Co powinniśmy w skrócie wiedzieć o domach kontenerowych?

Mieszkanie jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Niezbędny dla odpoczynku, bezpieczeństwa i spokoju, dom jawi się jako bezpieczne miejsce sprzyjające rozwojowi całej rodziny. Wśród różnych typów domów istniejących na świecie znajdziemy domy kontenerowe. Bardzo szczególny typ domu, stał się koncepcją konstrukcji, która jest zarówno oryginalna, jak i tania. Ale o czym dokładnie mówimy? Więcej wyjaśnień później.

drewniana pracownia ogrodowa bez pozwolenia na budowę zielony trawnik kwiaty

Dom kontenerowy?

Przede wszystkim kontener lub kontener to metalowa skrzynia, która służy do transportu towarów drogą morską. Miliony tych kontenerów krążą każdego roku po naszych oceanach, umożliwiając wymianę między czterema stronami świata. Dziś są wykorzystywane do budowy domów w pełni wyposażonych kontenerach, bez pozwolenia na budowę, bardzo modne z konstrukcjami modułowymi pod klucz składającymi się z jednego lub więcej kontenerów morskich (nowych lub używanych), mocowanych między nimi za pomocą metalowej ramy. Bez fundamentu i bez pozwolenia na budowę, te ekologiczne konstrukcje, łatwe i szybkie w realizacji, mogą być instalowane prawie wszędzie we Francji i na każdym rodzaju gruntu.

drewniany pojemnik studio z szwami do mebli ogrodowych na zielonym trawniku

Pochodzenie domów kontenerowych

Dom kontenerowy po raz pierwszy pojawił się w Azji pod koniec lat 90. Zaczęło się jako niestabilna obudowa, wykonana z przetworzonych pojemników ze względu na ekonomię. Pierwotnie było to prowizoryczne mieszkanie w Chinach. Od tego czasu ten typ siedliska podbił w Europie, Australii i Stanach Zjednoczonych osobniki poszukujące bardziej ekologicznych i tańszych rozwiązań siedliskowych..

Raczej wyjątkowe arcydzieła artystyczne

Nie ma ograniczeń co do budowy domu kontenerowego. Rzeczywiście, ta ostatnia pozwala na dużą swobodę architektoniczną (poprzez łączenie kształtów), dzięki czemu nie musimy ograniczać się do konkretnego modelu. Niezależnie od tego, czy jest to parterowy dom kontenerowy, czy na przykład dom kontenerowy pod klucz, projektanci i architekci będą wiedzieć, jak przenieść swój wymarzony dom w rzeczywistość. A tym samym, Twoja własna wyobraźnia artystyczna będzie miał klasyczny, tradycyjny, nowoczesny lub ultranowoczesny design.

mały dom kontenerowy

Receptury instalacyjne dla domów kontenerowych

Spadek eksportu w ostatnich latach spowodował, że tysiące pojemników straciły swoją użyteczność. W związku z tym kontenery te stały się nieporęczne w wielu portach i magazynach: ta sytuacja sprawiła, że ​​ich cena jest przystępna. Jednak przed rozpoczęciem prac należy sporządzić oszacowanie od budowniczego specjalizującego się w tego typu inwestycjach. Istnieje kilka możliwości zakupu domu kontenerowego:

  • klient kupuje i dostarcza dom;
  • właściciel przychodzi kupić dom kontenerowy i sam zajmuje się transportem;
  • właściciel gruntu kupuje dom kontenerowy pod klucz. Firma przejmuje więc całą pracę i dostarcza mu gotowy dom..

dom kontenerowy studiowany na zielonym trawniku w lesie

Niezbędne przed każdą budową

Należy pamiętać, że bez pozwolenia na budowę nie można rozpocząć instalacji i budowy domu kontenerowego. Konieczne będzie wcześniejsze podjęcie pewnych środków ostrożności. Na przykład musisz upewnić się, że teren, na którym znajduje się dom, jest dostępny dla kontenerów: gmina może na przykład odrzucić każdą konstrukcję domu w metalowym pudełku, jeśli naruszy ona harmonię architektoniczną. Będziesz zatem musiał sprawdzić zgodność swojego projektu z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego (PLU) i uzyskać pozwolenie na budowę i zamieszkanie w kontenerze, jeśli ma on więcej niż 20 m2.