Jak wybrać odpowiednie materiały budowlane, aby zbudować budynek, który przetrwa w czasie?

Budowa nowego domu lub budynku to jeden z najlepszych przykładów długoterminowego inwestowania. Stąd tak duże znaczenie wszystkiego, co dzieje się na miejscu. Od doboru materiałów, przez robociznę, po respektowanie wszystkich dobrych praktyk budowlanych. W kolejnych wierszach podamy nieco więcej szczegółów na temat wyboru materiałów budowlanych.

Jakie materiały wybrać do wytrzymałego domu lub budynku ?

jakie materiały budowlane zbudować solidny i trwały budynek lub dom

Kryteria wyboru odpowiednich materiałów budowlanych

  • Wydajność techniczna

Pierwszym zasadniczym kryterium jest odporność na agresje zewnętrzne i trwałość. Nawet większa inwestycja jest tego warta, gdy materiał budowlany obiecuje nienaganną jakość. Burze, pożary, wilgoć, ekstremalne upały. Twój wybór nadal będzie zależał od złej pogody, na którą ucierpi przyszły budynek. Dlatego konieczne jest wybranie materiału, który byłby w stanie wytrzymać zagrożenia klimatyczne regionu. Na przykład drewno nie jest najlepszym wyborem na tereny podmokłe.

  • Wydajność energetyczna

Oprócz cech czysto technicznych, materiały budowlane muszą być nadal wybierane ze względu na wygodę i dobre samopoczucie. Termoregulacja jest zatem czynnikiem, którego nie należy skąpić. Wydajny materiał zapewnia dobry stopień izolacji termicznej. To znaczy upał, który nie ucieknie zimą i wzajemna letnia świeżość. Należy również pamiętać, że dobra charakterystyka energetyczna zwiększyłaby wartość budynku.

  • Cena

Niemal niemożliwe jest obejście się bez słowa „budżet”. Dla niektórych odgrywałoby to rolę punktu wyjścia, zwłaszcza gdy środki są wystarczająco słabe. Jednak jeśli chodzi o finanse, często sprowadza się to do znalezienia najlepszego stosunku jakości do ceny. Z tego powodu szczególnie radzimy rozważyć inwestycję w perspektywie długoterminowej..

  • Estetyczne renderowanie

Oprócz tych osobliwości nieodłącznych od każdej konstrukcji, nadal istnieje strona czysto estetyczna, która również byłaby dostrzegana jako pierwsza. Tam wszystko zależałoby od ducha, którego chciałbyś zaszczepić w budynku lub mieszkaniu. Drewniany lub kamienny budynek idealnie pasowałby do wiejskiego otoczenia. Z kolei beton i stal lepiej pasowałyby do współczesnego otoczenia, nawet industrialnego.

Wybierz materiał według swoich potrzeb

jakie materiały wybrać solidny i trwały nowoczesny dom, az czasem budynek praktyczny przewodnik

Drewno – surowe i ekologiczne

W ostatnich latach wielu z nas zakochało się w drewnianym domu i rzeczywiście jest ku temu wiele powodów. Jeśli chodzi o estetykę przede wszystkim, drewno ma coś, co nas oczaruje. Bardzo ciepły i przyjazny, przybliża nas do natury i naszych początków. W ścianie lub ramie drewno ma tę wielką zaletę, że jest bardzo łatwe w obróbce. Ale głównym powodem tylu pochwał i plebiscytu jest niewątpliwie jego niski wpływ na środowisko..

Drewno dla nuty autentycznego uroku

materiał budowlany drewno budowlane rama drewniana projekt konstrukcji lampy

Kamień – naturalny i wytrzymały

Kamień to kolejny materiał, który jest częścią tego samego zrównoważonego podejścia. Jednak w przeciwieństwie do drewna, które musi zostać poddane specjalnej obróbce, aby wytrzymać złą pogodę, kamień jest naturalnie bardzo wytrzymałym i niezachwianym materiałem. Używany w budownictwie od zarania dziejów, nadaje domowi zdecydowanie zalotny i autentyczny charakter. Gwarantuje to rustykalne wykończenie, czego nie ma w przypadku izolacji termicznej. Aby temu zaradzić, rozważ dodatkową izolację. Co więcej, kamień jest dość drogi i wymagałby interwencji doświadczonej ręki, która wszystko o nim wie.

Kamień do domu rodzinnego w stylu rustykalnym

dom z kamienia jak dobrać materiały budowlane do domu z widokiem na góry

Stal – mocna i wytrzymała

Jeśli chcesz, aby Twój budynek naprawdę przetrwał w czasie, stal będzie Twoim pierwszym sprzymierzeńcem. Ultra wytrzymały materiał, większość konstrukcji wykorzystuje go do tworzenia ram. Płaskie żelazko, okrągłe, T, U, kwadratowa rura stalowa;, to elementy szeroko stosowane we wszelkiego rodzaju projektach budowlanych, remontowych czy DIY. Ich zastosowanie gwarantuje idealnie stabilną konstrukcję, co jest szczególnie ważne przy budowie dużych obiektów przemysłowych. Równie łatwe w obsłudze, jak i w przebudowie, lampy te powinny być kupowane od profesjonalnego dostawcy żelaza, takiego jak Le Roi du Fer.

Stal do budowy „żelaznego” gmachu

rury stalowe do budowy nowoczesnego budynku przykład współczesny budynek szklana stalowa rama

Cegła – tradycyjna i uniwersalna

Tak samo zdrowa i nadająca się do recyklingu jak kamień i drewno, tradycyjna cegła jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów w budownictwie. Powszechnie stosowany przy realizacji ścian i dobudówek, ten gliniany materiał występuje w kilku odmianach. Cegła pełna, pusta, o strukturze plastra miodu – którą wybrać? Pierwsza jest solidna, ale za ciężka. Drugi natomiast oferuje dużą lekkość kosztem słabej izolacji termicznej i akustycznej. Wreszcie cegła o strukturze plastra miodu, która jest ostatnio bardzo popularna, oferuje dobry kompromis między nimi.

Cegła z łatwością wpasuje się w miejski krajobraz

jak wybrać materiały budowlane cegły do ​​budowy domu tradycyjny wytrzymały materiał

Beton – ekonomiczny i nie mniej solidny

Blok betonowy to kolejny materiał szeroko stosowany w murze. Niezależnie od tego, czy chcesz wykonać fundament, ściany czy dach budynku – beton znajdzie swoje miejsce w każdym elemencie architektonicznym. Co więcej, jego przystępna cena i łatwość wykonania dają mu znaczną przewagę. Jednak podobnie jak w przypadku cegły, istnieje wiele rodzajów betonu o doskonałej izolacyjności. Mówimy o betonie komórkowym, który ma wysoką kaloryczność dzięki licznym pęcherzykom powietrza, z których się składa.

Beton dla budynku na miarę czasu

Przykład budynku z betonu i stali, jak zbudować solidny oryginalny współczesny budynek