Jesienne rękodzieło – ponad 80 pomysłów na kreatywne rzemiosło dla młodych i starszych

Jesień już puka do drzwi, a ponieważ wydaje się nalegać, dziś przywitamy go z pełną paletą narzędzi do majsterkowania. Bo wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest to smutny sezon, a co dopiero przygnębiający. Wręcz przeciwnie, jesień to garść zapachów, uroczych kolorów i wiele naturalnych darów, które obdarowuje nas z całego serca i nie prosząc o nic w zamian. W tym artykule pokażemy Ci, jak wykorzystać te prezenty, aby zrealizować kilka świetnych pomysłów na DIY upadek. Więc zostań z nami, znajdziesz wspaniałe propozycje zarówno dla młodych, jak i starszych..

Śliczna kompozycja dekoracyjna do samodzielnego wykonania. Jesienne rękodzieło z dyniami, szyszkami, żołędziami, owocami dzikiej róży i opadłymi liśćmi – symbolami sezonu

DIY jesienna, dekoracyjna kompozycja z opadłymi liśćmi, żołędziami, dyniami i szyszkami

Elegancka dekoracja, zamknięta w białej ramce

Dekoracje do druku są rzeczywiście najłatwiejsze do wykonania, ponieważ tak naprawdę nie wymagają dużego wysiłku. Możesz znaleźć całkiem sporo ładnych rysunki do wydrukowania w kolejce. Wtedy to, co możesz zrobić, aby były bardziej cenione, to umieścić je w ładnej oprawie, która jest ich godna. Doskonały przykład znajdziesz poniżej. Jest to ramka, w której znajduje się jesienny wzór, inspirowany jesiennym wieńcem otaczającym powitanie.

Bardzo prosty przykład jesiennego majsterkowania. Wystarczy wydrukować i zamknąć w ramce

jesienny pomysł na dekorację do nadruku w białej ramce z wieńcem kwiatów i liści, łatwe jesienne DIY

Kiedy mówimy o jesiennym wystroju „zrób to sam”, często chodzi tylko o ułożenie sezonowych materiałów, aby stworzyć tematyczny wystrój. Weź wazon lub szklany słoik i wypełnij go wszelkiego rodzaju naturalnymi materiałami charakterystycznymi dla tej pory roku. Zorganizuj spacer po lesie, aby zebrać i zebrać niektóre z jego zasobów naturalnych. Żołędzie, szyszki, gałązki, kasztany, martwe liście, pszenica, kukurydza itp. Po dokonaniu wyboru najładniejszych elementów z zebranych materiałów, przechowuj je w przezroczystym pojemniku – wazonie, słoiku, słoiku, szklanej misce. Dostosuj za pomocą wstążki, sznurka i innych dekoracji. Jeśli chcesz, w końcu dodaj trochę koloru, przechowując ładne kwiaty w kolorach sezonu.

Innym dość popularnym pomysłem jest opróżnienie dyni, aby zmienić ją w ładną tematyczną donicę do wazonu. Oto jak to zrobić w kilku krokach.

Samouczek o tym, jak opróżnić dynię, aby zamienić ją w doskonałą osłonę wazonu. DIY upadek, aby stworzyć piękny dekoracyjny element centralny

pomysł jak zrobić doniczkę w małej opróżnionej dyni, tutorial, wazon z kwiatami, łatwy do wykonania centralny element, łatwy opad DIY

Wykonanie korony papierowej jest łatwe!

Ozdobne wieńce, w których kwiaty zastępowane są opadłymi liśćmi, są dość popularne jako jesienne majsterkowanie. Oto ciekawy samouczek!

Potrzebne materiały:

 • papier kolorowy (różne odcienie niebieskiego dla uzyskania efektu cieniowania na końcu)
 • koło wycięte z tektury
 • dziurkacz półokrągły lub szablon śladu elipsy lub proste nożyczki
 • pistolet na klej

Realizacja krok po kroku:

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyciąć arkusze papieru, które zostaną użyte do ozdobienia twojego papierowego koła. Możesz to zrobić na trzy sposoby. Najpierw za pomocą cricuta – elektronicznego dziurkacza, który pozwala tworzyć kształty i litery z papieru. Jeśli jednak nie masz takiego urządzenia, możesz użyć prostego dziurkacza półokręgu, szablonu śladu-elipsy lub po prostu naszych starych znajomych – nożyczek. Będziesz musiał wyciąć liście drzewa z pasków papieru złożonych na pół, jak pokazano na zdjęciu. Uważaj, będziesz potrzebować dość dużej liczby takich arkuszy papieru.

