Dekorácia balkóna: etapy implementácie, materiály použitia, dizajn

Snívate o krásnom a originálnom balkóne, ale neviete, ako ho vyzdobiť? V tomto článku sa môžete dozvedieť niekoľko zaujímavých myšlienok, ktoré vám pomôžu vybrať si ten správny projekt..

Dekorácia balkóna: nápady na fotografiu v modernej verzii

Balkón je ideálny pre tých, ktorí snívajú o prechádzke na čerstvom vzduchu bez toho, aby museli odísť z domu. Každý predsa chce miesto, kde by si mohol za priaznivého počasia užiť vonku. Niektorí majitelia domov sa rozhodnú nezaskliť balkón, aby mali neustály prístup pod holým nebom. Ak však máte vo svojom byte málo miesta, potom je zasklený balkón pripomínajúci dodatočnú mini miestnosť doma ideálnym riešením. Aj keď je to malý priestor, môže stelesňovať veľké projekty. Pre každého majiteľa bytu je veľa nápadov na dizajn balkóna..

Zdobenie balkóna vlastnými rukami

Je potrebné poznamenať, že balkón, ktorý si urobíte sami, nie je v žiadnom prípade horší ako originalita a odvážnosť riešení ponúkaných profesionálmi. Nemyslite si však, že úplne všetky inštalačné práce je možné vykonať bez náležitých skúseností a znalostí. Niektoré postupy inštalácie, ako napríklad okná, by sa mali považovať za technológiu. Ak nie je dôvera vo výsledky práce, potom inštaláciu na kľúč môžu vykonávať iba zamestnanci stavebnej spoločnosti.

Dokončenie balkóna krok za krokom

Balkón je spravidla malý (5,6 m²). Musíte však vypracovať plán pre budúci interiér. Zamyslite sa nad tým, ako by ste chceli, aby bola táto miestnosť využívaná čo najefektívnejšie. Potrebujete teplú lodžiu? Alebo chcete len chrániť svoj balkón pred prachom a hlukom? Ak ste sa rozhodli opraviť túto izbu v byte, musíte si pamätať na jasnú postupnosť práce. Zistenie, ako krok za krokom dokončiť svoj balkón, vám pomôže vykonať potrebné kroky. Nasledujú teda nasledujúce kroky:

 • Dbajte na celistvosť a pevnosť konštrukcie balkónového rámu, ktorá je základom nielen vonkajšieho a vnútorného opláštenia vrátane montáže budúcich okien.
 • Zasklenie. Na inštaláciu je vhodné použiť dvojkomorové hliníkové alebo drevené konštrukcie. Treba mať na pamäti, že plast je relatívne rozpočtový, ale z hľadiska výkonu je to horšie..
 • Vonkajšiu časť sa odporúča ozdobiť šindľom alebo vlečkou.
 • Pozinkované plechy alebo preglejka pomôžu odolávať počasiu.
 • Otepľovanie je dosť dôležité, preto stojí za to postarať sa o hydroizoláciu špeciálnym filmom, fúkaním špeciálnej peny okolo trhlín..
 • Z regálov je potrebné nainštalovať ďalšie pásy.
 • Stropná, podlahová, nástenná dekorácia z vybraných materiálov.

Opravy na balkóne sa odporúča vykonávať v teplom období, pretože toto riešenie výrazne uľahčí a urýchli prácu. Dávajte si veľký pozor na predpoveď počasia, aby zima alebo nadmerná vlhkosť nerušila kvalitný povrch.

Zasklenie a konečná úprava balkónov

Ak sa rozhodnete, že balkón bude slúžiť ako miesto na ukladanie nepotrebných vecí vo vašom dome alebo útulnej miestnosti v byte, kde môžete relaxovať alebo pracovať, oprava by mala začať zasklením. Aký typ zasklenia by ste si mali vybrať? Proces je rozdelený na teplý a studený. Koho to zaujíma? Stojí za to zistiť, čo to znamená, a vybrať si pre seba najvhodnejšiu možnosť inštalácie okna..

