Jakie są najskuteczniejsze urządzenia do zabezpieczenia basenu?

Posiadanie basenu pozwala cieszyć się pełną przestrzenią życiową na świeżym powietrzu, zwłaszcza gdy jest bardzo gorąco. Od 2004 roku zabezpieczanie basenów nadziemnych i pół-naziemnych stało się obowiązkiem prawnym. Właściciele muszą zatem wybrać urządzenie zabezpieczające wśród kradzieży basenów, alarmów, barier lub schronień. Ten artykuł przedstawia najlepszy sprzęt ochronny, który pomoże Ci wybrać urządzenie do ochrony basenu zgodnie z Twoim budżetem i oczekiwaniami..

nadmuchiwany łabędź biały kolor kobieta czarne stroje kąpielowe

Pokrycie basenu

Sztywne zadaszenia basenowe są bardzo skutecznym sprzętem zabezpieczającym. Są specjalnie zaprojektowane, aby zapobiec niezamierzonemu zanurzeniu malucha w wodzie stawu. Są również w stanie wytrzymać przejście dorosłej osoby, nie powodując obrażeń. Oprócz zabezpieczenia basenu twarda osłona ogranicza straty ciepła i ogranicza parowanie wody.

Po co instalować roletę bezpieczeństwa do basenu? ?

Zadaszenia basenowe mogą być sztywne i przybierać formę żaluzji. Te urządzenia zabezpieczające okazują się bardzo skuteczne, niezależnie od wymiarów basenu, który ma być chroniony. Kiedy przykrycie basenu jest zainstalowane, niecka jest chroniona a dzieci mogą chodzić bez obawy o wpadnięcie do wody i przypadkowe utonięcie. Chociaż czujność jest zawsze wymagana, gdy dziecko znajduje się w pobliżu basenu, to urządzenie ochronne stanowi mniej stresu dla rodziców. Migawka chroni również osoby dorosłe, ponieważ przypadkowe utonięcia dotykają wszystkich grup wiekowych.

Oprócz swojej podstawowej funkcji, a przykrycie basenu jest prezentowany jako doskonała bariera przed czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby zabrudzić wodę w niecce. Ponadto zainstalowanie żaluzji zapobiega spadkowi temperatury wody w nocy. Będziesz mógł w pełni cieszyć się basenem bez obawy o wahania temperatury.

skuteczny, bezpieczny sprzęt do Twojego wymarzonego basenu

Różne rodzaje rolet basenowych

Istnieją dwa główne typy żaluzji basenowych: żaluzje naziemne i podwodne.

ten okiennice naziemne przeznaczone są do montażu poza umywalkami i składają się z listew o grubości co najmniej 1 cm. Te listwy są wykonane z PVC lub poliwęglanu. Wbrew pozorom ten rodzaj żaluzji nie jest zbyt obszerny i może nawet dodać nowy akcent do estetyki Twojego basenu, jeśli zostanie zainstalowany przez profesjonalistów.

ten żaluzje zatapialne są na ogół wykonane z PCV lub listew poliwęglanowych i znajdują się w basenie.

Zadaszenie basenu może być ręczne lub elektryczne. W pierwszym przypadku to Ty musisz ją rozwinąć lub przewinąć przed i po każdym użyciu. Jeśli urządzenie jest elektryczne, silnik nawinie je i rozwinie bez żadnego wysiłku. Ten rodzaj przykrycia basenu oszczędza czas. To świetny sprzęt do automatyzacji twojego basenu.

Jaką roletę bezpieczeństwa wybrać do swojego basenu? ?

Wybór rolety bezpieczeństwa do basenu zależy od dostępnego budżetu, pożądanego poziomu dyskrecji i pożądanego komfortu.

Jeśli lubisz dyskrecję, wybierz żaluzję zanurzeniową. Będziesz mógł w pełni wykorzystać otoczenie swojego basenu. Urządzenie jest również odseparowane od basen w wodzie. Na tego typu żaluzje (średniej wielkości basen) trzeba będzie liczyć od 8 000 do 10 000 euro. Jeśli nie masz problemu z mniej dyskretnym sprzętem, możesz zdecydować się na okrycie naziemne. Jest tańszy i kosztuje około 2500 euro. Cena może się różnić w zależności od tego, czy jest to urządzenie ręczne czy elektryczne.

Pamiętaj, że przykrycie basenu musi być zatwierdzony i zgodny z normą NF P90-308, gwarancja jakości Twojej ochrony.

Bariera ochronna

Bariera ochronna to element wyposażenia, który otacza Twój basen i uniemożliwia dziecku wejście do niego, gdy nie kąpie się. Bariera musi być zgodna z normą NF P 90-306, aby można ją było uznać za rzeczywistą Sprzęt ochronny. Dlatego musi mieć ponad 110 cm wysokości i znajdować się w odległości co najmniej jednego metra od basenu. Dodatkowo szlaban musi mieć bezpiecznie zamykaną bramę, która sprawia, że ​​basen jest całkowicie niedostępny dla dzieci. Zgodnie z prawem barierki basenowe są mocne i odporne. Dlatego muszą wytrzymać działania dziecka poniżej 5 roku życia (przede wszystkim system blokowania) i nie powodować obrażeń.