Następnie musisz wyciąć podstawę swojej korony. To tekturowa obręcz, którą można narysować na kawałku tektury za pomocą kątomierza, a następnie wyciąć nożyczkami. Następnie zacznij układać kartki papieru na tekturowej obręczy, jednocześnie zabezpieczając je pistoletem do kleju. Kontynuuj ten proces, aż pokryjesz całą obręcz liśćmi. Ułóż arkusze w różnych kolorach, aby uzyskać efekt cieniowania. Na koniec zawieś na żółtej wstążce lub innym kolorze, a ta prosta dekoracja jest już gotowa do dekoracji Twojego domu.

DIY jesień DIY, aby zrobić papierowy wieniec z kwiatów z efektem ombré. Oto jak przyciąć liście w kształcie elipsy

pomysł, jak z papieru i kartonu zrobić wieniec z martwych liści, dziurkacz lub nożyczki do wycinania półokręgów, ręczna aktywność na jesieni

Pistolet do klejenia do mocowania listków z papieru do podstawy. Świetny przykład ręcznej aktywności jesienią

przyklej papierowe liście na tekturowym kółku, niebieskie papierowe liście drzew, łatwe jesienne rękodzieło

Kontynuuj przyklejanie jesiennych liści papieru, aż cała podstawa zostanie pokryta

jesienna aktywność manualna dla dorosłych, tekturowa obręcz z niebieskimi papierowymi listkami, przyklej listki

Efekt końcowy – papierowy wianek z kwiatów jest gotowy do dekoracji ścian. Jesienna dekoracja dla miłośników łatwych rzemiosł

papierowy wianek z niebieskich papierowych liści drzewa zwisający z żółtej wstążki, ciekawe jesienne DIY

Zrób sowę z rolki papieru toaletowego 

Ludzki umysł ma tendencję do kojarzenia pewnych rodzajów zwierząt z różnymi porami roku. Tak więc, podczas gdy królik, biedronki i motyle przywołują wiosnę, zwierzęta takie jak jeż, sowa i lis są symbolami jesieni par excellence. Istnieje wiele rzemiosł inspirowanych tymi stworzeniami. Oto kilka, które zachwycą najmłodszych.

Potrzebne materiały:

 • rolka papieru toaletowego
 • Klej do majsterkowania
 • biała kartka papieru, czarna kartka papieru
 • tektura falista
 • strunowy
 • Gałązka

Produkcja:

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przygotować części składające się na ciało sowy do montażu. Rolkę papieru toaletowego należy przemalować na czerwono, pozostawiając małe niepomalowane kółko w miejscu, w którym następnie ułożymy brzuch. Możesz jednak również pominąć ten krok, ponieważ dana część zostanie wtedy zakryta kółkiem przeznaczonym na brzuch. Wytnij ten ostatni z tektury falistej, a następnie kontynuuj wycinanie diamentu, który zakryje głowę jak uszy. Dziób przedstawia mały trójkąt wzięty z kartki czarnego papieru i wreszcie mamy też dwa małe białe kółka, które będą pełnić rolę oczu..

Przedszkole jesienne rzemiosło polegające na zrobieniu sowy z rolki papieru toaletowego. To są części jego ciała

zrobić sowę z przemalowanej na czerwono rolki papieru toaletowego i rysy twarzy w tekturze i biało-czarnym papierze, przedszkolna jesień czynności manualne

Gdy masz już wszystkie jego części, nadszedł czas, aby je złożyć. Najpierw przyklej brzuch, potem uszy. Narysuj proste, graficzne oczy w kółkach z białego papieru i przyklej je z dwóch stron u góry brzucha. W środku w końcu umieścisz czarny dziób. Na koniec za pomocą nożyczek wytnij dolną część rolki na okrągły kształt i przebij dwa otwory po lewej i dwa po prawej.