Studený rám

Tento typ práce je vyrobený z hliníkových profilov. Teraz sa používa oveľa menej často ako v predchádzajúcich rokoch, ale stále sa považuje za dôležitý. Táto možnosť je určená pre tých, ktorí sa nechystajú používať lodžiu v chladnom období. Hliníkový profil chráni miestnosť pred nečistotami, prachom, dažďom a snehom. Takéto lodžie vám umožnia v lete pohodlne relaxovať, ako aj pestovať svoje obľúbené rastliny. V zime môže byť táto miestnosť použitá ako sklad obrobkov..

Teplé plastové panely

Teplá lodžia zahŕňa inštaláciu plastových okien. Obvykle sa používa dvojkomorové balenie. Okrem toho musia byť steny, podlahy a stropy izolované. Na tento účel sa používa polystyrénová pena (polyetylénová pena) alebo iné materiály. Musím povedať, že teplá lodžia výrazne rozširuje možnosti dizajnu. Táto metóda vám umožní spojiť túto miestnosť s kuchyňou a kúpeľňou, čím sa zvýši obytný priestor..

Lodžiu izolovanú a zasklenú lodžiu dnes nájdete dosť aj v rozpočtovom variante.

Sklenené zábradlie

Moderné balkóny používajú priehľadné sklenené steny. Poskytujú vám bezpečnosť zábradlia, ale zachovávajú výrazný výhľad. S nástupom minimalistického životného štýlu je uhladenosť priehľadných sklenených stien stále obľúbenejšia. Na týchto balkónoch sa často používa aj káblové zábradlie..

Vnútorná dekorácia balkóna

Dnes je na obnovu balkónov obrovské množstvo dokončovacieho materiálu. Steny, stropy a podlahy môžu mať ohromujúci vzhľad v rôznych tematických prevedeniach. To, že je váš balkón vonku, neznamená, že musí mať nudnú podlahu. Vyberte si krásny a funkčný povlak, ktorý bude trvať dlho a poteší svojou estetikou a praktickosťou.

Na čo sa zamerať pri výbere materiálu:

 • na ktorú svetovú stranu je smerovaný balkón, pretože nie všetky materiály sú odolné voči dlhodobému vystaveniu ultrafialovému žiareniu;
 • strecha alebo jej absencia, niektoré materiály netolerujú zrážky;
 • jednoduchosť kladenia materiálu, najmä ak ho chcete namontovať sami;
 • spôsob konzervovania: niektorým materiálom by sa mala venovať menšia pozornosť a iným – viac;
 • údržba je zvyčajne spojená aj s dodatočnými nákladmi, napríklad pri kúpe impregnácie;
 • hmotnosť: môže sa stať, že štruktúra balkóna nie je dostatočne pevná, aby odolala ťažkým materiálom, pred rozhodnutím o kúpe kameňa alebo terazza by ste sa mali poradiť s projektantom;
 • cena, pretože je potrebné zaplatiť nielen za samotný materiál, ale aj za prípravné práce potrebné na položenie podlahy, stien, stropu, práce alebo nástrojov.

Izolácia podlahy

Na izoláciu podlahy môžete použiť niekoľko spôsobov. Prvá z nich je prostredníctvom horúcej vody. V tomto prípade sú na podlahu namontované potrubia, ktoré sú pripojené k vykurovaciemu systému. Výška podlahy sa zároveň zvýši na sedem centimetrov. Táto metóda vyžaduje registráciu povolení na príslušných úradoch. Druhým spôsobom je izolácia podlahy na balkóne pomocou elektrického kábla. Poter je namontovaný a naň sú umiestnené elektrické drôty. Požadovaný proces zodpovedajúcim spôsobom rozširuje rozsah práce. Výška podlahy sa zvýši na 5 cm, Takéto prevedenie sa dnes používa len zriedka, pretože elektrina je drahá. A nakoniec, najlepším spôsobom je elektrická páska. Táto podlaha má hrúbku 3 mm. Navrch položí poter. Môžete použiť akúkoľvek povrchovú úpravu, ktorú si vyberiete, tj. Dlaždice, linoleum atď..

