Budownictwo: jak znaleźć miejsca w czasach kryzysu?

Kryzys zdrowotny wywołany przez Covid-19 wstrząsnął światem zawodowym. Szczególnie ucierpiały na tym niektóre sektory działalności, takie jak restauracje i hotele. Dla rzemieślników i firm budowlanych znalezienie miejsc pracy stało się prawdziwym torem przeszkód. Prace uległy spowolnieniu, a firmy poniosły dodatkowe koszty. Teraz bardziej niż kiedykolwiek znajdowanie i podpisywanie projektów stało się dla tych profesjonalistów czymś więcej niż zwykłym priorytetem. Ma to kluczowe znaczenie dla uczynienia biznesu rentownym i zrównoważonym. Oto kilka przydatnych wskazówek, jak szybko i łatwo znaleźć pracę w czasach kryzysu..

BTP – znajdowanie i podpisywanie nowych stron

place budowy odnajdują okres kryzysu robotnicy budowlani w maskach

Zawody najbardziej dotknięte kryzysem zdrowotnym

Wiele firm znalazło się w trudnej sytuacji z powodu kryzysu zdrowotnego. Wśród najbardziej dotkniętych jest ruch lotniczy. Większość samolotów pozostawała uziemiona od początku kryzysu ze względu na rządowy zakaz podróżowania. W wyniku tego zakazu spadła również aktywność agentów obsługi naziemnej. W czasie kryzysu niektóre hotele zostały zarekwirowane, aby wyizolować nosicieli wirusa lub zapewnić zakwaterowanie pracownikom służby zdrowia, którzy mają kontakt z chorymi na tę chorobę. Restauracje, teatry, sale koncertowe i cyrki również były zamknięte w okresie blokady. To samo dotyczy salonów fryzjerskich, kosmetycznych i masażu. Ponadto Covid-19 wywarł silny wpływ na sektor budowlany. Według Francuskiej Federacji Budownictwa (FFB) w 2020 roku około 80 do 90% placów budowy zostało zatrzymanych. W pierwszym okresie odosobnienia rozpatrywano tylko pilne wnioski. Ten gwałtowny spadek zamówień znacznie zmniejszył obroty firm.

Przejdź do witryn sieciowych

Aby stawić czoła kryzysowi i kontynuować swoją działalność, rzemieślnicy i firmy budowlane nieustannie poszukują miejsc pracy. Możliwych jest kilka rozwiązań. Możesz na przykład przejść do dedykowanych witryn sieciowych, aby szybko znajduj strony. Dzięki temu będziesz mógł bezpłatnie otrzymywać zapytania o wycenę pracy. Aby znaleźć strony odpowiadające Twojej działalności i obszarowi oddziaływania na tego typu platformie, wystarczy, że wypełnisz dedykowany formularz z informacjami dotyczącymi Twojej firmy: sektor działalności, nazwa firmy, kod pocztowy, adres itp. Musisz również podać niektóre dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, e-mail i numer telefonu.

Znajdź miejsca pracy w witrynach połączeń

media btp jak znaleźć miejsca pracy w czasach kryzysu

Zarejestruj się w katalogach

Niektóre witryny sieciowe mają również dedykowany katalog dla specjalistów budowlanych. Zapisanie się to ciekawe rozwiązanie, aby znaleźć nowe zlecenia, niezależnie od dziedziny działalności: stolarstwo, różne prace, wyposażenie wewnętrzne i/lub zewnętrzne, ogrzewanie itp. Wystarczy wybrać kategorię pracy, dokładnie opisać swoją pracę, określić swoje umiejętności, obszar interwencji itp. Rejestracja jest często bezpłatna. Rejestrując się w katalogu specjalistów budowlanych, możesz zostać również oceniony przez klientów, dla których już pracowałeś i tym samym wykuć swoją e-reputację..

Utwórz witrynę z wizytówką

Dziś bycie w sieci jest niezbędne, aby dać się poznać i wyróżnić się na tle konkurencji. Oprócz łączenia witryn i katalogów, tworzenie witryny wizytowej dla Twojej firmy jest mądrym rozwiązaniem, aby przyciągnąć potencjalnych i klientów, a tym samym znaleźć nowe witryny. Serwis pozwoli Ci zaprezentować swoje działania, obszar interwencji, kontakty, mocne strony, osiągnięcia itp. Dostępna i funkcjonalna witryna pozwoli potencjalnym i klientom odkryć Twoje usługi i korzyści, które oferujesz. Mogą również skontaktować się z Tobą, aby poprosić o dodatkowe informacje, opowiedzieć Ci o swoim projekcie i / lub poprosić o wycenę w dowolnym momencie. Oprócz szybkiego znajdowania miejsc pracy, stworzenie strony pokazowej znacznie ułatwi organizację różnych interwencji.