Dziecięce rzemiosło kontynuuje składanie części składowych sowy. Zobacz jak na zdjęciu poniżej…

jesienna aktywność manualna w przedszkolu, sowa w rolce papieru toaletowego przemalowana na czerwono i rysy twarzy w tekturze i biało-czarnym papierze

Wystarczy przeciągnąć nić przez otwory, a następnie owinąć ją wokół gałązki tak, aby papierowa sowa mogła stać prosto na gałązce. Efekt końcowy jest taki słodki!

A tak musi wyglądać sowa pod koniec tej przedszkolnej jesieni czynności manualnej

Drugi samouczek dla majsterkowiczów w przedszkolu, który zamierzamy zaoferować, jest jeszcze łatwiejszy do wykonania i wykorzystuje inny bardzo popularny jesienny materiał rzemieślniczy. Są to szyszki sosnowe, których naturalny kształt jest bardzo odpowiedni do robienia tych bardzo ładnych jeżyków, które widzisz poniżej.

Potrzebne materiały:

 • szyszki
 • filc (brązowy lub beżowy dla twarzy i czarny dla kufy)
 • poruszające się oczy
 • nożyce
 • klej tekstylny

Realizacja krok po kroku:

Wszystko tutaj jest naprawdę bardzo proste. Najpierw musisz wyciąć trójkąt z zaokrąglonymi rogami z filcu na twarz i małe czarne kółko na pysk. Zdobądź ruchome oczka do sklejenia o średnicy 0,7 cm, a następnie zmontuj wszystko. Najpierw przyklej oczy i pysk do twarzy, a następnie przymocuj samą twarz do wierzchołka szyszki sosny. Korzystając z tej samej techniki, możesz również zrobić sowę.

Szyszki przekształciły się w fajne zwierzęta. Jesienna aktywność manualna w przedszkolu, która przybliży dzieciom mieszkańców lasu

przedszkolna jesienna aktywność manualna, jeż z szyszki sosnowej, filc, poruszające się oczy, jesienne rękodzieło dziecięce

przedszkolna jesień aktywność manualna, sowa z szyszki i oczu, filcowy dziób i skrzydła, łatwe podstawowe rzemiosło

Wieniec z opadłych liści papieru – odpowiednie rzemiosło dla młodych i starszych

Wiele jesiennych czynności wykonywanych ręcznie jest inspirowanych bogactwem ciepłych jesiennych kolorów i ładnymi krajobrazami, których w tym sezonie dostarcza nam pod dostatkiem. Oczywiście martwe liście są bardzo popularnym motywem, jeśli chodzi o rękodzieło dla dzieci lub dorosłych. Zwracamy uwagę na małą ręczną czynność opadania, która jest naprawdę bardzo łatwa do wykonania. Świetny pomysł przedstawiony przez A Beatiful Mess.

Sowa z rolek papieru toaletowego

Potrzebne materiały:

 • arkusze szablonów
 • arkusz kartonu (do zadrukowania arkuszy)
 • nożyce
 • lniana lina
 • dziurkacz do papieru

Realizacja krok po kroku:

Po pierwsze, będziesz potrzebować szablonu liścia, który możesz wydrukować w dowolnym jesiennym kolorze. Gwarantuje to kolorową girlandę w wesołych odcieniach. Jak widać, szablon składa się z różnych rodzajów liści. Pomyśl o tym, jeśli szukasz szablonów na płótnie, ponieważ Twoja dekoracja byłaby o wiele ciekawsza, gdyby miała różnorodne jesienne liście..

Spadek DIY, aby za pomocą tego szablonu wydrukować na kolorowym papierze. Wytnij, załóż linę i wreszcie ciesz się pięknym efektem

przedszkole jesienne zajęcia ręczne, szablon martwych liści do wydrukowania, różne rodzaje liści

Po wydrukowaniu arkuszy na kolorowym kartonie nadszedł czas, aby wyciąć je nożyczkami. Następnie za pomocą dziurkacza wykonaj otwory w każdym z uformowanych arkuszy. Płócienny sznurek przeciągamy kolejno przez dowolny liść, tak aby powstał rodzaj różańca. I już to masz, wystarczy powiesić go na dole ściany, aby wyeksponować tę wspaniałą dekorację.