Ošetrenie steny

Steny balkóna sú zvyčajne vyrobené vo svetlých farbách. Toto riešenie vizuálne zväčšuje priestor. Lesklé a zrkadlové prvky na stenách priestor opticky zväčšujú. Túto techniku ​​často používajú dizajnéri pri navrhovaní malých priestorov. Stena nebude pôsobiť príliš nudne, ak na ňu zavesíte plagát alebo jasný obrázok..

Dekoračné materiály

Po zasklení a izolovaných balkónoch vytvoríte spoľahlivú bariéru pred prachom, hlukom a zrážkami. Je čas vybrať si kvalitné materiály. Dekorácia balkóna umožňuje použitie širokej škály stavebných materiálov. Aké sú najobľúbenejšie materiály? To:

 • plastový alebo drevený panel;
 • dekoratívna omietka;
 • kameň;
 • vlečka;
 • ozdobné tehly.

Posledná možnosť môže byť prirodzená, pretože je v posledných rokoch veľmi populárna. Dekoratívne tehly sa dodávajú v širokej škále farieb, od tmavo hnedej po bielu, čo z nich robí univerzálny materiál. Pripomína tradičné ruské budovy a zároveň vám umožňuje stelesniť tie najtrúfalejšie a najmodernejšie projekty..

Voľbu povrchových úprav podláh by ste mali premyslieť ešte pred položením betónového poteru na balkón, materiály majú rôzne hrúbky, preto je potrebné naplánovať si výšku odkvapu tak, aby ste po položení dlažby, dreva alebo čohokoľvek iného vyšli na balkón s pohodlím, bez zakopnutia o vysoký prah. Je tiež veľmi dôležité správne pripraviť podklad. Rovnako dôležité je správne umiestnenie nasledujúcich vrstiev, ktoré utesňujú podlahu, aby bola odolná voči dlhodobým zrážkam a teplotným zmenám.

Balkónová dekorácia s PVC panelmi

Interiérová výzdoba balkóna pomocou PVC panelov je jedným z bežných konštrukčných riešení, pretože materiál má zvýšené pevnostné vlastnosti. Je vyrobený z odolného, ​​pružného plastu, ktorý je kombináciou dreva a PVC. Panely majú prirodzený vzhľad, pripomínajúci dosky z vlnitého dreva. Tento materiál je odolnejší voči atmosférickým podmienkam:

 • zachováva svoj tvar;
 • nepraská;
 •  neodlupuje sa pod vplyvom mrazu a slnka;
 • nepodlieha hmyzu;
 • nevyžaduje údržbu;
 • životnosť je asi 35 rokov;
 • výrobcovia poskytujú desaťročnú záruku;
 • k dispozícii v niekoľkých prírodných farbách, ktoré je možné navzájom kombinovať.

Montáž panelov z PVC je veľmi jednoduchá. Prvky sú narezané na veľkosť, umiestnené na nosnú konštrukciu (môže to byť mriežka alebo len gumové podložky), zaštepené špeciálnym spojovacím prvkom a okraje sú opláštené pásmi. Prvky je možné rezať, frézovať a vytvárať do nich otvory pomocou nástroja na spracovanie dreva.

Upevňovací systém je skrytý, takže klince a skrutky nie sú viditeľné. Prvky sú hrubé 28 mm a spolu so základňou v závislosti od výšky – 60 – 80 mm. Podlaha je pripravená na použitie ihneď po inštalácii. Dažďová voda steká medzi doskami. Panely môžu mierne meniť intenzitu farby pod vplyvom slnka a vlhkosti, najmä v prvých týždňoch po inštalácii, ale skôr rovnomerne, takže zmena farby nebude zrejmá. Takúto podlahu je najlepšie umyť vodou, škvrny sa čistia kefou alebo odmasťovacím prostriedkom, ktorý je k dispozícii od výrobcov materiálov. V horúcom počasí sa PVC panely môžu veľmi zahriať. Rozmery: pozdĺžne prvky – 14,5 cm x 3-6 m; štvorcové prvky – 44 x 44 cm.

