Nowy będzie miał luksusowe dodatki

Regularnie poruszamy tutaj ten temat, związki między kulturą popularną a przemysłem luksusowym nigdy nie były tak rozwinięte. Podczas gdy te dwa światy zmierzyły się ze sobą kilka lat temu, trend się odwrócił, a każda prestiżowa marka zbliża się teraz do wielkiej marki w modzie sportowej, ready-to-wear, a nawet odnoszącej sukcesy, generalnie z ruchu miejskiego. To właśnie wtedy niektóre domy mody czy luksusowe dodatki nie wahały się już współpracować z tymi, od których ostatnio chciały się wyróżnić, zdając sobie sprawę, że rosnący wpływ niektórych nie był wówczas niewinny, wzrost ich obrotów. Ta nagła zmiana strategii nie jest oczywiście obca pokoleniom, które oddają teraz klucze do głównych luksusowych marek w ręce samych twórców z dekad popu..

Powiew świeżego powietrza unosi się nad markami luksusowych akcesoriów

luksusowe akcesoria korzystają z odrodzenia marek z wyższej półki

Pojawienie się nowych dyrektorów artystycznych przyczynia się zatem do reorientacji i przemyślenia zamkniętej przestrzeni, w której zamknięto domy, aby uchronić się przed potencjalną utratą wiarygodności w oczach konserwatywnej kasty. Podczas gdy wielu założycieli głównych marek z wyższej półki pojawiło się po wojnie dzięki awangardowemu i alternatywnemu talentowi artystycznemu, elitarność, w którą pogrążyli się później, została zakwestionowana dopiero bardzo niedawno. Nowa generacja stylistów, kierowana przez Virgila Abloha, Felipe Oliveirę Baptistę, Oliviera Rousteinga, Alessandro Michele, Demnę Gvasalię i wielu innych, przejęła dziś stery dawno zamrożonej branży, przynosząc nowy oddech pełen nowoczesnych wpływów i podejmowania ryzyka.

Luksusowe akcesoria par excellence, trampki haute-couture, które można teraz znaleźć w witrynach słynnych alei w Paryżu, Nowym Jorku lub online u wyspecjalizowanych dystrybutorów, takich jak Monnierfreres.com, nie zadowalają się już miejscem w tle w katalogu marek, tylko zajmują eksponowane miejsce w kolekcjach.

Nowa generacja przejmuje pochodnię

okulary vintage saint laurent, luksusowe akcesorium cenione przez fanów stylu

Prezentacja tego nagłego zbliżenia pokoleń i statusów, sneaker jest bez wątpienia najbardziej uderzającą ilustracją nowych strategii marek z wyższej półki. Niegdyś przedstawiane jako afront wobec elegancji przez część populacji, trampki przez lata stały się liderami tej transformacji. Dzięki własnej kampanii marketingowej i biznesplanowi luksusowe trampki pełnią teraz rolę wizytówki luksusowych marek, służąc jako święty Graal dla grona potwierdzonych zwolenników. Za kreatywnym pragnieniem, luksusowe tenisówki odgrywają rolę wiodącego produktu dla marek poszukujących odmłodzonej klienteli i bardziej niż kiedykolwiek poszukujących wyjątkowości, niegdyś unikanej, ale dziś pożądanej jako siła napędowa gospodarki..

Luksusowe trampki, nowy silnik dla marek

Luksusowe trampki stały się centralnym elementem kolekcji marek z wyższej półki

Sezonowe, codzienne czy codzienne dodatki zawsze odgrywały kluczową rolę w stroju, pozwalając każdemu wyróżnić się w tłumie często identycznych występów. Niezależnie od tego, czy jest noszony na głowie, na nadgarstku czy na ramieniu, element ten dopełni sprytnie zaaranżowany zespół, nadając mu delikatny kontrast lub nutę wspierającą. Chociaż czasami zauważa się go bardziej niż sam ubiór, któremu ma towarzyszyć, jego często zmniejszony rozmiar daje mu miejsce wyboru, grając kartą dyskrecji.

W kontekście do tej pory zdominowanym przez branżę fast fashion, ale podupadającą, akcesorium faktycznie odziedziczyło wizerunek produktu jednorazowego, często kupowanego pod wpływem impulsu do krótkotrwałego użytku. Metale nieszlachetne, zły montaż czy estetyka ograniczona do jednego sezonu często stawiają akcesorium na dole skali inwestycji. Jednak wraz z pozornie nieuniknionym końcem ery masowej konsumpcji, wybór zrównoważonych produktów wydaje się ponownie zyskiwać na znaczeniu, zabarwiony nostalgią. Dlatego publiczność zmęczona ciągłym wyposażaniem się w nowe produkty skłania się bardziej ku artykułom sygnowanym przez renomowane marki, zapewniając utraconą do tej pory ciągłość. Luksusowe akcesoria, napędzane pojawieniem się ich ambasadorów, sneakersów, przemawiają zatem do szerszej klienteli, zdeterminowanej do inwestowania w zrównoważony produkt. Szalik Burberry, okulary przeciwsłoneczne Gucci lub szalik Versace są zatem preferowane kosztem ich odpowiedników z niższego zakresu, ciesząc się niemal nieśmiertelną aurą..

High-end, wielki zwycięzca ogłoszonego końca fast-fashion

Wraz z upadkiem fast fashion marki luksusowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem opinii publicznej