martwe liście wydrukowane na kolorowym papierze, wycięte z papieru liście, przedszkolna jesień czynności manualne

jesienne zajęcia manualne w przedszkolu, girlanda z martwych liści w kolorowym papierze, zawieszona lniana lina

Romantyczny świecznik wykonany ze szklanego słoika i opadłych liści

Szklane słoiki i słoiki należą dziś do gwiazd recyklingu. Wykorzystywane zarówno do celów praktycznych, jak i dekoracyjnych, słoiki mogą stać się wspaniałymi wazonami z kwiatami, doniczkami na ołówki lub świecznikami. Udekoruj je opadłymi liśćmi, aby nadać im romantyczny jesienny wygląd techniką decoupage. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci to zrobić..

Potrzebne materiały:

 • szklany słoik
 • martwe liście (polecamy arkusze papieru ale możesz też zdecydować się na liście naturalne)
 • szczotka gąbkowa
 • klej do szkła

Materiały potrzebne do wykonania tego jesiennego świecznika znajdziesz również na poniższym zdjęciu

jesienna aktywność manualna, jak zrobić świecznik w szklanym słoju, ozdobiony opadłymi liśćmi, technika cięcia, niezbędne materiały

Realizacja krok po kroku:

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że szklane słoiki są czyste. W tym celu możesz rozważyć czyszczenie alkoholem poprzez przetarcie ściereczką nasączoną alkoholem po zewnętrznej powierzchni szklanego słoika. Uważaj, jest to bardzo ważny krok, ponieważ sprawi, że jesienne liście będą lepiej przylegać. Następnie upewnij się, że twoje prześcieradła są wystarczająco giętkie i niezbyt twarde. Powinny być w stanie dobrze zawiązać się wokół słoika. Jeśli używasz naturalnych liści, możesz je zwilżyć. Jeśli chodzi o arkusze papieru, możesz je przejechać żelazkiem, aby ułatwić sobie pracę..

Następnie podejmij działanie, powlekając powierzchnię szklanego słoika klejem do szkła. W ten sposób powinien stać się dość lepki. To tutaj położysz swoje prześcieradła na tej warstwie kleju. Spraw, aby przylegały, nakładając na arkusz kolejną warstwę lakieru klejowego. Ważna wskazówka – idź od środka. Oznacza to, że zacznij procedurę od nałożenia kleju na środek i kontynuuj z bokami, upewniając się, że wygładzisz te ostatnie. Zrób to samo z pozostałymi arkuszami i nie wahaj się ich układać warstwami. Wybór ilości użytych arkuszy zależy od Ciebie, ale generalnie nie bój się zostawić trochę pustych miejsc. Sprawią tylko, że dekoracja będzie jeszcze ciekawsza. Pozwól mu wyschnąć, włóż do niego świecę i podziwiaj piękny efekt. Możesz dodać dodatkowe ozdoby wokół kołnierza.

Świeczniki ozdobione opadłymi liśćmi – bardzo zabawna jesienna ręczna aktywność dla dorosłych

technika decopatch do wykonania świecznika w szklanym słoju z dekoracją z martwych liści przyklejonych do powierzchni słoiczków

Możesz użyć tej samej techniki, aby wykonać imponującą dekorację z dyni. Przemaluj go na biało, a następnie przyklej do niego arkusze papieru, aby go ozdobić. Tak, zawsze cięcie, bo daje wspaniałe rezultaty.

Dynia na zamówienie z naklejonymi wzorami liści – jesienna ręczna aktywność dla miłośników eleganckich dekoracji

DIY jesień z dynią, przemalowana na biało z naklejonymi papierowymi liśćmi drzewka, techniką decopatch

Małe jesienne wianki do zabawy w przedszkolu

W przedszkolu jesień zawsze staje się okazją do kreatywnych prac inspirowanych urokiem danej pory roku. Oferujemy super słodki pomysł na rękodzieło dla dzieci, który sprawi, że jesienią będą cudowną ręczną czynnością do wypróbowania w szkole podstawowej. Aby zrobić te niesamowite, fajne wieńce, które widzisz poniżej, będziesz potrzebować:

Potrzebne materiały:

 • naturalne opadłe liście
 • torba papierowa kraft
 • biało-czarne markery
 • taśma dwustronna
 • nożyce

Realizacja krok po kroku:

W torbie z papieru typu kraft wytnij paski papieru z torby z papieru typu kraft, aby stworzyć bazę dla swoich wianków. Zalecane wymiary to 8-10/70 cm, ale generalnie wielkość koron zależy od wielkości głowy dziecka. Następnie przyklej pasek taśmy klejącej wzdłuż górnej jednej trzeciej korony. Na koniec zbierz kilka ładnych martwych liści i zawiąż je na części pokrytej dwustronną taśmą. Tak, to takie proste.