Istnieje szeroka gama barier basenowych, a ceny różnią się znacznie. W zależności od modelu możemy więc liczyć od 1000 do 10 000 euro. ten stałe bariery, najczęściej montowane są na stałe wokół basenu. Dostępne są również zdejmowane lub chowane barierki, które można zdemontować. Jeśli lubisz dyskrecję, to te są dla Ciebie.

Jak to dotyczy materiały, oferta jest również bardzo zróżnicowana. Możesz znaleźć sztywne lub elastyczne panele z siatki, siatki, prętów ze stali nierdzewnej, płótna lub szkła. Barierki z przeźroczystymi panelami szklanymi są bardzo estetyczne, ponieważ dobrze wtapiają się w krajobraz.

bezpieczny sprzęt na basen

Alarm basenu

Alarm jest legalnym sprzętem ochronnym, gdy jest dopuszczony zgodnie z normą NF P90-307. To jest system bezpieczeństwa najtańszy. Może służyć do zabezpieczania wszystkich rodzajów basenów, nawet tych o skomplikowanych kształtach i nie dających się przykryć przykryciem lub zadaszeniem. Jest łatwy w użyciu sprzęt.

Minusem alarmu jest to, że przydaje się tylko wtedy, gdy jesteś w domu. Dlatego nie nadaje się do domów wiejskich. Jednak wiele osób korzysta z alarmu oprócz innych urządzeń zabezpieczających. Logicznie rzecz biorąc, musimy zawsze zapewnić jej zaangażowanie, aby w pełni wypełniać swoją rolę.

Należy wyróżnić dwie kategorie alarmów: alarmy zanurzeniowe i alarmy obwodowe. Alarm zanurzenia jest zanurzony pod wodą i emituje dźwięk, gdy wykryje nieprawidłowy ruch, taki jak upadek dziecka. Alarmy obwodowe są bardziej wyrafinowane, a przez to droższe. Pozwala przewidywać niebezpieczeństwo dzięki czterem terminalom działającym na podczerwień, które wyznaczają obwód basenu. Dzwoni, gdy tylko osoba wejdzie na określony obszar.

Niektóre bardzo praktyczne alarmy są aktywowane automatycznie po każdym pływaniu lub emitują sygnał w przypadku awarii. Te, które nie są automatyczne, działają z kluczykiem, pilotem lub klawiaturą. Pudełko należy zainstalować poza zasięgiem dzieci.

Zadaszenie basenu

Zadaszenie basenowe jest najskuteczniejszą ochroną, gdy jest zgodne z normą NF P 90-309 i jest prawidłowo zamknięte. Sprzęt utrzymuje idealną czystość wody w basenie i umożliwia pływanie przez cały rok. Aby uzyskać optymalny komfort, możesz wybrać między niskim (lub półwysokim) schronieniem a wysokim schronieniem.

Półwysokie schronienie

Półwysokie schronienie jest odpowiednie dla osób, które nie chcą mieć zbyt dużego schronienia. Może osiągnąć wysokość 1,80 metra i nie wymaga formalności administracyjnych, jeśli jest zainstalowany na basenie o powierzchni mniejszej niż 100 m².

Aby wybrać schronienie niskie lub półwysokie, musisz się skupić jakość materiałów. Dach tego typu schronu jest zazwyczaj wykonany z poliwęglanu komórkowego. Materiał ten podnosi temperaturę wody o 6 do 8 stopni. Niektóre poliwęglany są poddawane obróbce UV i mają 10-letnią gwarancję. W przypadku konstrukcji idealne jest aluminium malowane proszkowo. Sprawdź, czy aluminium posiada certyfikaty Qualicoat i Qualimarine, ponieważ dowodzi to, że materiał jest odporny na warunki środowiska morskiego. Schroniska mogą być zdejmowane lub przesuwane.

Wysokie schronienie

Schroniska te mają ponad 1,80 metra wysokości. Pozwalają więc poruszać się w pozycji stojącej i w ten sposób tworzyć wygodna przestrzeń życiowa wokół basenu. Ale żeby je wybudować, należy złożyć oświadczenie w urzędzie miasta lub wystąpić o pozwolenie na budowę (w obszarach sklasyfikowanych).

Masz wybór między schron teleskopowy, schron półstały i schron stały. Niektórzy producenci oferują wysokie wiaty z bokami ze szkła hartowanego dla zwiększenia bezpieczeństwa. Są mocniejsze i lepiej odporne na wiatr i wibracje, a jednocześnie oferują przezroczyste szkło. To także gwarancja długowieczności.

W kategorii wiat wysokich znajdują się również modele, których dach jest również wykonany ze szkła. Są to designerskie schrony i lepiej wyciszone. Ale są znacznie droższe niż standardowe modele. Policz od 25 000 euro do 30 000 euro, a nawet więcej, za ich instalację.

Na rynku istnieją różne urządzenia zabezpieczające basen, które mają na celu rola zapobiegania wypadkom, przy zachowaniu czystości wody w basenie: roleta basenowa, alarm, barierka ochronna, schronienie… Dokonaj wyboru w zależności od potrzeb i budżetu.

skuteczny, bezpieczny sprzęt do dobrze zabezpieczonego basenu