Radości z pieca na drewno lub kuchenki gazowej

Piec na drewno lub kuchenka gazowa ?

Piec na drewno lub piec gazowy, stonowany lub imponujący, nowoczesny lub klasyczny, zapewnia ciepły komfort. Dostępnych jest wiele modeli zapewniających zarówno ciepło, jak i atrakcyjność wizualną. Jako element dekoracyjny na środku pomieszczenia można wybrać model do zabudowy lub piec. Aby podziwiać taniec płomieni, możesz zdecydować się na model czołowy, piec tunelowy, a nawet dwustronny lub trójstronny. Trzeba wybierać między tradycją drewna a łatwością użytkowania gazu.

Współczesny piec do eleganckiego salonu

kompaktowy i elegancki salon z białym kominkiem, beżowym dywanem, czarnymi skórzanymi fotelami, stolikiem kawowym

Piec na drewno dla ciepła prawdziwych płomieni

Relaks czy czytanie przy kominku od setek lat to prawdziwa przyjemność. Z piecyk opalany drewnem, cieszymy się pięknem płomieni i łagodnym ciepłem. Ponadto drewno jest stosunkowo ekonomiczną i powszechnie dostępną metodą ogrzewania. Piec na drewno wytwarza silne ciepło i może być używany nawet do ogrzewania kilku pomieszczeń w domu. Aby go wybrać, trzeba sobie zadać kilka pytań: jaka jest oczekiwana moc, jaka będzie wielkość polan, jaką powierzchnię trzeba ogrzać, jakie nowinki technologiczne wybrać…

Dla dobrze ocieplonego domu możesz wybrać piec o mocy 100 W/m², natomiast dla domu pasywnego wystarczy moc 30 W/m². Wybór rozmiaru kłody determinuje częstotliwość ładowania, wielkość przestrzeni magazynowej oraz wielkość pieca. Ta grzałka może być wykonana z żeliwa lub stali. Pierwsza ma bardzo silną bezwładność i powolną dyfuzję ciepła przez promieniowanie. Obecnie niektóre modele pieców na drewno umożliwiają automatyczne rozpalanie drewna, automatyczną regulację temperatury, a nawet automatyczne przeładowanie..

Biała kuchenka gazowa i barokowe elementy dekoracyjne

nowoczesny salon z jasnymi abażurami, beżowymi fotelami, barokową lampą sufitową, białą kuchenką gazową

Komfort i łatwość użytkowania kuchenki gazowej

Z kuchenka gazowa, wystarczy nacisnąć przycisk, aby uruchomić lub zatrzymać ogień. Możesz nawet zacząć korzystać z aplikacji na telefonie lub tablecie. Odnosimy podobne wrażenie jak w przypadku pożaru drewna, ale bez ograniczeń związanych z popiołami i transportem kłód. Ogień może płonąć z różną mocą i towarzyszyć mu regulowane nastrojowe oświetlenie. Tego typu urządzenie pozwala na całkowitą kontrolę nad ogniem i zapewnia duży komfort użytkowania. Za pomocą pilota można regulować moc i wysokość płomieni, zmieniać temperaturę lub programować godziny pracy. To idealne rozwiązanie dla osób poszukujących ognia bez ograniczeń, łatwo dostosowującego się do pragnień chwili. Ciepło jest rozpraszane przez promieniowanie ze szkła oraz przez naturalną konwekcję. Modele wyposażone w dmuchawę pozwalają na szybsze rozprowadzenie delikatnego i równomiernego ciepła.

Przytulny salon w tradycyjnym stylu z kamiennym piecem okładzinowym

kamienna okładzina kominka, beżowa sofa, skośny sufit z drewnianymi belkami, zintegrowany regał

Kominek otwarty, który daje ciekawy efekt

nowoczesny salon, ciekawy otwarty kominek, drewniana podłoga, współczesny regał, jasnoszary dywan, piec ścienny