Oryginalne wieńce do wykonania z papieru kraft i ozdoba z opadłych liści. Jesienna aktywność manualna przedszkolaka bardzo kreatywna i łatwa do osiągnięcia

Wieńce z papieru kraft z opadłymi liśćmi, łatwy pomysł na majsterkowanie dla dzieci, wytnij podstawę i przyklej pasek taśmy klejącej

model wianka z opadłych liści drzew naklejony na pasek papieru kraft, przedszkole jesienne zajęcia ręczne

Lub możesz zrobić korony zwierzęce. Użyj czarno-białego filcu, aby narysować głowy jesiennych zwierząt na pasku papieru, a następnie użyj liści drzew jako uszu. Aby się przykleić, ponownie użyj małych kawałków taśmy dwustronnej.

jesienna aktywność manualna w przedszkolu, dziecięcy wieniec ze zwierzęcymi twarzami narysowanymi flamastrem na paskach papieru kraft i opadłe liście jako uszy

Jak zrobić jesienną girlandę świetlną – oryginalny samouczek jesienny DIY

Wciąż pełna jesiennych pomysłów na majsterkowanie prezentowanych przez tego bardzo miłego blogera

Zakończymy wyborem zdjęć i samouczków, które nadal dadzą Ci wiele kreatywnych pomysłów na jesienne majsterkowanie. Czerp z niego inspirację i zostań z nami do końca, bo to właśnie tutaj znajdziesz nasze pomysły na rękodzieło dziecięce, skierowane do najmłodszych.

Szklane słoje przemalowane na kolory sezonu z bukietami uroczych sztucznych kwiatów. Spadek dekoracji do samodzielnego wykonania. Wypróbuj już dziś!

szklane słoje zamienione na małe wazony przemalowane na różne kolory, sztuczne kwiaty, węzeł w wełniany sznurek

Prosty rysunek na kasztanach, aby przekształcić je w element dekoracyjny. Jesienna aktywność fizyczna, która wymaga tylko kilku kasztanów i białego i złotego filcu

rysowanie plemiennych wzorów na brązie, co zrobić z kasztanami, biało-złoty rysunek pisakiem, jesienne rękodzieło

wieniec z opadłych kolorowych papierowych listków złożony, przedszkole jesienne zajęcia manualne, małe pompony

techniką decoupage do udekorowania białych dyni liśćmi drzew i jesiennymi kwiatami, jesienny wystrój do samodzielnego wykonania

Dynia zamieniła się w lisa z odrobiną filcu i papieru. Jesienna aktywność fizyczna, aby udekorować Twój wygląd zewnętrzny

lisek z dyni pomarańczowej, filc i papier na twarz, brzuch, ogon i uszy, jesień DIY

jesienna dekoracja do samodzielnego wykonania w dyniach opróżnionych i przekształconych w wazon na kwiaty z bukietami w nim

Cała ściana ozdobiona kilkoma rodzajami różnych liści, które dają dobrą lekcję botaniki. Aktywność manualna jesienią

jak zrobić zielnik, dekoracje ścienne z kartek z różnymi rodzajami liści, czynności manualne na jesień

doniczka z opróżnionej dyni, w której znajduje się soczysta, przemalowana na złoty połysk dynia, jesienna dekoracja do samodzielnego wykonania

Dekoracja z dryfu i naturalne liście drzew ozdobione białym filcem. Jesienna aktywność manualna, aby zrobić ładną dekorację ścienną

jesienna dekoracja z opadłych liści zwisających z drewnianej gałązki, opadłe liście ozdobione wzorami z białego filcu, łatwe majsterkowanie

małe wazony z miniaturowych dyń z kwiatami róży, łatwe opadanie DIY

Martwy liść przyczepiony do kartki z napisem o upadku. Po raz kolejny technika decoupage, aby stworzyć jesienną dekorację do samodzielnego wykonania

