Malowanie czaszki: modny przedmiot dekoracyjny do pigmentowania wnętrza

Ostatnio chodzimy w kółko i pomysły na zabawne zajęcia zaczynają się kończyć. Jest jednak kilka świetnych sposobów na zły nastrój i nudę. No i oczywiście, skoro jesteśmy uzależnieni od aranżacji wnętrz, to dla nas to projekty dekoratorskie! Czy podzielasz również naszą pasję do przekształcania monotonnej przestrzeni? Oto nasza propozycja dnia. Całkowicie zmień nastrój dzięki urzekającemu i modnemu kawałkowi, w tym malowanie czaszki. Nie jesteś pewien, czy to właściwe rozwiązanie dla Ciebie? Potrzebna jest więc inspiracja i kilka interesujących faktów, aby uzyskać wyraźniejszy obraz. Chodźmy !

Nadaj charakteru monotonnej przestrzeni, decydując się na modną dekorację ścienną

nowoczesny układ salonu z sofą żółty trend w kolorze 2021 stół do cięcia czaszki

Dekoracyjne malowanie ścian w aranżacji wnętrz

Istnieje wiele sposobów na ożywienie przestrzeni pozbawionej charakteru. Na przykład od dawna używaliśmy różnych sztuczek, aby sublimować puste ściany. W tym miejscu malowidła ścienne są jednym z tych niezbędnych przedmiotów, które mają tę zaletę, że nagle zmieniają wnętrze. Jednak z biegiem lat projekty ewoluują i obecnie istnieje duże zainteresowanie abstrakcyjnymi i futurystycznymi modelami. Właśnie w tej kategorii znajdują swoje miejsce malowidła czaszek. Dziwaczne, intrygujące i imponujące, w rzeczywistości są same w sobie wartościowymi przedmiotami dekoracyjnymi, idealnymi do przełamania monotonii, zwłaszcza w salonie.

Obrazy dekoracyjne to sztandarowe rozwiązanie na wzmocnienie ścian 

wystrój wnętrz dekoracja salon przedmioty artystyczne ramki na zdjęcia obrazy sztuka współczesny styl;

Czaszka: symbol o wielu znaczeniach

Symbole mają silny wpływ na świat sztuki. Dzięki temu nawet najmniejszy przedmiot może być naładowany określonym znaczeniem, historią, emocją lub uczuciem. Co więcej, ten sam symbol ma różne konotacje na całym świecie. Czaszki nie są wyjątkiem.

Najczęściej kojarzony ze śmiercią pierwiastek ten może również działać jako nagłe przypomnienie o śmiertelności. Z drugiej strony w niektórych kulturach czaszki reprezentują zmianę i transformację. Inne popularne znaczenia to ochrona, władza i siła, a także bogactwo. Zasadniczo każdy człowiek ma zdolność przypisywania znaczenia danemu obiektowi na podstawie własnego zrozumienia i uczenia się.

Czaszka: symbol o wielu konotacjach

Dekoracja salonu uwaga charakter dekoracyjne malowanie ścian czaszka sofa zielona roślina palma kryty!

Jakie są popularne wzory malowania czaszek ?

Jak większość przedmiotów dekoracyjnych, również ten oferuje nam szeroką gamę alternatyw. Rzeczywiście, współcześni producenci oferują wiele możliwości wyboru obrazów czaszki jeśli chodzi o niesamowite rozmiary, kolory i wzory. Aby znaleźć rzadką perłę, zazwyczaj można wybierać spośród kawałków w kolorze białym i czarnym lub obrazów skąpanych w kolorze. Jeśli jesteś bardziej odważny, istnieje również sporo opcji artystycznych, grających kartą złudzenia optycznego poprzez mieszankę elementów. Czaszka w kwiaty, czaszka pirata czy femme fatale, obraz pary z motywami meksykańskiej kalawery… Nie wiesz, w którą stronę iść? Oto kilka wskazówek, jak wybrać idealny model, który będzie spójny z resztą Twojego wystroju.

Znajdź swoją rzadką perłę wśród tysiąca i jednego imponujących modeli

jak ozdobić ściany pomysłu na dekorację ścian w salonie z malowaniem czaszki pirata

Jaki projekt zastosować, aby uzupełnić już istniejący wystrój

Choć nie można wykluczyć, że zdecydujemy się na model zupełnie inny niż reszta wystroju, to istnieje możliwość wyboru obrazu czaszki, który w naturalny sposób wtapia się w wnętrze. Tak więc w pierwszym przypadku pożądanym efektem jest dodanie przyciągającego wzrok i zabawnego elementu, który zostanie zauważony już po wejściu do pokoju. Z drugiej strony, drugą alternatywą jest wybór elementu dekoracyjnego, który łatwo wpasuje się w atmosferę, nie robiąc zbyt wiele hałasu. Ale jak to zrobić? ?

Styl gotycki/ Malowanie czaszki najczęściej kojarzy się ze stylem gotyckim. Aby zaadoptować go w takim klimacie preferujemy modele w neutralnych kolorach takich jak czerń i szarość z akcentami w kolorze czerwonym, fioletowym lub brązowym.

Eklektyczny lub hipisowski szyk / Z kolei style etniczne lub hipisowskie obfitują w kolory i oryginalne przedmioty. Dlatego tutaj będą to wielobarwne obrazy, takie jak np. meksykańska kalavera, która wspaniale połączy się z eklektycznym duchem.

Współczesny design / Jeśli chcesz dodać dzieło sztuki do swojego minimalistycznego i nowoczesnego wystroju, nie martw się. Ponieważ stolik z czaszką w wersji biało-czarnej ma coś do wypolerowania Twojego wyrafinowanego wnętrza. Delikatnie tchnie subtelną nutę dramatyzmu i mistyki, pozostając w ramach neutralnego i uproszczonego wystroju.

Wybierz dzieło sztuki, które wtapia się w już istniejący wystrój lub odważ się, aby model trafił w dziesiątkęoko

modne kolory wnętrze meble sofa biały stół czaszka czaszka dekoracje ścienne