Balkónová dekorácia so šindľom

Drevo je prírodný materiál, všestranný, príjemný na dotyk, bude sa hodiť k akémukoľvek štýlu fasády. Nezabudnite, že podlaha musí byť odolná voči poveternostným vplyvom, preto sú na balkón vhodné iba niektoré druhy. Najlepšie je zvoliť exotické drevo, ale hodí sa aj obklad z smrekovca alebo duba. Niekedy je drevo impregnované výrobcom, ale často musíte spracovanie materiálu po položení vykonať sami. Aby sa zachovala farba, podšívka by sa mala spracovávať dvakrát ročne..

Ak balkón nie je zasklený, potom v zime môžete vyčistiť obloženie snehu. Aj keď povrch zamrzne, ľady prelamovať nemusíte, pretože na jar sa všetko roztopí. Silné slnečné žiarenie a silné zrážky robia strom šedivejším, takže je lepšie ho nemontovať na južnú stranu lodžie bez zasklenia. Na druhej strane sa podšívka nezahreje ani v horúcom počasí. Najlepšie je, aby dosky mali hrúbku najmenej 25 mm, potom budú trvanlivé, minimálna hrúbka je 20 mm. Takýto materiál je pripevnený k nosníkom. Medzi doskami by mala byť medzera najmenej 5 milimetrov, aby drevo mohlo voľne pracovať. Okraje balkóna sú ukončené špeciálnou doskou. Balkónová podlaha bude mať hrúbku 65-75 mm. Štandardné rozmery dosky: asi 14 cm x 2,25-5,5 m.

Balkónová dekorácia s kameňom

Kameň je veľmi odolný prírodný materiál, ktorý dobre splýva s prostredím, je nadčasový a elegantný. Je bohužiaľ ťažký, vyžaduje impregnáciu najmenej raz za rok, je dosť drahý a v lete sa veľmi zahrieva. Rovnako ako pre drevo, nie všetky druhy kameňa sú vhodné na vonkajšie použitie. Najbezpečnejším spôsobom je namontovať žulu na balkóny. Pieskovce, travertíny a alabaster budú horšie, pretože ich môžu zničiť atmosférické faktory.

Pozor! Populárny mramor by ste nemali používať mimo domu, pretože sa odlupuje.

Kameň na balkón má podobu hotových dlaždíc alebo väčších kusov vyrobených na mieru. Nie je potrebné ho leštiť, pretože bude veľmi klzký, preto je vhodné použiť drsné povrchy. Neleštený kameň má menej intenzívnu farbu, ale na prehĺbenie farby je možné použiť špeciálne prípravky. Impregnovať žulu nie je potrebné, aj keď po takom spracovaní bude menej špinavá. Pri každodennej starostlivosti to nepreháňajte s čistiacimi prostriedkami, podlahu je najlepšie opláchnuť studenou vodou. Ak je kameň silne kontaminovaný, potom je potrebné každých niekoľko rokov vykonať kryštalizačné ošetrenie, tj. Strojové čistenie, ktoré sa zvyčajne kombinuje s následnou impregnáciou povrchu..

