Po co odnawiać zewnętrzną część domu? Powiększ lifting!

W trosce o wygląd i komfort naszych wnętrz wielu z nas zapomina, że ​​taką samą troską powinna być powierzchowność, ryzykując, że stanie się „czarną owcą” miejskiego krajobrazu. W ten sposób, niczym zniszczona sofa i wyblakłe ściany wewnętrzne, lifting twarzy okazuje się niezbędny do korzystania z siedliska, które jest jednocześnie zdrowe, czyste i estetyczne. A jeśli sama idea pracy sprawia, że ​​włosy stają dęba, to chcemy Cię uspokoić! Praktyczny poradnik, który znajdziesz poniżej, odpowie na wszystkie Twoje wątpliwości i pytania. Daj spokój, to nie jest matka do picia !

Co oznacza lifting twarzy? ?

Dla wielu z nas renowacja elewacji związana jest głównie ze zmianą jej wyglądu. Uważaj jednak na te ostatnie, ponieważ drobne niedoskonałości powierzchni są często tylko oznaką większych problemów, które pogarszają wygląd zewnętrzny budynku. I nie, lifting nie jest prostym ciosem w elewację poprzez odmalowanie jej. Mówimy o całej serii kroków, od sprzątania po renowację i wykończenie, które mają poprawić wydajność budynku, jednocześnie dając mu nowe życie..

Chroń swój dom na zewnątrz dzięki liftingowi

chroń zewnętrzną część domu za pomocą liftingu twarzy

Jakie są zalety liftingu ?

Ale teraz porozmawiajmy bardziej szczegółowo o zaletach liftingu, najpierw ustosunkowując się do powodów, które sprawiają, że jest to konieczne. A powodów jest całkiem sporo, do tego stopnia, że ​​moglibyśmy nawet wyróżnić dwie kategorie! Z jednej strony mamy do czynienia z degradacjami, które mogą wpłynąć na jakość naszego życia i wydajność budynku. Mowa o pęknięciach, które są główną przyczyną podsiąkania wilgoci, wykwitów objawiających się pojawianiem się minerałów (białych plam) na powierzchni elewacji i oczywiście niszczeniem spoin. Z drugiej strony, zużycie elewacji wiąże się z efektami czysto estetycznymi, w tym naturalnym starzeniem się i łuszczeniem farby (tynku), a także opadami z zanieczyszczeń, złej pogody i innych zanieczyszczeń. Oprócz naprawienia wszystkich wspomnianych problemów, modernizacja elewacji gwarantowałaby również lepszą hydroizolację, odtworzenie wszystkich uszkodzonych elementów, zupełnie nowy wygląd i lepszą izolację termiczną. I tu należy zaznaczyć, że prace izolacyjne poza renowacją są również możliwe, a nawet zalecane!

Korzyści znacznie wykraczające poza efekt estetyczny

lifting, czyli jak wyremontować elewację domu, aby uzyskać lepszą izolację termiczną i zupełnie nowy wygląd

Jakie są kroki, aby odnowić elewację? ?

Jeśli chodzi o sam proces liftingu, będzie on składał się z kilku głównych kroków. Na wstępie należy koniecznie dowiedzieć się o istnieniu ograniczeń prawnych, które często różnią się w zależności od gminy. Mówimy o wcześniejsze zgłoszenie pracy oraz pozwolenie na rusztowanie w przypadku zakłócenia ruchu wokół budynku. Następnie podejmiemy odpowiednie działania polegające na odpowiednim oczyszczeniu powierzchni Twojej elewacji, a następnie prawdziwe prace renowacyjne. Polegają one na wypełnianiu dziur, naprawie spoin i innych mniej lub bardziej skomplikowanych pracach, w zależności od stanu budynku i zaobserwowanych wad. Na koniec zajmiemy się wykończeniem, które obejmuje montaż tynku i ewentualnie odrobiny świeżej farby. Rolą tych ostatnich działań miałoby być zabezpieczenie prowadzonych prac remontowych i przedłużenie żywotności elewacji..

Sprzątanie, remont i wykończenie – trzy zasadnicze etapy prac

jak wyremontować elewację, etapy liftingu z rusztowaniami

Po co wzywać producenta elewacji ?

Wykonanie każdego z tych kroków wymagałoby jednak niezbędnej interwencji profesjonalisty. Jest to konieczne dla lepszej i pełnej identyfikacji usterek elewacji. Jednak ekspert od elewacji również wiedziałby najlepiej, jakie prace należy wykonać na podstawie tej wstępnej diagnozy, ale także na podstawie materiałów budowlanych elewacji. I wreszcie, jeśli Twoja fasada jest dość stara, praca może okazać się cięższa niż myślisz, stąd potrzeba specjalistycznej firmy, która wszystko o tym wie.

Znaczenie zaufania do profesjonalisty

powody, dla których warto zadzwonić do profesjonalnego producenta elewacji, porównania cen renowacji elewacji;

Jaka jest cena liftingu ?

Od strony ceny trzeba powiedzieć, że cena może wahać się od 30 do 100 EUR/m2 w zależności od kilku czynników, takich jak aktualny stan elewacji, charakter prac do wykonania, gabaryty budynku, (dom jednorodzinny lub spółdzielnia domów wielokondygnacyjnych), a także koszt użytych materiałów. Znalezienie firmy oferującej wysokiej jakości usługi w przystępnych cenach może czasami zająć kilka godzin badań. Na szczęście istnieją dziś internetowe komparatory, które są Twoim pierwszym sprzymierzeńcem w poszukiwaniu profesjonalnej granicy. Ich rolą jest: porównaj ceny liftingu elewacji w celu znalezienia najkorzystniejszej usługi. Świetnie, nie ?!

Komparator facadiers przychodzi z pomocą, aby zagwarantować Ci usługę dostosowaną do Twojego budżetu

jaka jest cena liftingu elewacji, porównaj cenę liftingu elewacji, aby wybrać niedrogą usługę

Więc na co czekasz? Twoja stara fasada jest zaledwie kilka kliknięć od jej zupełnie nowego wyglądu !