murowane, budownictwo cementowe

2. Użyj oprogramowania do planu domu 

Ponieważ konstrukcja jest często projektem na całe życie, nie ma nic lepszego niż narzędzie do planowania 3D, aby ją przygotować i zaplanować! Od projektowania planu domu po dekorację i planowanie, narzędzie do planowania 3D pozwoli Ci eksperymentować z różnymi kombinacjami, aż znajdziesz tę, która Ci odpowiada. Wśród dostępnych przetestowaliśmy: projekt domu do budowy KoziKaza. Darmowy i w 100% online (nie jest wymagane pobieranie), będziesz mógł stworzyć plan swojego przyszłego domu za pomocą kilku kliknięć … a także chodzić w 3D po swoim wirtualnym domu, prawie tak, jakbyś tam był! Po narysowaniu ścian i ścianek działowych możesz dodać drzwi i okna, a następnie przejść do części planowania. Dostępna jest duża biblioteka mebli i dostosowywalnych przedmiotów! Na koniec udekoruj swój plan, dodając wykładziny podłogowe i ścienne.

Budowanie domu i urządzanie go w 3D jest łatwe dzięki narzędziu online !

przedstawiamy Ci oryginalny pomysł na wybór aranżacji wnętrza Twojego domu

Eksperymentuj, aby szybko znaleźć układ, który najbardziej Ci odpowiada !

czerwone plastikowe krzesło, przezroczysty szklany stół, pomysł na projekt salonu, zielone rośliny w pomieszczeniach

3. Bardzo ważne: izolacja dachu!

Warunki pogodowe go pokonują. Szacuje się, że 25% strat ciepła w domu wynika ze złej izolacji dachu. Wybór odpowiedniej izolacji zależy od rodzaju powierzchni: dach płaski, dach skośny, dach płaski lub skośny. Możesz je odizolować za pomocą:

  • dodatkowo płyty izolacyjne, które mają wysoką wartość izolacyjną i są łatwe w montażu;
  • wełna mineralna, która zapewnia również dobrą izolację akustyczną;
  • wełna szklana, która jest lekka i stanowi ekonomiczną opcję. Możesz go wybrać tylko wtedy, gdy masz strych. Wełna szklana zajmuje więcej miejsca niż panele izolacyjne;
  • izolacja wtryskowa jest najłatwiejsza do osiągnięcia. Po wstrzyknięciu dwóch zmieszanych składników tworzy się warstwa spieniona. Ten rodzaj izolacji jest droższy od innych i do jego wykonania będzie potrzebny specjalista.

Dach domu jest równie ważny jak jego podstawa

dom w budowie, ocieplenie dachu, pokrycie dachu, poddasze, romantyczne okno dachowe, ocieplenie panelami

Dobra izolacja dachu to podstawa domu

4. Zrób plany schodów i przestrzeni pod skarpą

Schody są bardzo ważne przy projektowaniu Twojego wnętrza. Wybierz rodzaj, który jest najbardziej odpowiedni dla Twojego konkretnego przypadku – ćwierć obrotu, schody proste, spiralne … Ten wybór pozwala lepiej zorganizować przestrzeń, jak najlepiej ją wykorzystać. Jeśli planujesz mieć dzieci, wybierz schody zabezpieczone poręczą i zapomnij o modelach z samymi schodami przymocowanymi do ściany. Trzeba też pomyśleć o dobrym rozplanowaniu przestrzeni pod skarpą, aby efektywnie je wykorzystać. Zaoszczędzi Ci miejsce. Zastanów się nad zainstalowaniem regału lub garderoby, półek… A czemu nie łazienki? W takim przypadku okno dachowe byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem. Upewnij się wcześniej, że masz wszelkie potrzebne uprawnienia administracyjne – zwykłą deklarację lub pozwolenie na budowę, w zależności od wielkości Twojego projektu. Zapytaj stolarza o radę do wykonania prac, w celu uzyskania uprawnień skontaktuj się z obsługą urzędu miasta. Weź również pod uwagę izolację podłogi i wentylację tego konkretnego obszaru, który ma określone wymagania.

Łazienka na poddaszu? Dlaczego nie?

buduję swój dom, łazienka na poddaszu ze średnim oknem, podłoga w brązowym parkiecie PCV

A dlaczego nie zamienić strychu w taras??

budowa domu, budowa domu, budowa tarasu na dachu, składane okna, aby wpuścić dużo światła

5. Modna deska do tworzenia atmosfery

To narzędzie do dekoracji wnętrz to absolutny must-have przed zakupami. Podpowiada, jak łączyć meble, kolory, materiały i przedmioty. Dzięki temu otrzymujesz harmonijne warianty dekoracji. Musisz tylko zdecydować, jaki styl dekoracji chcesz dla swoich wnętrz. Wypróbuj różne nastroje, aby móc wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. To narzędzie pomoże Ci również zaaranżować Twój ogród i taras. Znajdziesz modne tablice online, gdzie masz również możliwość podzielenia się nimi z innymi członkami społeczności i poproszenia ich o opinię na temat klimatu, który najbardziej Ci odpowiada. Możesz je udostępniać na Facebooku i Pintereście, ale także przez e-mail.

 Modne tablice pokażą Ci, jak dopasować elementy i kolorystykę do wystroju Twojego wnętrza. zbuduj swój dom, modną deskę do układu domu w stylu, meble i detale dopasowane stylem i kolorem

Modna tablica pomaga w wyborze materiałów i kolorów tapicerki mebli

budowa domu i aranżacja wnętrz, dobór i łączenie tkanin i materiałów, jak je dobierać i jak tworzyć harmonijne mariaż między nimi