Bądź obecny w sieciach społecznościowych

Nie należy również pomijać znaczenia mediów społecznościowych. Te ostatnie stanowią istotny kanał komunikacji. Pozwalają cieszyć się sporą bliskością z klientami. Korzystanie z Facebooka, Twittera, LinkedIn, Instagrama i innych sieci społecznościowych to świetny sposób na dotarcie do dużej grupy odbiorców, budowanie świadomości i poprawę wizerunku firmy w sieci. Oprócz promowania swojego know-how, możesz korzystać z sieci społecznościowych, aby prezentować swoje projekty przed i po, łatwo wchodzić w interakcje z potencjalnymi i obecnymi klientami oraz zbierać opinie i rekomendacje. Oczywiście eksponowanie firmy w mediach społecznościowych oznacza również podejmowanie ryzyka otrzymania negatywnych komentarzy, a nawet niszczenie Twojej wiarygodności. Nie należy tego postrzegać jako niebezpieczeństwa. Wręcz przeciwnie, na negatywne opinie i skargi musimy odpowiadać proponując rozwiązanie dostosowane do każdego problemu. Uwzględnienie negatywnych komentarzy zgłaszanych przez klientów pozwoli Ci określić różne obszary doskonalenia Twoich usług i tym samym poprawić Twój wizerunek zawodowy.

Użyj Google Moja Firma

Jak sama nazwa wskazuje, Google Moja Firma to cyfrowe narzędzie stworzone przez Google w 2014 roku, aby pomóc lokalnym firmom uzyskać widoczność za darmo. Tworząc swój profil Google Moja Firma, firmy będą mogły zaprezentować swój zakład w formie arkusza informacyjnego w prawym górnym rogu wyników zapytania zgodnie z tematem i lokalizacją użytkownika. Na pierwszy rzut oka użytkownik może uzyskać dostęp do wszystkich informacji o firmie (działalność, godziny otwarcia, dane kontaktowe itp.) i nawiązać kontakt.

Korzystanie z ust do ust

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, poczta pantoflowa jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie portfolio klientów. Jak zawsze, ludzie szukają najlepszych do wykonania swojej pracy. Ufają swoim bliskim, że polecają wykwalifikowanych specjalistów. Reputacja i sława firmy rozwijają się zatem na dużą skalę dzięki poczcie pantoflowej. Należy pamiętać, że zadowolony klient nie zawaha się polecić firmę swoim znajomym. Średnio możesz spodziewać się 5 nowych perspektyw na każdego zadowolonego klienta. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że poczta pantoflowa może być również nieprzyjemnym szumem. Rzeczywiście, rozczarowany klient podzieli się swoim niezadowoleniem z co najmniej 10 osobami wokół niego. W każdym przypadku należy zadbać o to, aby zawsze poprawiać i utrzymywać jakość usług i relacji z klientami, aby budować dobrą reputację z ust do ust. To właśnie odpowiednia równowaga między tymi dwoma czynnikami gwarantuje satysfakcję klienta. Ponadto wiedz, że możesz całkowicie rozwinąć swoją sieć z osobami wokół ciebie. Powiedz swoim bliskim (sąsiadom, przyjaciołom, rodzinie itp.) o swojej działalności, a następnie daj im swoją wizytówkę, którą z kolei mogą rozdać, gdy nadarzy się okazja.

Korzystaj z dobrej reputacji, używając przekazu szeptanego

btp visu strony budowlane znaleźć okres jak kryzys

Idź do ratusza

Możesz również udać się bezpośrednio do urzędu miasta, aby dowiedzieć się o wydanych pozwoleniach na budowę i znaleźć miejsca pracy. Rzeczywiście nie możemy zapominać, że każdy projekt budowlany musi koniecznie przejść przez wniosek o pozwolenie na budowę. Musi to jednak zostać zatwierdzone przez ratusz. W rezultacie możesz uzyskać dane kontaktowe i skontaktować się z właścicielami, którzy chcą wykonywać prace lub budować w Twojej gminie, aby zaoferować im swoje usługi. Ponadto warto wiedzieć, że urząd miasta wyświetla listę przetargów dostępnych w dziedzinie robót publicznych. Możesz się z nimi zapoznać za darmo.

Perspektywa w terenie

Poszukiwanie jest coraz mniej praktykowane przez specjalistów budowlanych ze względu na rozwój Internetu. Jednak ta metoda może nadal przynosić te owoce, pod warunkiem, że wykażesz się taktem i subtelnością. Pamiętaj więc, aby chodzić od drzwi do drzwi, wsuwać broszury i ulotki do skrzynek na listy itp. Obecność w terenie jest zawsze przydatna, nawet jeśli cyfryzacja jest wszechobecna w życiu codziennym.

Dołącz do grona firm

Dołączenie do grupy firm jest skutecznym rozwiązaniem na znalezienie miejsc pracy. Należy zauważyć, że kilka branż budowlanych spotyka się i czasami jest wzywanych do wspólnej pracy na budowach. Współpracując z profesjonalistami budowlanymi, których działalność jest komplementarna do Twojej, zoptymalizujesz swoje szanse na podpisanie dużych projektów.

W obliczu blokad większość firm wykorzystuje Internet do utrzymania i rozwoju swojej działalności. Tak jest w przypadku profesjonalistów budowlanych, którzy stale poszukują nowych projektów do podpisania. Internet oferuje wiele skutecznych rozwiązań umożliwiających rzemieślnikom i firmom budowlanym łatwe znajdowanie witryn: linki, katalogi, sieci społecznościowe, Google My Business itp. Jednak równie skuteczne są stare dobre metody, takie jak poczta pantoflowa lub konsultacje z ratuszem. Jeśli chcesz wybrać te podejścia, zawsze przestrzegaj gestów bariery.

Optymalizuj szanse na podpisanie dużych projektów 

btp znajduje i podpisuje place budowy w czasach kryzysu pracownik budowlany