DIY jesień z opadłym liściem na tle tekstu pisanego czarnymi literami, tematyczna aktywność twórcza

diy jesienny biały liść z tekstem na jesieni i liść martwego drzewa, świecznik i dynie

biała dynia z bukietem kwiatów i ozdobnymi gałązkami, jesienny wystrój do samodzielnego wykonania

dekoracyjna kompozycja świec, ozdobiona martwym liściem i sznurkiem w tacy ze świecami i szyszkami, jesień DIY

szklane słoiki z okienkami w kształcie liści, jesienny wystrój DIY, ciekawe świeczniki

DIY jesienna dekoracja ścienna z drewnianych ramek zawierających opadłe liście

wieniec z martwych liści w mchu, zwisający z pomarańczowej wstążki, lampiony i ozdobna dynia, jesienny wystrój do samodzielnego wykonania na kominku

Jak wydrukować kwiatowy wzór na tkaninie? Użyj martwego liścia …

poradnik techniczny dotyczący zdobienia serwetki kwiatowym wzorem, nadrukami liści z nałożoną na nią farbąnadruk martwych liści na poduszce, pomysł na jesienną ręczną aktywność dla dorosłych

Girlandy z liści filcowych i piankowych – uwielbiamy je. Wszystko czego potrzebujesz to odpowiednia budowa i odrobina wyobraźni

girlanda z kolorowych opadłych liści w filcu pod oknem, małe dynie z tkaniny, jesienny wystrój do samodzielnego wykonania

gałęzie liści drzew w kolorowym piankowym papierze i brokacie, ręczna aktywność na jesieni, aby wykonać dekorację ścienną

girlanda z kolorowych listków bibuły, aktywność manualna na jesień, krzesło skandynawskie

girlanda z opadłych liści przemalowana na różne kolory, tutorial z instrukcją, DIY jesień

dynia z korka przemalowana na pomarańczowo i filcowe liście, ręczna aktywność na jesieni

girlanda proporczyków ze skrawkami papierowej książki z przyklejonymi opadłymi liśćmi, łatwa jesienna aktywność manualna dla dorosłych

Cieniowane szyszki sosnowe – niezwykle łatwe opadanie DIY

szyszki sosnowe cieniowane i zdobione niebieską, pomarańczową, żółtą i zieloną farbą, jesienna ręczna aktywność

jesienna dekoracja, bukiet pszenicznych kłosów, ozdobiony brązową wstążką, małe białe dynie, girlanda na proporczyk i puste ramki

rzemiosło z pomarańczowymi drewnianymi skrzyniami przy wejściu do domu, ręczna aktywność jesienią dla dorosłych

jesienny wieniec z małych kawałków papieru złożony na pół i naklejony na tekturowe kółko, jesienna ozdoba do samodzielnego wykonania

jesienny wystrój do samodzielnego wykonania z opadłymi liśćmi i słowami napisanymi białym filcem, łatwe majsterkowanie

Łatwa do wykonania jesienna girlanda z naturalnych liści drzew ozdobiona miedzianą farbą i sosnowymi szyszkami

Kłosy pszenicy są często przedmiotem jesiennych projektów zrób to sam

pomysł na dekorację planu stołu z owiniętymi kłosami pszenicy i wełny, jesienny wystrój do samodzielnego wykonania

Akrylowa ramka na zdjęcia między dwoma gałęziami drewna – bardzo kreatywne jesienne DIY i rustykalna gałązka

pomysł na wyeksponowanie zdjęcia, ręczna aktywność na jesieni, akrylowa rama z pleksi pomiędzy dwoma gałęziami drewna

akrylowa ramka na zdjęcia z pleksi pomiędzy dwoma gałęziami drewna, ciekawa jesienna ręczna aktywność

ciekawa centralna ozdoba z pojemnikiem wypełnionym dekoracją kawową i brązowymi świecami w szklankach

brązowa drewniana deska z wzorem doniczki, biały filcowy wazon i bukiet żółtych i pomarańczowych kwiatów, jesienny wystrój do samodzielnego wykonania

szklane słoiki, owinięte jutą i martwymi liśćmi, ręczna aktywność jesienią łatwa do zrobienia

