Trendy w urządzaniu biur w 2020 roku

Pracownicy biurowi spędzają większość czasu zamknięci w budynku, gdzie środowisko fizyczne wpływa na ich samopoczucie, wydajność i produktywność. Układ i projekt wpływają na koncentrację i wydajność, a także temperaturę, jakość powietrza i oświetlenie. Dlatego warto wiedzieć o trendach w projektowaniu biur, które zmieniają się wraz z nowymi wymaganiami nowych typów nowoczesnych firm i stylem życia ludzi. Istnieje kilka czynników środowiskowych, które są bezpośrednio związane z sukcesem pracownika. Nawet najmniejsze zmiany mogą mieć znaczenie dla uzyskania optymalnej przestrzeni roboczej. W razie wątpliwości warto powierzyć się profesjonalistom – Architekt i układ biura.

Trendy w projektowaniu biur, które poznasz w 2020 roku

Trendy w urządzaniu biur w 2020 roku, strefa zabaw i odpoczynku dla zadowolonych pracowników, lekka girlanda, duże francuskie okna ze światłem dziennym

Trendy w projektowaniu biur – zrównoważony rozwój

Wraz z rosnącym znaczeniem kwestii zrównoważonego rozwoju, konsumpcji i zmian klimatycznych, ostatnio zauważalny jest wzrost popytu na meble i materiały, które mają silne referencje w zakresie zrównoważonego rozwoju. Chodzi o aktywne i praktyczne podejście przy wyborze tego, co pochodzi z natury. Kiedy jesteś na etapie planowania i urządzania biura, preferuj meble z drewna, a także wszystko, co jest wielokrotnego użytku, odzyskiwalne i nadające się do recyklingu. W dekoracji wybierz zielone rośliny, które mogą rosnąć i „rosnąć” wraz z Twoją firmą. Projekty wykorzystujące podłogi i cegły z odzysku, meble z recyklingu i stare elementy dekoracyjne, które otrzymują nowe życie, to trend, który w nadchodzących latach nabierze rozpędu. Należy również zauważyć, że większy nacisk zostanie położony na zmniejszenie zużycia energii i odpadów budowlanych.

Akcenty wystroju biura 2020 – zielone rośliny, światło dzienne i meble z naturalnych materiałów

Nacisk na dekorację i zrównoważony design w nowoczesnym biurze, trendy, które trzeba znać w 2020 roku

Trend w projektowaniu „biura i domu”

Umeblowane kuchnie, doniczki i plecione kosze, poduszki i dywaniki. Nie, nie ma Cię w domu, to nowy projekt Twojego biura. Aby stworzyć bardziej komfortowe i ciepłe środowisko pracy, zwracamy się do wszystkich drobnych wskazówek dotyczących dekoracji, których używamy, aby czuć się komfortowo i przytulnie w domu. Korzyści płynące z tej koncepcji są dla pracowników dwojakie. Z jednej strony wyposażenie i wystrój tworzą bardziej przyjazną i zrelaksowaną atmosferę, a z drugiej – przestrzeń staje się bardziej sprzyjająca pracy. Pracownicy nie będą chcieli opuszczać swojego miejsca pracy, bo po co wychodzić z biura, które daje niezrównane poczucie „domu”. Fuzja projektów może w dłuższej perspektywie zrewolucjonizować sposób postrzegania przestrzeni roboczej.

Poczuj się jak w domu w biurze – modne meble biurowe

Szara sofa, mały okrągły stolik kawowy, drewniana półka, modny pomysł na aranżację biura

Trend podkreślania naturalnego światła

Brzmi to zupełnie logicznie, a statystyki również to potwierdzają – wiele osób pracuje pod świetlówkami przez cały dzień. Będąc istotami ludzkimi, mamy bardzo normalną i ugruntowaną atrakcję do natury i światła dziennego. I choć optymalizacja przestrzeni roboczej nie jest rewolucyjnym trendem, jej znaczenie z pewnością osiągnęło punkt, w którym skuteczne strategie oświetleniowe stają się koniecznością na pierwszym planie. Porusza również kwestię zrównoważonego rozwoju i zmniejszenia zużycia energii. Ponadto naturalne światło ma wiele innych zalet. Może mieć pozytywny wpływ na samopoczucie, produktywność, a nawet dobre samopoczucie pracowników..

Naturalne światło, proste meble z drewna i ekoskóry 

Meble ikea w stylu lat 70., pomysł na aranżację przestrzeni do pracy, podążanie za trendami w biurze

Najlepsze trendy wyposażenia biur 2020

Wygodna prezentacja dobrze udekorowanej przestrzeni przemysłowej, jak urządzić biuro, aby zwiększyć produktywność pracowników