Proces dokončovania balkóna kameňom

Kamenné dosky sú kladené na cementovú maltu stále menej, aj keď je to lacnejšia metóda, častejšie sa používa lepidlo. Rovnako ako u keramických dlaždíc sa nanáša na spodok panelu aj na podklad. Na cementáciu sa používajú pružné škárovacie hmoty s prídavkom silikónu. Okraj balkóna je možné ukončiť kamennou štvrtinou alebo poloosou. Ak sa rozhodnete rezať dlaždice, môžete leštiť okraje – to je veľmi obľúbené riešenie: kamenné prvky majú spravidla hrúbku 10 – 20 mm. Ak nanesiete kameň na lepidlo, podlaha bude mať hrúbku 20-40 mm, v závislosti od toho, či je betónový základ rovný, a ak na cementovej malte bude mať hrúbku 40-50 mm. Veľkosti, ktoré existujú v kamenných dlaždiciach: 45 x 45, 30 x 60, 40 x 60 cm alebo v prvkoch nepravidelného tvaru.

Betónový balkón

Ak máte betónový balkón a chcete matnému materiálu dodať zaujímavý nádych, použite metódu umelého kameňa. Betónu môžete dať vzhľad kameňa dvoma spôsobmi:

 • reaktívny;
 • nereaguje.

Reaktívna povrchová úprava je betón na báze kyselín, ktorý na povrchu vytvára mramorový efekt. Farby budú obmedzené na prírodné tóny zeme, ako je hnedá a zelená. Niektoré z týchto činidiel obsahujú kovové soli, ktoré zachytia slnečné svetlo a rozsvietia váš balkón. Nereaktívnymi metódami expozície sú akrylové farby na vodnej báze, ktoré vyzerajú skôr ako farba. Majú oveľa širšiu škálu farieb a jednoduchšie sa nanášajú. Povrch nebude taký jedinečný ako reaktívna škvrna, ale zostane rovnako krásny.

Dekoratívna úprava balkóna omietkou

Dekoratívna omietka je skvelá na balkóny. Má malý štrukturálny účinok, pretože účelom materiálu je trvanlivé a trvanlivé zdobenie alebo zvýšenie dôstojnosti miestnosti. Dekoratívna omietka na steny sa po stáročia používa na dodanie textúry plochým povrchom, ktoré je možné podľa požadovaného vizuálneho efektu namaľovať v zhodných alebo kontrastných farbách so samotnou stenou. Existuje mnoho dekoratívnych omietkových povrchových úprav a techník. Niektorí z nich sa vracajú do dávnej minulosti. Ostatné metódy, ako napríklad tradičné tvarovanie sadry, majú takmer 200 -ročnú tradíciu. Nakoniec existuje mnoho moderných techník, ako je pridanie kovových pigmentov alebo textúrovaných aplikácií, ktoré môžu pri zdobení balkóna priniesť veľmi pôsobivé výsledky..

Obkladačka

Najpopulárnejší spôsob, ako ozdobiť podlahu balkóna, je keramická dlažba. Materiálom môžu byť aj slinkové dlaždice a porcelánová kamenina. Zložitejším typom sú betónové a kamenné dlaždice, ktoré sú odolné, ale bohužiaľ drahé. Za najväčšiu výhodu obkladov sa považuje estetika a možnosť slobodného výberu vzorov alebo veľkostí zodpovedajúcich umiestneniu balkóna. Dlaždice sa navyše ľahko udržiavajú a nevyžadujú žiadne špeciálne ošetrenie. V zime sú bohužiaľ nepríjemne chladné a v lete príliš horúce. Pri výbere tejto formy dokončovania by ste mali venovať pozornosť aj ich technickým parametrom. Materiál musí byť mrazuvzdorný, tvrdý, protišmykový a odolný voči oderu.

Dokončenie balkóna na kľúč: dekorácia v rôznych štýloch

Každý balkón je prázdne plátno, ktoré je možné prispôsobiť podľa osobných želaní a potrieb majiteľa nehnuteľnosti. Rovnako ako pre každý vnútorný priestor vo vašej domácnosti, dekor balkóna určí jeho účel. Jeden z hlavných rozdielov medzi terasou a balkónom je veľkosť. Terasa má veľkú plochu na zábavu a balkón ponúka osobnejšiu zábavu.

