Jak wybrać i skomponować dekorację ścienną jako spersonalizowany plakat fotograficzny – kiedy ściany mówią o nas!

Dawno minęły czasy, kiedy plakat ścienny był używany tylko do dekoracji pokoi nastolatków i studentów. Z symbolu młodzieńca poszukującego swojej tożsamości, plakat ścienny przekształcił się w spersonalizowaną i stylową dekorację, która z łatwością znajdzie swoje miejsce w każdym wnętrzu. Tym samym na ścianach ozdobionych zdjęciami Bon Jovi, AC/DC i tak charakterystycznego dla lat 90. Green Daya żyje nowa młodość. A już mówimy o elemencie o wysokich walorach estetycznych, który ma nadać charakter pomieszczeniu, a jednocześnie nadać całości wykończony wygląd. W kolejnych wierszach znajdziesz wskazówki, jak wybrać i skomponować własną dekorację ścienną w spersonalizowany plakat fotograficzny.

Zdjęcia rodzinne, najlepsze ujęcia z ostatnich wakacji spędzonych nad morzem, bardzo udana replika dzieła sztuki, na które nas nie stać… Dziś wystarczy „wydrukować i powiesić”! Prawdziwa twórczość artystyczna o niskim budżecie, fotoplakat pozwala spełnić marzenie o artystycznym i spersonalizowanym wnętrzu, jak w magazynach dekoracyjnych. Wystarczy wybrać zdjęcie, a następnie zaprezentować je profesjonalistom z branży poligraficznej, takim jak Photoweb, którzy zadbają o osiągnięcie najlepszych wysłać spersonalizowany dla Ciebie i zadba o wszystko! Od kreacji, przez produkcję, po dystrybucję. Ale zanim wyruszysz w tę fotograficzną przygodę, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru. !

Spersonalizowana dekoracja plakatu fotograficznego – zaufaj profesjonalistom

powiększ zdjęcie, aby przekształcić je w spersonalizowany plakat fotograficzny, udekoruj jego ściany pejzażem, zdjęciem rodzinnym, ulubionym dziełem sztuki

Format plakatu …

Od lat zakochaliśmy się w plakatach XXL, które są świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz stworzyć krzykliwy akcent. Ponadto te ostatnie prezentują się jako piękna alternatywa dla tradycyjnego gobelinu ściennego. Jedyną wadą, która sprawia, że ​​niektórzy się wzdragają – czasami zbyt imponujący, a nawet duszący charakter tych gigantycznych ozdób, które są oczywiste. Obecnie panuje trend na minimalistyczny i czysty styl charakteryzujący się silnym upodobaniem do plakatów mało i średnioformatowych. Rzadko jednak można zobaczyć pojedynczy element dekoracyjny zdobiący ściany. Najczęściej jest to mieszanina zdjęć w różnych formatach, które łączą się tematycznie i ogólną estetyką. Zdjęcia często są przemieszane z kaligraficznymi plakatami z inspirującymi cytatami, a nawet innymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak lustra, puste ramki, czarno-białe rysunki itp. Na koniec zwróć uwagę, że format zdjęcia zależy również od proporcji wybranego zdjęcia (zdjęć) !

Czarno-biały plakat i rysunek obok siebie, aby stworzyć oryginalną ścianę z ramek

ściana ramek spersonalizowana dekoracja plakatu, czarno-białe zdjęcie miejskie i oprawiony rysunek psa

Dekoracyjny styl przyjęty …

Przy wyborze plakatu z pewnością kieruję się stylem dekoracyjnym przyjętym w całym domu. Na przykład w pokojach w stylu skandynawskim dość często można znaleźć akcentujące ściany ozdobione czarno-białymi zdjęciami. Jest to również doskonałe rozwiązanie do generalnie monochromatycznego wystroju wnętrz skandynawskich. Ostatecznym celem jest zatem stworzenie dekoracyjnej spójności poprzez wybór plakatu, który tylko uzupełnia resztę wystroju, nie tracąc przy tym oryginalności. Troska o ciągłość jest wykazywana nawet przy użyciu identycznej kolorystyki.

Kreatywny pomysł na spersonalizowaną dekorację plakatu fotograficznego. Egzotyczne obrazy drukowane jako tropikalny zagłówek

spersonalizowany plakat ze zdjęciem flaminga i nadmorskiego krajobrazu w morskiej fali na ścianie przemalowanej na różowo w sypialni dorosłych

Wybór średniej …

Wybór zdjęcia jest łatwy… prawdopodobnie masz na myśli wiele pomysłów! Ale ważne jest również, aby wybrać odpowiedni nośnik, który poprawi Twoje zdjęcia i nada im pożądany wygląd. Rzeczywiście, różnorodność podpór jest dziś niezwykle bogata – płótno, PCV, aluminium, pleksi. Każda z opcji ma swoje zalety i zaprezentuje zdjęcie w innym aspekcie. Na przykład płótno jest doskonałą alternatywą dla klasycznego malarstwa, zachowując jednocześnie dość realistyczny aspekt. ten tabela niestandardowa alu, uznana i polecana przez specjalistów od wizerunku, ma zaletę wyjątkowej jakości, która nada Twojemu domowi elegancki i artystyczny wygląd. Jeśli jednak jesteś typem, który ceni sobie lekkość i wytrzymałość przedmiotów, nie wahaj się wybrać PVC, który również nie traci na jakości. I wreszcie, nietłukąca się pleksiglas sprawi, że kolory rozbłysną, jednocześnie nadając obrazowi piękną głębię.

Kolaż ze zdjęć z pleksiglasu – pokaż swoje najlepsze wspomnienia na ścianie

Pele mele obraz pleksi, zdjęcia rodzinne mama, tata, dziecko, rodzinne wspomnienia do dekoracji białej ściany

Wybór wykończenia …

Po stronie wykończeniowej dostępne są dwie podstawowe opcje. Wchłaniające więcej atramentu matowe wykończenie jest idealne dla osób ceniących głębię, brak odblasków i odporność na odciski palców. Z drugiej strony błyszczące wykończenie podkreśli kolory i nada świetlistego charakteru obrazowi. To zależy od Ciebie, w zależności od Twoich preferencji i charakteru zdjęcia. Oczywiście, jeśli jest to zdjęcie czarno-białe, preferowane będzie wykończenie matowe, ale jeśli masz piękne kolory i chcesz stworzyć wesołe i przyjazne wnętrze, nie wahaj się zastosować wykończenia błyszczącego.

Ściana ozdobiona czarno-białymi zdjęciami o matowym wykończeniu. Idealny wybór do dekoracji monochromatycznej

dekoracja ścienna w czarno-białym zdjęciu na białej ścianie, spersonalizowany plakat monochromatyczny skandynawski klimat

Masz to, przedstawiliśmy Ci krótki przegląd tego, czym jest spersonalizowany plakat fotograficzny, a wszystko, co musisz zrobić, to wymienić swoje ulubione zdjęcia i zamówić! Niech Twoje ściany mówią o Tobie, bo to najlepszy sposób na stworzenie ciepłej atmosfery w domu !