Jesienna kompozycja dekoracyjna, składająca się z szyszek i świec ułożonych na drewnianej elipsy. Jesienna dekoracja, która sprawi, że będziesz bardzo estetyczny

drewniane plastry z dekoracją świecową i szyszkami sosnowymi różnej wielkości, jesień DIY

ręczna aktywność na jesiennych, naturalnych opadłych liściach, zawieszonych na białawej wstążce

dekoracyjna kompozycja kolorowych świec z jesiennymi liśćmi, szyszkami i żołędziami, jesienny wystrój do samodzielnego wykonania

drewniana podkładka przemalowana na pomarańczowo i przekształcona w jesienną dekorację do samodzielnego wykonania, powitalna dekoracja drzwi z liśćmi drzew

pomysł na kompozycję dekoracyjny centralny element, szklany wazon wypełniony opadłymi liśćmi i gałązkami, jesienny wystrój do samodzielnego wykonania

frędzle przemalowane w różnych kolorach, jesienny wystrój do samodzielnego wykonania, łatwe majsterkowanie

Dynie w wełnianych kulkach. Technika jest prosta. Owiń wełnę nasączoną klejem papier-mache wokół małego balonika. Pozostaw do wyschnięcia i wyjmij balon. Tutaj jest

wełniane kulki z krochmalu i balonu, ręczna aktywność na jesień, wełniane dynie

drewniane podkładki z nadrukami opadłych liści, proste jesienne DIY

dekoracja drzwi, dekoracja jesienna do samodzielnego wykonania, taca do serwowania, tekst powitalny i wieniec z opadłych liści

jesienna aktywność manualna z szyszkami sosnowymi z owiniętą brokatową wełną, prosta dekoracja

karuzela z opadłych liści i kolorowych kwiatów, obręcz owinięta wełną, z liśćmi zwisającymi z białych nici, łatwa jesienna aktywność manualna

jesienna dekoracja do samodzielnego wykonania, bukiet gałązek i martwych liści w wazonie, dynia

Przedszkole jesienne ręczne zajęcia dla najmłodszych – rysunek drzewa z odciskami dłoni

Dziecko DIY rysujące proste jesienne drzewo z odciskami dłoni jako wieniec

Mali ludzie i zwierzęta narysowane flamastrem na opadłych liściach. Prosta i bardzo ładna przedszkolna jesień ręczna aktywność

przedszkolna jesienna aktywność manualna, opadłe liście z rysami twarzy narysowanymi czarno-białym flamastrem

DIY łatwe jesienne dziecko z martwym drzewem pozostawia zwierzęta i rysy twarzy narysowane biało-czarnym pisakiem

jesienna aktywność manualna do samodzielnego wykonania, liście filcowe z lnianym sznurkiem do powieszenia

Jeż do zrobienia z rolek papieru toaletowego. Łatwe jesienne rękodzieło dla Twojego dziecka

łatwa jesienna aktywność manualna, lisy w martwych liściach i poruszających się oczach, rękodzieło dziecięce

jesienne zajęcia manualne w przedszkolu, filcowe jabłka do powieszenia za pomocą małych drewnianych spinaczy do bielizny

Ciekawy pomysł na dziecięcy kolaż zdjęć i opadłych liści. Aktywność manualna w przedszkolu jesienią 

Dziecko DIY, małe kawałki papieru ze zdjęciami dzieci i opadłymi liśćmi, łatwy kreatywny pomysł na majsterkowanie

wieniec w papierowym talerzyku z drobnymi kawałkami kolorowych listków i martwymi listkami z papieru, na jesień aktywność manualna

DIY jesienne dziecko z rysunkami dyni w pomarańczowych nadrukach jabłkowych, przedszkole jesienne ręczne czynności

Pomysł na recykling puszki owiniętej w jutową taśmą z małymi ozdobnymi opadłymi liśćmi, dzieci jesień DIY

jesienne zajęcia manualne w przedszkolu, jutowa sowa z guzikami do oczu

zwierzęta z kasztanów i plasteliny, proste jesienne przedszkole czynności manualne

przedszkolna jesień ręczna aktywność, frędzle ozdobione i przekształcone w filcowego bałwana, naszyjnik z prezentem dla mamy