Eklektický dizajn

Ak má váš domov eklektickejší štýl, obľúbené sú balkóny s marockou tematikou. Vytvorte priestor plný žiarivých farieb, ako je ružová, žltá a zelená. Pre tento štýl dizajnu sú obľúbené aj hlboké tóny. Na sedenie použite veľké vankúše a zlaté akcenty, ako sú koše a žiarovky, vytvoria na vašom balkóne exotický útek. Prírodné tóny dreva sú dokonalou kulisou na podporu sýtych farieb.

Mestské kúzlo

Ak je váš balkón niekde medzi bizarným šarmom a industriálnym štýlom, potom je dekorácia interiéru v štýle bistra perfektnou voľbou. Je to skvelé riešenie pre domácnosť, ktorá má tehlový exteriér a kované zábradlie. Stôl a stoličky môžu byť z tepaného železa alebo z imitácie oceľových výrobkov. Vzniká tak priestor, ktorý je krásnym miestom na trávenie času s priateľmi a zároveň si užívať dobré počasie..

Moderný dizajn

Ak chcete moderný balkón, rozhodnite sa pre jednoduchosť. Farebné schémy sú zvyčajne čiernobiele s jedným alebo dvoma akcentmi žiarivých farieb. Nábytok je definovaný nekomplikovanými tvarmi a býva minimálny. Otvorený priestor je charakteristický pre moderný dizajn a minimalizmus..

Rôzne účely balkóna: vyberte si svoju možnosť

Nie je žiadnym tajomstvom, že balkón má často domáce funkcie. Inými slovami, môžete uložiť staré a nepotrebné veci. Stojí za zváženie, či je potrebné postaviť sklad, kde je prípustné rozšíriť obytný priestor? Správny dizajn balkóna vám pomôže získať aj malú, ale pohodlnú izbu. Čo môžete robiť na balkóne? Zvážte niekoľko možností.

Kabinet

Ak je v malom byte ťažké nájsť miesto na prácu, potom je pre vás balkón dokonalým riešením. Tu sa nebudete rozptyľovať, ale svoju prácu budete môcť vykonávať naplno. Realizácia tejto myšlienky je veľmi jednoduchá. Na dokončenie použite obyčajnú tapetu alebo dekoratívnu omietku. Prirodzene potrebujete nábytok: malý stôl, pohodlnú stoličku alebo kreslo, police na dokumenty, ktoré by mali visieť nad stolom. Pri výbere stolovej alebo nástennej lampy nezabúdajte na dobré osvetlenie svojej práce..

Herňa

Stačí povedať, že táto verzia nie je vhodná pre veľmi malé balkóny. Ak to oblasť dovoľuje, okamžite začnite s navrhovaním balkóna. Na vopred omietnutú stenu položte tapetu s jasným a jasným vzorom. Môžete ich nakresliť so svojim dieťaťom. Na podlahe, ak nie je izolovaná, je potrebný teplý a mäkký koberec.

Skleník

Mini skleník osloví mnoho žien. Krásny skleník domu vás poteší rôznymi farbami a nádhernými arómami, takže sa miestnosť stane obľúbeným miestom odpočinku pre všetkých členov domácnosti. Je dôležité vybrať správne rastliny so správnym časom kvitnutia a potom sa váš balkón môže stať úložiskom krásnych kvetov po celý rok. Skleníkový dizajn je vhodnejší pre jasné farby, pretože budú splývať so zelenými rastlinami. Budete tiež potrebovať nábytok. Môžu to byť prútené stoličky a malý stôl..

Miesto odpočinku

Balkón je ideálny pre relaxáciu. Stačí vykonať jednoduché opravy a vybaviť miesto pohodlným kreslom a stolom, aby ste si mohli v pohodlí osamote vypiť čaj a sledovať ulicu..

Balkóny bytov: dekorácia so zaujímavým príslušenstvom

Po dokončení stavebných prác by ste sa mali postarať o konečnú výzdobu balkóna, čo pomôže

vytvorte si z obyčajnej miestnosti útulnú oddychovú miestnosť.

