5 pytań, które należy sobie zadać przed zakupem nieruchomości

Znalezienie pierwszej pracy, ślub, posiadanie dzieci – dorosłe życie pełne jest przygód i wielkich decyzji. Wśród tych ostatnich kupowanie nieruchomości to w szczególności wybór, którego nie należy lekceważyć. Twoje pierwsze przytulne gniazdo musi nie tylko Ci odpowiadać, ale także spełniać pewne kryteria o charakterze czysto praktycznym. Przystępna cena, korzystne finansowanie, lokalizacja, stan budynku i co jeszcze? Znajdź 5 pytań, które należy sobie zadać przed zakupem nieruchomości.

Wszystkie wskazówki dotyczące zakupu pierwszego domu

znajdź swój pierwszy dom boksy pełne oferty nieruchomości biznesowych

Czy wystarczająco dobrze znam rynek nieruchomości? ?

Zanim zaczniesz szukać nieruchomości, zrób swoje małe samodzielne badanie rynku. Czynniki takie jak region, okolica, rodzaj, wielkość i konfiguracja mieszkań są dobrym punktem wyjścia. Następnie poświęć swój czas na odwołanie się do wszystkich możliwych, ale równie wiarygodnych źródeł informacji. Przyjaciele lub krewni, którzy niedawno kupili własną nieruchomość, mogą podzielić się cennym doświadczeniem. A potem, ponieważ trudno jest samodzielnie zidentyfikować i porównać ofertę nieruchomości, nie wahaj się skorzystać z pomocy profesjonalistów z branży. Agencje nieruchomości i myśliwi, notariusze, bankierzy – każdy z tych graczy wniesie swój wkład i doświadczenie. W ten sposób upewnisz się, że dokonasz świadomego wyboru..

Znaczenie poznawania trendów na rynku nieruchomości

znać rynek nieruchomości i ceny różnych nieruchomości kup mieszkanie lub dom

Jakie są moje potrzeby w zakresie nieruchomości ?

Kolejną ważną rzeczą do rozważenia w tym pierwszym decydującym kroku są oczywiście Twoje potrzeby. Na ich podstawie możesz sporządzić listę swoich priorytetów zakupowych. Należy zatem wziąć pod uwagę kilka zmiennych, w tym:

 • lokalizacja (miasto / dzielnica)
 • ekspozycja (jasność)
 • powierzchnia (ilość pokoi)
 • z garażem/balkonem lub bez
 • dom lub mieszkanie
 • nowa lub stara obudowa
 • wynajem lub nieruchomości mieszkalne
 • budżet (zdolność pożyczkowa)
 • dodatkowe opłaty

Zrób listę głównych kryteriów wyboru

wyszukiwarka nieruchomości znaczenie lokalizacji sąsiedztwo lokalizacja lokalizacja domu mieszkanie

Jak sfinansować projekt nieruchomości ?

Sfinansowanie całej inwestycji w nieruchomości środkami osobistymi jest niestety w większości przypadków niemożliwe. Rozwiązanie – weź kredyt mieszkaniowy. Jednak zanim to zrobisz, najpierw powinna zostać oceniona Twoja zdolność kredytowa. Pamiętaj, że byłoby to znacznie wyższe, gdy jesteś w związku. Oczywiście, ponieważ spłata pożyczki byłaby dzielona między Ciebie i Twojego współmałżonka. Następnie należy pamiętać, że istnieje kilka urządzeń i pomocy państwa, które są dostępne, aby złagodzić pożyczkę. Jeśli jest to na przykład Twoja pierwsza inwestycja w nieruchomości, możesz liczyć na pożyczkę bez odsetek. Szczególnie na tym etapie potrzebujesz pomocy bankiera lub pośrednika w obrocie nieruchomościami. Na podstawie dostarczonych dokumentów, Twojej sytuacji rodzinnej, zawodowej i wiekowej będzie mógł obliczyć szacunkową wysokość miesięcznych płatności, które będziesz musiał przyjąć..

Aby było to jeszcze łatwiejsze i oszczędzić Ci wielu bólów głowy, nadal istnieje narzędzie do symulacji pożyczek online. Takie urządzenie jest instalowane przez Find-mon-pret-immo.fr, aby za pomocą kilku kliknięć uzyskać oszacowanie jego zdolności pożyczkowej. W ten sposób proces zostałby znacznie uproszczony i przyspieszony. Dzięki symulatorowi pożyczki Znajdź mój kredyt na nieruchomość, możesz uzyskać bardzo dokładne wyobrażenie o warunkach finansowania i towarzyszyć Ci na każdym kroku, aż do przekazania kluczy. Symulator, noszący etykietę Passeport Crédit Nexity, zapewni również wiarygodny dowód zdolności kredytowej. Ta przepustka znacznie ułatwiłaby wejście do nowego mieszkania.

Skorzystaj z symulatora pożyczki, aby ułatwić sobie pracę

inwestować w nieruchomości dokonywać kalkulacji, aby znaleźć korzystne zakwaterowanie

Dlaczego wizyta na miejscu jest tak ważna ?

Odwiedzenie strony jest niezbędne, ale jeszcze ważniejsze jest zwracanie uwagi na wszelkie niedoskonałości. Zwróć uwagę, że jeśli istnieje potrzeba większych prac, znacznie podniosłoby to cenę mieszkania. Z tego powodu w szczególności poświęć swój czas na dokładne sprawdzenie różnych elementów i zidentyfikowanie usterek, takich jak:

 • uszkodzony dach / przecieki dachu
 • solidność ramy i belek
 • pęknięcia w ścianach, wyszczerbiona elewacja
 • sufit/podłoga zniszczone przez czas/wilgotność
 • nieefektywna izolacja z dużymi stratami ciepła
 • zły stan sprzętu – wod-kan / ogrzewanie / sieć elektryczna / wentylacja

Zrób wizytę na miejscu, aby zobaczyć stan budynku

rodzina kupuje nowy dom

Po co kupować atrakcyjną nieruchomość na dłuższą metę ?

Wreszcie, wiedza o tym, jak projektować się w przyszłość, jest bardzo przydatna. Pierwszym krokiem jest wyobrażenie sobie przyszłej sytuacji osobistej i zawodowej. Czy masz skłonność do częstej zmiany pracy? Czy Twoje dochody są stabilne? Czy planujesz zbudować lub powiększyć swoją rodzinę. Czy w pobliżu są szkoły, komunikacja miejska, sklepy? Oto seria ważnych pytań, które należy sobie zadać przed podjęciem ostatecznego, decydującego kroku. Po drugie, konieczne byłoby strategiczne myślenie o ewentualnej odsprzedaży nowego domu w przyszłości. Korzystna lokalizacja obiektu, jego stan, wykonane prace, wpłynie na wartość domu, gdy zostanie odsprzedany.

Postrzegaj nieruchomość jako długoterminową inwestycję

znajdź najlepsze zakwaterowanie dom mieszkanie dla swojej rodziny jak kupić nieruchomość