Vegetácia

Rastliny sú skvelým spôsobom, ako balkónu dodať farbu a život. V závislosti od dizajnu môžu mať vaše rastliny rôzne účely. Ak máte v blízkosti susedov, balkón je možné ľahko oddeliť od ostatných. Vytvorte si ďalšie súkromie s mrežou, kde budú popínavé rastliny, ako napríklad brečtan. Vášmu balkónu to dodá nádych zelene a zároveň súkromie. Rastlina by mala byť vybraná na základe zvoleného dizajnu. V prípade eklektických štýlov použite živé kvety, aby ladili s dekorom. Kvetinové boxy, ktoré sú pripevnené k zábradlím, sú tiež bežné na balkónoch. Do nudného priestoru môže priniesť radosť..

Osvetlenie

Jednou z posledných úprav, ktoré je potrebné pridať do akéhokoľvek priestoru, je osvetlenie. Skutočne zvyšuje vzhľad miestnosti a dotvára malé detaily. Na balkóne platia rovnaké pravidlá. Vytvorte najlepšiu atmosféru so správnym osvetlením. Svietidlá sa dodávajú v rôznych prevedeniach a materiáloch. Ak sa rozhodnete držať sa marockej témy, zvoľte svetlé farby a akcenty. Farebné sklenené lampáše orámované zlatým kovaním sú dokonalým doplnkom. Minimalizmus podporuje ostré tvary a diskrétny dekor.

Dekorácia balkóna môže byť odlišná. V každom prípade však osvetlenie zohráva osobitnú úlohu. Odborníci zvyčajne odporúčajú používať malé miestne svietidlá, ktoré vytvárajú romantickú atmosféru, ale pre väčšie plochy sa môžete rozhodnúť pre elegantné a originálne lustre.. 

Výber nábytku na balkón

Bez ohľadu na štýl, ktorý si vyberiete, s dizajnom nábytku by sa malo zaobchádzať zodpovedne. Výrobcovia nábytku už zákazníkom ponúkajú špeciálne série vhodné na balkóny. Ak je miestnosť úzka a stiesnená, dajte prednosť vstavanému nábytku alebo transformátoru. Položky budú po zložení zaberať málo miesta. Najvhodnejší balkónový nábytok môže byť vyrobený z dreva, kovu, plastu alebo ratanu.

Ako ozdobiť okná?

Dekorácia balkóna nebude úplná, ak nevenujete pozornosť dekorácii okien. Klapky z tylu alebo stlačeného vzduchu je možné použiť pri rôznych príležitostiach. Kombinácie variantov nie sú zakázané. Rôzne druhy záclon a roliet vytvárajú atmosféru elegancie a ľahkosti, prerušujú priame slnečné svetlo a zjemňujú osvetlenie. Aby zodpovedal interiéru balkóna, zvoľte čistý tyl z tkanín, ktoré ladia s nábytkom alebo stenami. V takejto miestnosti by sa nemali používať ťažké záclony, pretože výrazne zmenšujú priestor. Je účelnejšie použiť oponu. Rolety dodávajú projektu funkčnosť. 

Balkón je miesto, kde strávite veľa času vzhľadom na teplo. Preto je veľmi dôležité, ako tento povrch dokončíte. Nemali by sa brať do úvahy len estetické aspekty, ale aj funkčné parametre, okrem iného, ​​odolnosť proti sklzu, ako aj odolnosť proti mrazu a iným nepriaznivým poveternostným podmienkam. Povrch balkóna musí tiež zodpovedať dizajnu priľahlej miestnosti. Pri zvažovaní výberu technológie dokončovania by ste sa mali riadiť nielen estetikou, ale aj odolnosťou voči poveternostným podmienkam. Uprednostnite keramickú dlažbu, palubovky, kompozitné materiály alebo moderné podlahové systémy.